1.    Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
2.    W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
3.    W Boże Ciało Msze Święte o godz.7.30.(w intencji Pielgrzymów do Grecji i ich rodzin) Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz.10.00. W Jasionnej Msza św. będzie  o 8.00 i Jabłońcu o 9.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Prosimy jak co roku- naszych Drogich Parafian - o przygotowanie czterech Ołtarzy. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, do poduszek ; młodzież i dorosłych  do chorągwi.
4.    W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie o godz. 17.30 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała, a w sobotę o 16.30.Po Mszy św. będzie wystawienie, litania do Serca Jezusowego i procesja wokół świątyni.  Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

5.    W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach (wspomnienie obowiązkowe);
14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau (wspomnienie obowiązkowe);
17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb” (wspomnienie obowiązkowe).
6. Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.
7.  Dziękujemy róży p.w. Św. Faustyna Kowalska i  za ofiary i modlitwy, a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronka będą o 17.00 – o poprowadzenie prosimy Siostry z róży p w. Św. Józefa- zelator- pan Stanisław Kawa
8. Dziękujemy wiernym z ul. Boczna i Budowlanych  za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Buczka 2, 4, 6.
9. Za  tydzień porządek Mszy św. w niedzielę będzie następujący: Jasień – 7.30, 10.00,  12.00 i 18.00 ; w Jabłońcu o godz. 9.00, a Jasionna o 10.30, a w dni powszednie Msze będą rano o  7.00 I wieczorem o 18.00, tylko w sobotę o 17.00
10. Dzisiaj  będzie zbiórka do puszek na KUL I WFT w Zielonej Górze.
11. Taca z dzisiejszej  niedzieli idzie na renowację świątyni.
12. W DNIACH 16-18.06 JEST DIECEZJALNY DZIĘN MLODZIEŻY, ROKITNO. W TYCH SAMYCH DNIACH JEST PIESZA PIELGRZYMKA W INTENCJI POWOŁAŃ  DO ROKITNA.
13. DZISIAJ PO MSZY O 10.0O I PRZEZ NASTĘPNE DWIE DZIELE- BĘDZIE  KATECHEZA PRZEDCHRZCIELNA DLA RODZICÓW I CHRZESTNYCH. OBECNOŚĆ OBOWIAZKOWA.
14. W PIETEK – 16.06 JEST ROCZNICA ŚWIĘŃ BISKUPICH BISKUPA TADEUSZA LITYŃSKIEGO. MÓDLMY SIĘ O OPIEKĘ BOŻEJ OPATRZNOŚCI.
15. W PIĄTEK PO BOZYMCIELE NIE MA POSTU, UDZIELAM DYSPENSY NA PODSTAWIE KPK KAN 1245 Z ZACHOWANIEM NORM.
SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA ZYCZYMY WSZELKICH ŁASK I BOŻEGO BLOGOSLAWIEŃSTWA I OPIEKI PANI RÓŻANCA SW NA KAŻDY DZIEŃ.