1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Natomiast w najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Obchód tej uroczystości rozpoczniemy już w poniedziałek, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00.

2. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na jutrzejszą i wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych o godz.7.30; 11.00 i 18.00, a na wioskach w Jabłońcu i Jasionnej o 9.00. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu. Tego dnia będzie odpust  w Nowogrodzie  Bobrzańskim o godz. 13.00. Taca z dnia dzisiejszego  idzie na  cele diecezjalne – renowacja świątyń w diecezji.

3. W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

4. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcam do pielgrzymki duchowej, choćby poprzez nawiedzenie naszej parafialnej świątyni, adorację, modlitewny przystanek przy rozsianych po naszej okolicy krzyżach, figurach świętych – możliwości mamy naprawdę wiele.

5. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych,
o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

6.  Porządek Mszy św. jest w okresie wakacyjnym następujący: Jasień 7.30, 12.00 I 18.00,; Jabłoniec 9.00 i Jasionna 10.30. W dni powszednie każdego dnia o 18.00, tylko w sobotę 0 17.00 w Jasieniu..

7.  Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.

8.  Dziękujemy róży p.w. M B Rokitniańskiej – zelatorka – pani Bożena Lechocka i za ofiary i modlitwy, a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronka będą prowadzić  panie z róży p w. Św. SA Faustyny – zelatorka – pani Stanisława Komorowska..

9. Dziękujemy wiernym z ul. Kościelna numery parzyste za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Kościelna numery nieparzyste.

10. Dziękujemy za ofiary na remont  świątyni w Jasieniu.

11. Dzisiaj zbieramy do puszek na KUL i Wydział teologiczny w Zielonej Górze.

12. W   Środę obchodzi Imieniny ks. BisKup Senior Stefan REGMUNT. Polecamy drogiego solenizanta bogu i Niepokalanej.

W tym tygodniu patronują nam:

·         14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie; ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi szerzył Jej cześć wszelkimi możliwymi środkami, wykorzystując również najnowsze zdobycze techniki; beatyfikowany jako wyznawca, a kanonizowany jako męczennik (wspomnienie obowiązkowe);

·         17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).

14.  Wczoraj zakończyła się Piesza Pielgrzymka z Jasienia na Jasną  Gorę, którą prowadził  Ks. Szymon Kluj - nasz wikariusz. Wspieraliśmy wszystkich pielgrzymów naszymi modlitwami ufając,  że  Maryja Pani Częstochowska będzie z nami w każdy czas.

15. W przyszłą sobotę w Jasieniu Msza św. niedzielna  o 16.00 – będzie to Msza św. ślubna  PIOTR SKURZYŃSKI i JUSTYNA POTOCKA, a o godz. 17.30 w Jabłońcu ślub ROBERT SIWAK I ŻANETA MAGDALENA ZYGOWSKA.Nowożeńcy z bliskimi dekorują świątynię.

16. W czwartek –  17.08.2017 – WYRUSZAMY NA PIELGRZYMKE AUTOKAROWĄ DO MEDJUGORIE. POWÓT BĘDZIE 25.08.2017R. Msza św. tego dnia będzie o godzinie 14.00 – rozpoczęcie pielgrzymki, a wyjazd o godzinie 15.00 spod kościoła parafialnego.

SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA ZYCZYMY WSZELKICH ŁASK I BOŻEGO BLOGOSLAWIEŃSTWA I OPIEKI PANI RÓŻANCA SW NA KAŻDY DZIEŃ