1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.
2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary do puszki i dary materialne, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym parafianom. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00w Jasieniu i o 16.30 w Jasionnej i Jabłońcu.. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszach  Świętych będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.
4. W poniedziałek, 9 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.
5. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.
6. Chorych odwiedzimy; 13 kwietnia piątek - ks. Proboszcz, a 14.04 sobota - ks. Wikariusz od 7.30.
7.  Dzisiaj  jest zmiana  Tajemnic Różańca św. z konferencja w Jasieniu po Mszy św.o 7.30 i na wioskach.

Intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień jest następująca;
Intencja ogólna:  Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni. Dzisiejsza  taca jest przeznaczona  na renowację naszej  świątyni.
9. Bóg zapłać wiernym  z ul. XX lecia 10.14.16.18 i Sybiraków i wczorajszym nowożeńcom  za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie ul. Okrzei 1 -10.
10. Dziękujemy róży p.w. NMPANNY Królowej Polski – zelatorka – pani Władysława Juszczyńska - za modlitwy tygodniowe i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p.w . Pani Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota Zwolińska-Wesolowska.
11. Odpust w Jasionnej jest dzisiaj - 8  KWIETNIA  o godz.11.00 w Kaplicy – Koronka do Miłosierdzia Bożego  a  przy krzyżu  będzie MSZA ŚWIETA o 11.30. Sumiastą i kaznodzieją będzie ks. prof. , prob. Kazimierz Małżeński - Proboszcz Parafii w Skwierzynie. Wiernych z Jasienia  i Jabłońcu zapraszamy na odpust do JASIONNEJ . Wierni modlący się w Jasionnej czekają na wszystkich z chlebem i solą.
12. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie Katecheza Chrzcielna w Salce Katechetycznej
13. We wtorek – 10 kwietnia- jest rocznica katastrofy Smoleńskiej, a 13 kwietnia jest rocznica zbrodni Katyńskiej.
14. Za tydzień po Mszy św. o 10.oo będzie ostatnie spotkanie w tym roku  z rodzicami dzieci I Komunijnymi.    Obecność obowiązkowa

Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia