Imieniny Ks. proboszcza 20171. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych.

>> RELACJA FOTOGRAFICZNA - IM.KS.PROBOSZCZA <<
Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.00 DLA DZIECI I 16.30 dla MŁODZIEŻY i  DOROSŁYCH razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczamy na kwiaty do Bożego Grobu.
2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

4. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
5. Porządek Mszy świętych w niedzielę nie ulega zmianie.  Msze św. w Jasieniu w dni powszednie  będą rano o 7.00  i   wieczorem   o godz.17.00. Różaniec , Koronka i modlitwy każdego dnia będą  przed  Mszą  św.  wieczorną.
7. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
8. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni.  Taca idzie na nasza świątynię.
9. Bóg zapłać wiernym z ul. Tokarska, za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul . Wąska  2 abc, 9,11,13.
10. Dziękujemy róży p.w. –M B Bolesne – zelatorka – pani Janina Górniak i za modlitwy tygodniowe  i ofiary -  a  w przyszłym tygodniu prosimy  różę p.w. N M P  Niepokalanie Poczętej – zelatorka – pani – Józefa Materna.                    .
11. Pamiętajmy o pozdrowieniu chrześcijańskim: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Szczęść Boże.
12. Przypominamy wiernym, iż przed przyjęciem   Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie należy przyklęknąć  lub wykonać inny gest ( np. ukłon) oraz głośno odpowiedzieć Amen na słowa Ciało Chrystusa.
13. Rekolekcje Wielkopostne będą  u nas od IV Niedzieli, Rekolekcje poprowadzą Księża SALWATORIANIE Z BAGNA k/ Wrocławia. Program rekolekcji w Internecie – na stronie naszej parafii.
14. W czwartek po Mszy świętej wieczornej będzie katecheza Chrzcielna.
15. Za tydzień po Mszy św. o 10.00 będzie konferencja dla rodziców dzieci I Komunijnych. Obecność obowiązkowa.
16. Zbliża się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego- Dzień  podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Listy są wyłożone pod chórem – można się wpisywać.
17. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 rozpoczniemy KURS KATECHIZACJI PRZEDCHRZCIELONEJ DLA RODZICÓW I CHRZESTNYCH , który ogranicza się do  3 spotkań . Po  ukończeniu kursu zostaną wręczone zaświadczenia ukończenia kursu. Zapraszamy do udziału w kursie wszystkich rodziców i przyszłych chrzestnych.
Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Panny Maryi.