1. Na kartach Pisma Świętego, zwłaszcza Ewangelii Łukaszowej, znajdziemy wiele fragmentów, które mówią, że Bóg poszukuje człowieka, pragnie jego szczęścia, jego zbawienia. Biblia podkreśla jednocześnie, że gdy człowiek spotka Boga, zmienia się całkowicie. Zacheusz z dzisiejszej Ewangelii jest dobrym tego przykładem. Pozwólmy zatem odnaleźć się Bogu, miejmy głębokie pragnienie spotkania z Nim. Doskonałą okazją do tego jest modlitwa różańcowa. Jeszcze dziś i jutro spotkamy się na nabożeństwach różańcowych o godz.8,30 i 17.00. Od środy natomiast rozważanie tajemnic różańcowych towarzyszyć będzie wspólnej modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Odbywać się ona będzie również o godz. 17.00 podczas Mszy św. do 25 listopada 2016r.
2. Modlitwę różańcową odmawiajmy w kolejne dni, tygodnie i miesiące roku. Niech ona towarzyszy naszej codzienności. Do tego zachęca nas w pięknych słowach Sługa Boży kard. August Hlond: „Nie tylko w miesiącu październiku odmawiajmy różaniec, ale ten pobożny zwyczaj przeniesie się na miesiąc następny i wszystkie miesiące roku. Niech ta modlitwa stanie się naszym ulubionym zajęciem, niech rozbrzmiewa w kościołach, kaplicach, i owszem, niech jej szept słyszany będzie w domach rodzinnych i warsztatach pracy”.  Ten świętym zwyczaj jest zachowywany w nasze wspólnocie parafialnej od 2004 roku. Wspólnoty różańca świętego będą każdego dnia kontemplować z Maryją wizerunek Pana.
3. We wtorek, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Pamiętajmy, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. W tę uroczystość będziemy sprawować Eucharystię  w Jasieniu o 7.30 i o 12.00 na cmentarzu , na wioskach ; w  Jabłońcu o 9.00 potem procesja po cmentarzu z wypominkami ; w Jasionnej będzie Msza św.   o 8.00 i po niej procesja na groby i wypominki i  w Jurzynie  na cmentarzu nabożeństwo z wypominkami o godz. 9.30. Będzie możliwość poświęcenie krzyży nagrobnych.
Po Mszy św. na cmentarzu  wyruszy procesja żałobna . Podczas niej będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin, a także będziemy błogosławić groby. To żałobne nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu.
4. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Na mocy specjalnego papieskiego przywileju każdy kapłan może sprawować trzy Msze Święte pod specjalnymi warunkami, dlatego też w naszym kościele w środę będzie następujący porządek Mszy Świętych w Jasieniu o 9.00 i 17.30; w  Jabłońcu i Jasionnej o godzinie 16.00 z wypominkami.

5. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.
6. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.
7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
•    w czwartek poza modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach pomodlimy się za zmarłych kapłanów, zwłaszcza tych, którzy towarzyszyli nam na drogach wiary, przygotowywali i udzielali sakramentów oraz o nowe powołania do służby Bożej;
•    w piątek po wspólnej modlitwie za zmarłych – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa; spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30. Tego dnia ks. PROBOSZCZ odwiedzi  z Panem Jezusem swoich podopiecznych ; ks. SZYMON  odwiedzi w sobotę od 7.30.
•    w sobotę różańcowa modlitwa za zmarłych przed wieczorną Mszą Świętą
8. Dzisiaj po Mszy o 7.30  jest zmiana tajemnic różańca świętego z konferencją comiesięczną – formacyjną.

INTENCJE NA LISTOPAD  2016r
Ogólna: Aby kraje, które przyjmują wielką liczbę uchodźców i uciekinierów, były wspierane w swoim wysiłku solidarności.
Ewangelizacyjna: Aby w parafiach kapłani i wierni świeccy współpracowali w służbie wspólnoty, nie ulegając pokusie zniechęcenia.

9. Porządek Mszy świętych w niedzielę nie ulega zmianie. Msze św. w Jasieniu będą rano  w poniedziałek 9,00 h, a pozostałe dni tygodnia o 7.00 rano, a wieczorem  będzie każdego dnia o 17.00, tylko  jutro o 17.30 wraz z wypominkami. Różaniec  Koronka i modlitwy każdego dnia będą o 16.00
10.  Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
11. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni. Ofiary zbierane podczas Mszy św. na cmentarzu  pójdą na renowacje świątyni w Jasieniu.
12. Bóg zapłać wiernym z ul. Sportowej  za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul .Sienkiewicza 1- 15.
13. Dziękujemy róży p.w. MB Niepokalanie Poczętej  -za modlitwy tygodniowe  i ofiary -  a  w przyszłym tygodniu prosimy  róża MB Cierpliwie Słuchającej – zelatorka – pani Bożena Lechocka.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    4 XI – św. Karol Boromeusz, arcybiskup Mediolanu, wprowadzający gorliwie reformy Soboru Trydenckiego.

Życzymy wielu Bożych łask wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny. Zmarłych pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu