Aktualności
Kronika
Parafia
Kancelaria
Galeria
Linki
Kontakt
  AKTUALNOŚCI | NOWY OŁTARZ | REMONTY,NAPRAWY,INWESTYCJE | Modlitwa Kół Żywego Różańca 2014/2015 |  
.
ZAPROSZENIE NA WARSZTATY MUZYCZNE (08.11.2014)
Diakonia Muzyczna diecezji zielonogórsko-gorzowskiej serdecznie zaprasza  na Warsztaty Muzyczne. Odbędą się one 8 listopada w godzinach od 11.00 do 17.00. Zajęcia będą miały miejsce w salkach katechetycznych parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubsku (wejście od ul. Emilii Plater). Warsztaty będą prowadzili animatorzy muzyczni naszej diakonii. W programie przewidziana jest nauka śpiewów jednogłosowych, wielogłosowych, ćwiczenia dykcyjne i emisyjne. Będzie okazja, aby poznać nowe pieśni, zapoznać się z ludźmi dla których śpiew i muzyka jest wyjątkową pasją. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób posługują śpiewem na parafiach lub w grupach parafialnych (albo chcieliby dopiero zacząć). Zaproszona jest młodzież i dorośli (rodziny). Rodziny mogą pojawić się z dziećmi - zapewnimy dzieciom odpowiednią opiekę i zajęcia. Spotkanie zakończy się nabożeństwem - adoracją w intencji miasta o godz. 16.00 w kościele parafialnym (w rynku). Zapraszamy do udziału, bo warto! więcej informacji i plan spotkania na  KAMUZO.NET
S.G.
 
DZIEŃ ZADUSZNY - WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (02.11.2014r.)
1. Mimo, że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne tego dnia wskazują na zmartwychwstanie, którego oczekujemy, a jest ono przecież centralnym punktem przeżywania każdej niedzieli. Modlimy się zatem dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia. I choć są pewni otrzymanego zbawienia, to jednak potrzebują naszej modlitwy, aby mogli odpokutować kary zaciągnięte z powodu popełnionych grzechów.
 
2. Dziś każdy kapłan może odprawić trzy Msze św., a każdy z nas za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła może uzyskać odpust zupełny, który następnie może ofiarować za zmarłych. Niekoniecznie trzeba ich wymieniać z imienia, wystarczy wzbudzić intencję i ofiarować ten odpust za zmarłego, który go najbardziej potrzebuje.
 
3. Odpust zupełny możemy uzyskać aż do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej (nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważnej jest jednak, abyśmy pozostawali w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy), zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 
4. Przez cały listopad będziemy się również wspólnotowo modlić za naszych zmarłych w czasie Mszy św. o  17.00 z modlitwą wspominkową. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, możemy składać  w zakrystii.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jak pamiętamy, jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.  Msza św. I Piątkowa  będzie  również w Jabłońcu o 16.30 z wypominkami

6. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca zostanie odprawiona o godz.17.00  Natomiast okazja do spowiedzi będzie od godz.16.00 .Odwiedziny chorych  będą w piątek od 7.30 – ks. Proboszcz, a ks. Wikariusz  - w sobotę od 7.30.

7. Dzisiaj w naszych kościołach jest zmiana Tajemnic Różańca świętego. W kościele parafialnych zmiana jest po Mszy św. o 7.30 wraz z comiesięczna konferencją.

INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA LISTOPAD 2014 R.
Intencja ogólna: Aby osoby, które cierpią z powodu samotności, zaznały bliskości Boga i wsparcia ze strony braci.
Intencja misyjna: Aby młodzi seminarzyści, zakonnicy i zakonnice mieli mądrych i dobrze przygotowanych formatorów.

8.  W niedzielę   Mszę święte  w Jasieniu  są odprawiane o 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00 ,a w Jabłońcu o 9.00 , a w  Jasionnej o 10.30. W dni powszednie jest Msza święta rano o 7.00-  i  wieczorem  o 17.00 z wypominkami

9.  Modlitwie różańcowej, Koronce do Bożego Miłosierdzia o  16.15  przewodniczy w tym tygodniu  róża  p.w. M. B Nieustającej Pomocy – zelatorka – pani Stanisława Pazdan.

10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej -naszego „Tygodnika Niedziela” , „Gościa niedzielnego” i „ Rycerza Niepokalanej”

11.  Bóg zapłać ofiary składane na renowację świątyń w naszej parafii i Domu Katechetycznego.

12. Bóg zapłać rodzinom z ul. Agrestowej, Akacjowej i Brzozowej za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, a w sobotę przyszłą prosimy  wiernych z ul. I Armii ( numery parzyste).

13. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła; przez całe swoje życie walczył z nadużyciami, jakie w jego czasach wdarły się do Kościoła; doprowadził do zakończenia Soboru Trydenckiego i gorliwie wprowadzał w życie jego postanowienia, m.in. zawdzięczamy mu powstanie seminariów duchownych, gdzie przyszli księża mogą się nie tylko uczyć, ale też formować; w tym dniu zawsze obchodziliśmy imieniny Ojca Świętego Jana Pawła II (wspomnienie obowiązkowe).

14. Za tydzień – w II niedzielę listopada – przypada Dzień Solidarności z  kościołem Prześladowanym . Zbiórka do puszek na Pomoc Kociołowi W Potrzebie.

Solenizantom i  Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości, pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańca świętego i wszystkich świętych.
 

 
Koncert Charytatywny (25.10.2014r.)
 
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (26.10.2014r.)
1. Przeżywamy dziś 30 – NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ Słowo Boże , które dziś słyszeliśmy podczas liturgii, podkreśla, że przed Bogiem wszyscy jesteśmy braćmi. Niech będzie to dla nas zaproszeniem do refleksji nad naszym stosunkiem do bliźnich, zwłaszcza tych, których nie znamy dobrze i którzy wydają się nam jacyś inni, różni od nas: ludzie ubodzy, pochodzący z innych krajów, mający odmienne poglądy itd. Pamiętajmy, że jako ludzie wierzący tworzymy jedną wspólnotę w Chrystusie, który jest naszą głową.

2. We wtorek 28.10.  czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Nie mamy o nich wielu wiadomości, prócz tego, że są wymieniani wśród dwunastu najbliższych uczniów Pana Jezusa. Obaj mogli być Jego krewnymi, aczkolwiek jeśli chodzi o Szymona, nie ma co do tego pewności. Od XVIII wieku w Polsce i w Austrii św. Juda Tadeusz jest wzywany jako patron spraw beznadziejnych. Pamiętamy  w modlitwie o zmarłym 2 miesiące temu ks. Tadeuszu Dobruckim i ks. Tadeuszu Demelu z Żar.

3. Kończy się miesiąc październik, który – jak pamiętamy – jest poświęconym modlitwie różańcowej. Jeśli ktoś do tej pory nie był jeszcze w tym miesiącu na nabożeństwie różańcowym, to może to uczynić właśnie w tym tygodniu. Wykorzystajmy te dni, które nam zostały, aby w tej prostej, lecz głębokiej modlitwie uwielbiać Boga razem z Jego i naszą Matką i prosić o łaski potrzebne zarówno nam samym, jak i naszym bliskim. Żyjącym możemy wypraszać łaski potrzebne do dobrego przeżywania codzienności, zaś dla zmarłych możemy prosić o miłosierdzie, aby jak najszybciej mogli oglądać Boże oblicze w niebie.

4. Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. A może w pobliżu grobu naszych bliskich znajduje się również jakiś inny opuszczony czy zapomniany grób, o który także moglibyśmy zadbać. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia, włączając w to również nasze dzieci, aby i one mogły od najmłodszych lat uczyć się szacunku dla miejsc spoczynku tych, którzy już od nas odeszli.

5. Jutro-we wtorek  – ks. Szymon – wikariusz parafii w Jasieniu- obchodzi Imieniny; będzie okazja do złożenia życzeń  na Mszy świętej odprawianej przez Dostojnego Solenizanta  o godzinie 17.00. Zapraszam  do świątyni, dzieci, młodzież i dorosłych.

6. W nadchodzącą sobotę , 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według następującego porządku 8.00 i 12.00 na cmentarzu z procesją i poświęceniem krzyży nagrobnych., a Jasionnej  również o  8.00 z procesją na cmentarz, 9.30 – Jurzyn- cmentarz , a o godzinie  9.30 Msza święta w  Jabłońcu z procesja i wypominkami. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Msza Święta na naszym cmentarzu, a po niej procesja. Modlitwa wypominkowa będzie podczas Mszy świętej wieczornej  przez cały listopad.

7. Natomiast – 2.11-  jest   Dzień Zaduszny.      Msze św.   będą jak każdej niedzieli. Powinniśmy  szczególnie modlić się za naszych zmarłych i nawiedzać ich groby. Będzie to niedziela wypominkowa.

8. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

9. W niedzielę   Mszę święte  w Jasieniu  są odprawiane o 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00 ,a w Jabłońcu o 9.00 , a w  Jasionnej o 10.30. W dni powszednie jest Msza święta rano o 7.00-  i  wieczorem  o 17.00 z wypominkami

10. Modlitwie różańcowej, Koronce do Bożego Miłosierdzia o  16.15  przewodniczy w tym tygodniu  róża  p.w. M Bożej Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota Zwolińska –Wesołowska.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej -naszego „Tygodnika Niedziela” , „Gościa niedzielnego” i „ Rycerza Niepokalanej”

12. Bóg zapłać za ofiary składane na renowację naszych świątyń .

13. Bóg zapłać rodzinom z Mirkowic  i za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, a w sobotę przyszłą prosimy  wiernych z ul. Agrestowej, Akacjowej i Brzozowej..

14.  Za tydzięń będzie zmiana tajemnic różańca św. w Jasieniu po Mszy św. o 7.30 z konferencją  i na wioskach.

 INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA LISTOPAD 2014 R.

Intencja ogólna: Aby osoby, które cierpią z powodu samotności, zaznały bliskości Boga i wsparcia ze strony braci.

Intencja misyjna: Aby młodzi seminarzyści, zakonnicy i zakonnice mieli mądrych i dobrze przygotowanych formatorów.

Solenizantom i  Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości, pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańca świętego i wszystkich świętych.
 
BIERZMOWANIE 2014 (23.10.2014)
Relacja z roczystości Bierzmowania 23.10.2014.  Młodzież z parafii  Jasień, Lubsko i Brody.
Sakramentu udzieli ks. Bp Tadeusz Lityński.
 
1
2
3
4
5
6
7
8
...
32
Od 01.07.2006 odwiedziło nas: 487516 osób.