1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni.

2. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza.
W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza. W ciągu tego tygodnia także pragniemy się wspólnie modlić w tej intencji przed wieczorną Eucharystią o godz. 18.00

3. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

4. Najbliższa niedziela to już ostatnia niedziela kwietnia. I jak co roku, według programu duszpasterskiego, jest ona Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.

5. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Porządek Mszy św. w niedziele będzie bez zmian, a w dni powszednie rano o 7.00 i wieczorem o 18.00, tylko w sobotę Msza św. niedzielna będzie o 17.00.

7. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”

8. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.

9. Bóg zapłać wiernym z ul Jana Pawła II 1 – 10 za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul. Jana Pawła II NR 11-21.

10. Dziękujemy róży p.w. św. Siostry Faustyny- za modlitwy różańcowe, a w przyszłym tygodniu prosimy róża p.w. Św. Jozefa- zelator –pan Stanisław Kawa

11. W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 w Górzynie odbędzie się Konferencja Dekanalna Dekanatu Lubskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
10.23 IV – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską; obok Maryi, Królowej Polski, i św. Stanisława, główny patron naszej Ojczyzny.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również parafian, którzy odeszli w ostatnim do wieczności, i ich rodziny.