1. „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.
2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
3. W środę ta intencja – o media -  będzie towarzyszyć nam w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17,50.
4. Dzisiaj jest  zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno- Teologiczny w Zielonej Górze.
5. W dzisiejszą  niedzielę jest  Pielgrzymka Świata Pracy nas Jasną Gorę.
6. W  niedzielę porządek Mszy św.  jest   w Jasień następujący: 7.30,10.00; 12.00  i 18.00, Jabłoniec -9.00, a Jasionna -10.30. a w dni powszednie rano o 7.00 i  wieczorem o godz.18.00, a w sobotę o  17.00.
8. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
9.Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni.
10.Bóg zapłać wiernym z ul .Ogrodowa 1 -13 za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul .  Ogrodowa 14 – do końca.
11.Dziękujemy róży p.w. św. Michała – zelator – pan Tadeusz Skórzewski -za modlitwy tygodniowe  -  a  w przyszłym tygodniu prosimy różę p. w . N M P Królowej Polski – zelatorka – pani Władysława Juszczyńska.
12. W przyszłą niedzielę – 25 września- ,będzie Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    18 X – św. Stanisław Kostka, jezuicki nowicjusz odznaczający się wielką pobożnością
i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców; patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny;
•    20 X – święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;
•    21 X – św. Mateusz, Apostoł, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym
i Nowym Testamentem;
•    23 X – św. Ojciec Pio, jeden z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia; z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla  naszych ostatnio zmarłych parafian.