Kliknij - więcej zdjęć1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.
2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu -Jasień 7.30, 11.00 i 18.00 , a na wioskach o 9.00. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Jutro w Nowogrodzie o 12.00 jest odpust ku czci Pani Wniebowziętej.

3. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
4. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie katecheza chrzcielna. Obecność obowiązkowa.
5. Dzisiaj ofiary składane na tacę idą na remont naszej parafialnej świątyni.
6. Za tydzień w niedzielę porządek Mszy św. będzie wakacyjny : Jasień 7.30, 12.00 i 18.00, Jabłoniec -9.00, a Jasionna -10.30. a w dni powszednie tylko wieczorem o godz.18.00, a w sobotę o 16.00 będą Msze święte ślubne w Jasieniu- Marta Pawlak – Marek Pazdej i w Jabłońcu- Faustyna Jędraszak – Dawid Sobkowiak.- nowożeńcy dekorują świątynie.
7. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
8. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.
9. Bóg zapłać wiernym z ul .Lubska 32 do końca i Witosa za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul . Obrońców 1 – 10 i ul. Spokojna i nowożeńcy
10. Dziękujemy róży p.w. św. M B Bolesnej zelatorka – pani Janina Górniak za modlitwy tygodniowe- a w przyszłym tygodniu prosimy róża p. w. M B N Poczętej – zelatorka – pani Józefa Materna
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu;
• 17 VIII – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit;
• 20 VIII – św. Bernard z Clairvaux, człowiek wielkiej wiedzy, modlitwy i kontemplacji; potrafił łączyć aktywne życie z kontemplacją i mistyką; zasłynął również jako autor wielu pism teologicznych i ascetycznych.
11. Dzisiaj jest zbiórka do puszek na KUL I Wydział Fi l-Teol . w Zielonej Gorze.
Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga.