1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.
2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają dwa święta. Już w najbliższą środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.
3. W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Gdy dobrze przypatrzymy się dziejom Kościoła, wyraźnie widać, że ofiara, zwłaszcza krew męczeńska tych, którzy poszli za Chrystusem, ich przykład, rodzi następne pokolenia wyznawców gotowych oddać wszystko za Ewangelię. Przemienieni ich przykładem idźmy i głośmy w świecie Chrystusowe orędzie zbawienia. Siły do tego łatwo czerpać z codziennej i świątecznej Mszy Świętej, sprawowanej w naszym kościele o godz.18.00

4. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę złożymy do puszek ofiary na KUL i szkoły katolickie. Taca w całości idzie na renowacje naszej świątyni.
5. Porządek Mszy św. jest w okresie wakacyjnym następujący: Jasień 7.30, 12.00 I 18.00,; Jabłoniec 9.00 i Jasionna 10.30. W dni powszednie każdego dnia o 18.00, tylko w sobotę o 16.00 Msza św. ślubna w Jabłońcu Monika Antczak i Dawid Florian i o 17.00w Jasieniu..
6.   Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.
7.  Dziękujemy róży p.w. M B Niepokalani e Poczętej – zelatorka pani Józefa Materna i za ofiary i modlitwy, a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronka będą prowadzić  panie z róży p w. Pani Rokitniańskiej – zelatorka – pani Bożena Lechocka.
8. Dziękujemy wiernym z ul. Jasna i Konopnickiej  za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Kościelna numery parzyste..
9. Dziękujemy za ofiary na remont  świątyni w Jasieniu.
10. Dzisiaj po Mszy św. o 7.30 jest  comiesięczna zmiana tajemnic różańca św. wraz z  konferencją.
Intencja  Apostolstwa Modlitwy na sierpień jest następująca:
Intencja ogólna: Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali  wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.
11. Tydzień temu  wyruszyła z Jasienia   Piesza  Pielgrzymka na Jasną  Gorę, którą prowadzi Ks. Szymon Kluj- nasz wikariusz .Wspieramy ich naszymi modlitwami.
12. Dzisiaj w posłudze kapłańskiej wspiera nas ks. prof. Andrzej  Draguła z Zielonej Góra –   wykładowca naszego Seminarium i nie tylko. Dziękujemy za posługę kapłańską.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM (oprócz wyżej wymienionych):
•    8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia (wspomnienie obowiązkowe);
•    11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica; idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA ZYCZYMY WSZELKICH ŁASK I BOŻEGO BLOGOSLAWIEŃSTWA I OPIEKI PANI RÓŻANCA SW NA KAŻDY DZIEŃ