1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.
2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, (od poniedziałku do środy włącznie z dziećmi) do soboty o godz. 17.00
4. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane jak w niedzielę – nie będzie Mszy św. o 18.00
5. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać każdego dnia rano i wieczorem.. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.
6. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.
7. Na Mszę Świętą  – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 24.00 w Jasieniu i na wioskach o 22.00..
8. Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.

9.  W niedziele porządek Mszy św.  w naszej parafii jest bez zmian. W dni powszednie Msze św. będą  o 7.00  rano  i wieczorem  o 17.00.
10. Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.
11.  Codziennie  odmawiamy różaniec , koronkę i modlitwy  o 16.15. Dziękuje róży p.w. Matki Bożej Bolesnej – zelatorka  -pani Janina Górniak  za ofiary i modlitwy , a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronkę prowadzą panowie  z róży p.w. NMP Niepokalanie Poczętej – zelatorka Pani Jozefa Materna
12. Dziękuję wiernym z ul. Obrońców 1 – 10 i Spokojna    za  posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, w przyszłym tygodniu proszę ul. Obrońców 26- do końca.,
13. Dziękujemy za ofiary  na remont naszej świątyni.
14. Roznoszone są opłatki wigilijne ,które zostały poświęcone w naszej świątyni..
15. PARAFIALNA CARITAS ROZPROWADZA – JAK CO ROKU- ŚWIECE ADWENTOWE – WIGILIJNA POMOC DZIECIOM - DUŻE 13 ZŁ, MAŁE 6 ZŁOTYCH.
16. W dzisiejszą  niedzielę  jest   dzień solidarności  z kapłanami seniorami .Taca ( ryczałt) pójdzie na utrzymanie Domu Księży Emerytów  w Zielonej Górze.
17.  Za tydzień z Kościoła będzie można do domu wziąć światło Betlejemskie.
18. W  przyszłą niedzielę obchodzi Imieniny Biskup Emeryt Adam Dyczkowski, wspominamy również śp. Ks. Adama Barana. Polecamy ich Bogu.

Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.