1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msze Święte o  godz. 7.00 i 18.00..

4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. Wieczorem podczas Mszy św. będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich użytkowników dróg w dniu modlitw za kierowców.

6. Porządek  Mszy św. w niedziele jest bez zmian., a w dni powszednie  rano o 7.00 i wieczorem o 18.00, tylko w sobotę o 17.00.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone  na renowacje naszej świątyni

8. Bóg zapłać wiernym  z ul. Okrzei 11- 30   za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie ul. Okrzei 32 – do końca
9. Dziękujemy róży p.w. M B Nieustającej Pomocy – zelatorka – pani – Stanisława Pazdan - za modlitwy tygodniowe i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p. w . M B Wniebowziętej  - zelatorka – pani – Teresa Mączka.

10. Każdego dnia są organizowany próby przed I Komunią św. Prosimy o obecność na próbach  i punktualność.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·       23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.

·       25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.

11. W NASZEJ PARAFII I KOMUNIA ŚW BĘDZIE W JABŁOŃCU I MAJA 2018 R. GODZ.10.00; W JASIENIUBĘDZIE  I KOMUNIA ŚW. 6 MAJA O GODZ. 9.30.

Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów.