1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.
2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!
3. W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz. 18.00 wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Taca idzie na Świętopietrze.
4. W samą czwartkową uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00 I 18.00  .
5. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. codziennie od godz. 17.00 Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu. Prosimy o chrześcijańskie korzystanie z wczasów, obozów, pielgrzymek, wycieczek. Zachowujemy przepisy drogowe o ograniczeniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują  w sumieniu. PROSIMY O ZACHOWANIE WŁAŚCIWEGO STROJU W MIEJSCACH KULTU, SZCZEGÓLNIE PODCZAS MSZY SWIETYCH.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
•    28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
6. Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.
7.  Dziękujemy róży p.w. Św. Michała     za ofiary i modlitwy, a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronka będą o 17.00 – o poprowadzenie prosimy panów z róży p w. N M P Królowej Polski – zelatorka – pani Władysława Juszczyńska.
8. Dziękujemy wiernym z ul. Buczka 10.12 i Pekin  za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Graniczna.
9. Za  tydzień porządek Mszy św. w niedzielę będzie następujący- wakacyjny - Jasień – 7.30,   12.00 i 18.00 ; w Jabłońcu o godz. 9.00, a Jasionna o 10.30, a w dni powszednie Msze będzie tylko  wieczorem o 18.00  tylko w sobotę o 17.00
10. W przyszła niedzielę – 2 lipca wyrusza Pielgrzymka Rolników z Otynia Na Jasną  Górę
11/ Za tydzień będzie zmiana Tajemnic Różańca świętego po Mszy o 7.30 z nauką i  na wioskach.
Intencja na lipiec: Intencja ewangelizacyjna: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli, również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego
SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA ZYCZYMY WSZELKICH ŁASK I BOŻEGO BLOGOSLAWIEŃSTWA I OPIEKI PANI RÓŻANCA SW NA KAŻDY DZIEŃ.