Aktualności
Kronika
Parafia
Kancelaria
Galeria
Linki
Kontakt
  AKTUALNOŚCI | NOWY OŁTARZ | REMONTY,NAPRAWY,INWESTYCJE | Modlitwa Kół Żywego Różańca 2014/2015 |  
.
...
 
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (30.08.2015)
1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom. Do sprawy troski o trzeźwość narodu będziemy przy różnych okazjach powracali w przyszłości.

2. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 8.00 i 8.30 w Golinie w szkole.

Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie w ramach katechezy przez cały tydzień, a ponadto w ś, czwartek  bieżącego tygodnia  Jabłońcu. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w przyszła niedzielę na Mszy sw. o 10.00 w Jasieniu i godz. 9.00 w Jabłońcu i o godz. 10.30 w Jasionnej

3. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

4. W środę o godz.18.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, podczas Mszy św. o godzinie 18.00.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek –  o godz.18.00, Msza Święta w Jasieniu a, o 17.00 w Jabłońcu Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – w środę i czwartek od godz. 17.00, a w sam pierwszy piątek – rano pół godziny przed Mszą Świętą,.W pierwszy piątek Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w sobotę od 7.30. Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej usłużą chorym w niedzielę. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej chorych oczekujących na te odwiedziny.
W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00

6. Za tydzień – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku, poświęcona tym razem sprawom katechetycznym. Zmiana tajemnic różańcowych w Jasieniu  w niedzielę po Mszy św. o 7.30 wraz z konferencja i na wioskach po Mszach świętych.

Wrzesień 2015 r
ogólna: Aby wzrastały możliwości kształcenia się i pracy dla wszystkich ludzi młodych.
ewangelizacyjna: Aby katecheci byli w swoim życiu konsekwentnymi świadkami wiary, którą głoszą.

7.  Porządek Mszy świętych nie ulega zmianie.. Msza święta w Jasieniu o 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00, a w Jasionnej o 10.30  , a Jabłońcu o 9.00 W dni powszednie Msze św. rano 0 7.00 i o 18.00., a w sobotę  o 17.00 Msza św. niedzielna.

8. Bóg zapłać wiernym z ul .XX – Lecia 10,14,16,18 i Sybiraków za posprzątanie świątyni i ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy ul  Okrzei 1 -10.8. W tym tygodniu różaniec  prowadziła  0 16.45  róża p w. M B Bolesnej zelatorka – Janina Górniak , a w przyszłym tygodniu o 17.15 prowadzi róża p. w . N M Niepokalanie Poczętej – zelatorka – Józefa  Materna..

9. Polecamy tygodnik ‘Niedziela” i ‘ Gościa niedzielnego”, i do odbioru w zakrystii jest” Rycerz Niepokalanej „

10. Dziękujemy wiernym za ofiary na remont  Jasieńskiej Świątyni  i utrzymanie pozostałych  świątyń

11. W przyszłą niedzielę  6 września  będzie odpust Narodzenia NMP ( Matki Bożej Siewnej) w Rokitnie ( przeniesiony z 8.09) - Diecezjalna Pielgrzymka  Ruchu Światło-Życie”, Kościoła Domowego i Służby Liturgicznej Ołtarza do Rokitna.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·        1 IX – bł. Bronisława, dziewica, gorliwa norbertanka, żyła w Krakowie w XIII wieku (wspomnienie obowiązkowe);
·        3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, posługujący się tytułem „sługa sług Bożych”. Żył w VI wieku. Jemu zawdzięczamy reformę liturgii, śpiew kościelny zwany gregoriańskim, liczne dzieła teologiczne i zwyczaj odprawiania Mszy Świętej gregoriańskiej (wspomnienie obowiązkowe).

Wszystkim Jubilatom  i Solenizantom , życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.
 
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (23.08.2015)
1. Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie, przez co pouczył nas, jaka powinna być miłość małżonków.

2. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modliliśmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

3. Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

4. W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 18.00.Piętnaście minut przed Mszą Świętą wieczorną – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Byłby to piękny gest z naszej strony, gdybyśmy w środę przed tron naszej Matki i Królowej zanieśli modlitwę w intencji osób uzależnionych od alkoholu z prośbą o wyzwolenie ich z nałogu.

5. W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.

6. Za tydzień – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. Miłym gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii, brali udział w liturgii sprawowanej w tym kościele, dziękujemy za świadectwo wiary i pobożności. Życzymy szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu.

7.  Porządek Mszy świętych za tydzień ulega zmianie.. Msza święta w Jasieniu o 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00, a w Jasionnej o 10.30  , a Jabłońcu o 9.00 W dni powszednie Msze św. tylko wieczorem o 18.00., a w sobotę  29 sierpnia  Msza św. ślubna o 13.00  WOJCIECH MOCHOCKI  - JUSTYNA TOMASZEK i o 17.00 Msza św. niedzielna.

8. Bóg zapłać wiernym z ul .XX – Lecia 6 i Lisia Podgórna i Parkowa za posprzątanie świątyni i ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy ul XX – lecia 10,14,16,18 i Sybiraków

9. W tym tygodniu różaniec  prowadziła  0 16.45  róża p w. M B Wniebowziętej – zelatorka  Teresa mączka , a w przyszłym tygodniu o 17.15 prowadzi róża p. w . M B Bolesnej  -zelatorka – pani Janina Górniak.

10. Polecamy tygodnik ‘Niedziela” i ‘ Gościa niedzielnego”, i do odbioru w zakrystii jest” Rycerz Niepokalanej „

11. Dziękujemy wiernym za ofiary na remont  Jasieńskiej Świątyni  i utrzymanie pozostałych  świątyń.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, któremu modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia. Zmarła w Ostii w 387 roku (wspomnienie obowiązkowe);
•    28 VIII – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła, który żył na przełomie IV i V wieku i napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych (wspomnienie obowiązkowe).

Wszystkim Jubilatom  i Solenizantom , życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.
 
XX NIEDZIELA ZWYKŁA (16.08.2015r.)
1. Dziś przypada dwudziesta niedziela w ciągu roku. W liturgii słowa rozważaliśmy temat Eucharystii. Przyjmijmy otwartym umysłem i sercem tę naukę Chrystusa o Chlebie żywym, zapewniającym nam życie wieczne.

2. Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości bliźniego. Jednym z przejawów tej miłości jest zobowiązanie się do abstynencji od alkoholu w celu ratowania ludzi od niego uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez nich decyzji o leczeniu odwykowym. Innym wyrazem naszej miłości bliźniego może być zaangażowanie się w zorganizowanie właściwego wypoczynku dla młodzieży i dzieci pozbawionych możliwości wyjazdu na wakacje. Musimy przemyśleć te sprawy i podjąć konkretne działania.

3. W środę o godz.18.00– nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

4. W sobotę nasze myśli i uczucia skierujemy również ku Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową. Maryję obrał na Królową naszego narodu król Jan Kazimierz, gdy 1 IV 1656 roku złożył śluby w katedrze lwowskiej. Maryi Królowej polećmy naszą Ojczyznę i nasze rodziny, sprawę trzeźwości naszego narodu i problemy ubożejącej części społeczeństwa polskiego.

5. Za tydzień przypada dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku, a także Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, ale obchodzony publicznie po raz pierwszy dopiero w 2011 roku w Warszawie. Na obchody tego dnia wybrano 23 sierpnia, bo nawiązuje on do daty podpisania paktu Ribbentrop–Mołotow, co miało miejsce 23 sierpnia 1939 roku. Składka na tacę tego dnia będzie przeznaczona na…

6. Porządek Mszy świętych uległ zmianie.. Msza święta w wakacje w Jasieniu o 7.30,  12.00 i 18.00, a w Jasionnej o 10.30  , a Jabłońcu o 9.00 W dni powszednie Msze św. tylko wieczorem o 18.00., a w sobotę a o 17.00 Msza św. niedzielna.

7. Bóg zapłać wiernym z ul. XX–Lecia 5a–b, ul.Cmentarna za posprzątanie świątyni i ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy ul.XX–lecia 6, Lisia, Podgórna  Parkowa.

8. W tym tygodniu różaniec  prowadziła o 16.45 róża p w. M B Nieustającej  Pomocy – zelatorka – Stanisław Pazdan, a w przyszłym tygodniu o 17.15 prowadzi róża p. w . M B Wniebowziętej – zelatorka  pani  Teresa Mączka.

9. Polecamy tygodnik "Niedziela" i "Gościa niedzielnego", i do odbioru w zakrystii jest "Rycerz Niepokalanej"

10. Dziękujemy wiernym za ofiary na remont  Jasieńskiej Świątyni  i utrzymanie pozostałych  świątyń.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·         17 VIII – św. Jacek, prezbiter, dominikanin, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 VIII 1257 roku, wyczerpany pracą misyjną (wspomnienie obowiązkowe);
·         20 VIII – św. Bernard, opat cystersów w Clairvaux we Francji i doktor Kościoła, wielki czciciel Najświętszej Maryi Panny. Żył na przełomie XI i XII wieku (wspomnienie obowiązkowe);
·         21 VIII – św. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne i liturgię oraz odnowił studia biblijne i skodyfikował prawo kościelne. Żył na przełomie XIX i XX wieku (wspomnienie obowiązkowe)
·         22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa.

Wszystkim Jubilatom  i Solenizantom , życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.

 
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (09.08.2015r.)
1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.

2. Jutro – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Msze Święte w naszym kościele o godz. 18.00 Swoimi modlitwami obejmijmy jutro chrześcijan prześladowanych za wiarę w naszych czasach.

3. W środę o godz.18.00  nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

4. W piątek wieczorem o godz.18.00 – Msza Święta z wigilii uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

5. W sobotę – (obowiązkowa) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy, oraz błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż. Msze Święte w naszym kościele o godz.7.30, 11.00 I 17.00.

Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się przed rozesłaniem na każdej Mszy i na wioskach o godzinie 9.00 ) W sobotę  15 sierpnia  o godzinie 17.00 w Jabłońcu będzie Msza Święta  ślubna  KAMILA MICZKE  I KRZYSZTOF MAREK MUCHAJER.

6. Za tydzień – dwudziesta niedziela w ciągu roku. Składka na tacę przeznaczona będzie na remont świątyni.

7. W związku z trwającym miesiącem trzeźwości przypominamy hasło pracy nad otrzeźwieniem naszego narodu, podane przez Komisję Episkopatu Polski ds. Trzeźwości. Brzmi ono: „Przez dobrowolną, całkowitą abstynencję wielu do trzeźwości stanowej i zawodowej wszystkich”. Równocześnie informujemy o możliwościach pomocy parafii osobom uzależnionym od alkoholu, a także osobom współuzależnionym..

8. Porządek Mszy świętych uległ zmianie.. Msza święta w wakacje w Jasieniu o 7.30,  12.00 i 18.00, a w Jasionnej o 10.30  , a Jabłońcu o 9.00 W dni powszednie Msze św. tylko wieczorem o 18.00., a w sobotę a o 17.00 Msza św. niedzielna.

9. Bóg zapłać wiernym z ul .XX – Lecia 3a – b, ul. Cmentarna za posprzątanie świątyni i ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy ul XX – lecia 5a- b

10. W tym tygodniu różaniec prowadziła o 16.45 róża p.w. M B Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota Zwolińska - Wesołowska, a w przyszłym tygodniu o 17.15 prowadzi róża p. w . M B Nieustającej Pomocy – zelatorka – pani Stanisława Pazdan.

11. Polecamy tygodnik "Niedziela" i "Gościa niedzielnego", i do odbioru w zakrystii jest "Rycerz Niepokalanej"

12. Dziękujemy wiernym za ofiary na remont  Jasieńskiej Świątyni  i utrzymanie pozostałych  świątyń.

13. Łączymy się z pielgrzymami kroczącymi na Jasną Górę  do naszej Matki i Królowej, szczególnie wspieramy  ks. Szymona KLUJA ii naszych pątników, którzy niosą przed tron Naszej Matki nasze życiowe sprawy. W środę o 18.00  będzie Msza św. w intencji Ks. Kan. Prał Tadeusza Dobruckiego w 1 rocznice śmierci z nowenną do M B N. Pomocy.

14. W posłudze duszpasterskiej wspiera nas  dzisiaj Ks. Kanonik  Adam Staruszek .

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
11 VIII – św. Klara, dziewica, która żyła na przełomie XII i XIII wieku i dała początek II Zakonowi św. Franciszka z Asyżu, nazywanemu także od jej imienia Zakonem Sióstr Klarysek (wspomnienie obowiązkowe);

14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciel Niepokalanowa w Polsce i Japonii (wspomnienie obowiązkowe),

 a także wymienieni już wcześniej Najświętszej Maryi Panny Wniebowzięta i św. Wawrzyniec.

Wszystkim Jubilatom  i Solenizantom , życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów. 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
...
13
Od 01.07.2006 odwiedziło nas: 1590148 osób.