1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 17.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci mają lampiony i uczestniczą w procesji na wejście w poniedziałek, wtorek i środę..

4. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencjach o godz.17.00.

5. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Św. Mikołaj odwiedzi naszą parafię o godz. 17.45. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

6. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00- dzieciom komunijnym poświęcimy medaliki. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.

7.  W niedziele porządek Mszy św.  w naszej parafii jest bez zmian. W dni powszednie Msze św. będą  o 7.00  rano  i wieczorem  o 17.00.

8. Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.

9.  Codziennie  odmawiamy różaniec , koronkę i modlitwy  o 16.15. Dziękujemy róży p.w. św. M B Nieustającej Pomocy– zelatorka – pani Stanisława Pazdan za ofiary i modlitwy , a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronkę prowadzą panowie  z róży p.w. Matki Boże Wniebowziętej – zelatorka – pani Teresa Maczka

10. Dziękuję wiernym z ul. Lubska 32 – do końca i ul. Witosa,   za  posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, w przyszłym tygodniu proszę ul. Obrońców 1 -10 i Spokojna.

11. Dziękujemy za ofiary  na remont naszej świątyni. Prace trwają ustawicznie.

12. Dzisiaj  po Mszy św. o 7.30 będzie zmiana tajemnic Różańca św.  z konferencja w Jasieniu i na wioskach.

INTENCJA APSTOLSTWA MODLITWY NA GRUDZIEŃ 2017 R

Intencja ogólna:Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowywaniu nowych pokoleń.

13. Dzisiaj błogosławimy wieńce adwentowe i opłatki na wigilię.

14. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

15. Parafialna Caritas rozprowadza – jak co roku- świece adwentowe.

16. duszpasterstwo Nauczycieli Lubskich zaprasza na spotkanie formacyjne – adwentowy dzień skupienia- do Kościoła NNM PANNY W LUBSKU 9.12. 0D GODZ. 9.00 – 12.00.

W tym tygodniu patronujE nam:

·         7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.