1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte w Jasieniu o godz. 9.00 i 17.30, w Jabłońcu o 16.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Poświęcenie świec w Jasionnej będzie w niedzielę 5 lutego.

3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. W I Piątek  miesiąca chorych odwiedzi tylko ks. Proboszcz. Ks. Wikariusz będzie  u chorych  tydzień później.
5.  Porządek Mszy świętych w niedzielę nie ulega zmianie. Msze św. w Jasieniu będą tylko   wieczorem   o godz.17.00. Różaniec , Koronka i modlitwy każdego dnia będą  przed  Mszą  św.  wieczorną.
6.Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
7. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni.
8.Bóg zapłać wiernym z ul. Tenisowej 5-7 i  za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul  Tenisowa 9-11.
9. Dziękujemy róży p.w. Św. Jozefa – zelator – pan Stanisław Kawa i za modlitwy tygodniowe  i ofiary -  a  w przyszłym tygodniu prosimy  róża . p.w. św . Michała – zelator pan Tadeusz Skórzewski.
10.  ZA TYDZIEŃ BĘDZIE ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCA SW W NASZYCH SWIATYNIACH -  Z KONFERENCJĄ ASCETYCZNĄ  W JASIENIU.
11. INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA LUTY 2017R

Intencja ogólna: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);
•    3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła (wspomnienie dowolne); tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji (wspomnienie dowolne).
Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Panny Maryi.