Aktualności
Kronika
Parafia
Kancelaria
Galeria
Linki
Kontakt
  AKTUALNOŚCI | NOWY OŁTARZ | REMONTY,NAPRAWY,INWESTYCJE | Modlitwa Kół Żywego Różańca 2014/2015 |  
.
I Komunia Święta 2015r.
 
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO (24.05.2015r.)
1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.
 
2. Ponadto dziś – z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. Te intencje powierzaliśmy Panu Bogu podczas dzisiejszej liturgii. Pamiętajmy też o niej w naszych modlitwach prywatnych.
 
3. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Tą słuszną przyczyną w naszych warunkach jest uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!
 
4. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte w naszym kościele o godz. … Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo majowe.
 
5. W środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem majowym.
 
6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Przed Mszą Świętą wieczorną zapraszam na nabożeństwo majowe.
 
7. Za tydzień – uroczystość Najświętszej Trójcy. Ostatnie nabożeństwo majowe  o godz. 17.30.
 
8. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W związku z tym Parafialna Rada Duszpasterska prosi o przygotowanie ołtarza pierwszego (członków Akcji Katolickiej), o przygotowanie ołtarza drugiego (członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich), o przygotowanie ołtarza trzeciego (członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży), o przygotowanie ołtarza czwartego (członków Ruchu Światło – Życie).

9. Porządek Mszy świętych za tydzień nie ulega zmianie. Msza święta w Jasieniu o 7.30, 9.30, 12.00 i 18.00, a w Jasionnej o 10.30. , a Jabłońcu o 9.00. W dni powszednie Msze św. tylko  wieczorem 0 18.00., a w sobotę o 17.00.  Nabożeństwo majowe każdego dnia o 17.30 przed Mszą św.

10.  Bóg zapłać wiernym z ul  Obrońców 26 – do końca za posprzątanie świątyni i ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy ul  3 Maja i Mickiewicza,

11. Polecamy Tygodnik ‘Niedziela „ i „ Gościa Niedzielnego’.

12. W tym tygodniu różaniec  prowadziła  0 16.45  róża p.w. M B Królowej Polski – zelatorka – pani Władysława Juszczyńska, a w przyszłym tygodniu o 16.45 prowadzi róża p.w. MB Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota Zwolińska - Wesołowska.

13. Pielgrzymka na Pola Lednickie. 6 czerwca 2015 roku. Pod hasłem: W Imię Ducha Świętego! wspólnie będziemy prosić o dary Ducha Świętego i z radością przeżywać obecność Chrystusa pośród nas. A kiedy zajdzie słońce będziemy Go uwielbiać w Najświętszym Ponad dwadzieścia lat temu w Częstochowie Święty Jan Paweł II wyciągnął nad nami ręce i przekazał nam Ducha Świętego, bierzmując symbolicznie młodzież całego świata. Pragniemy ten gest powtórzyć i odnowić. Papież Franciszek włoży ręce na naszych biskupów, a ci z kolei na zgromadzonych nad Lednicą kapłanów. Kapłani przekażą Ducha Świętego młodzieży. Gest nałożenia rąk będzie wielkim i czytelnym znakiem umocnienia i posłania. Zabierz ze sobą innych - przyjaciół, chłopaka/dziewczynę, brata, siostrę... Nie może Ciebie zabraknąć. Jedź po dary Ducha Świętego i daj się  porwać Jego miłości!  Czas, żebyś już zapłonął!
Wyjazd o godzinie 5:00 6 czerwca przy GOK-u w Jasieniu. Koszt 50 zł

14. ZAPRASZAM na Pieszą Pielgrzymkę z Jasienia na Jasną Górę, 30 lipca-12 sierpnia. Zachęcam aby w swoich planach wakacyjnych ująć pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, w szczególności młodzież aby mogła doświadczyć Kościoła żywego i pielgrzymującego. Wszystkich, którzy nie mogą czynnie pielgrzymować zapraszam do duchowego pielgrzymowania poprzez modlitewne towarzyszenie pielgrzymce. Zachęcam też aby przekazywać intencje, które pielgrzymi zaniosą przed Tron Królowej Polski. Koszt uczestnictwa jednego pielgrzyma 150 zł.

15. Polecamy tygodnik ‘Niedziela” i ‘ Gościa niedzielnego”

16. Dziękujęmy wiernym za ofiary na renowację i utrzymanie świątyń

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•         26 V – św. Filip Nereusz, prezbiter, który w 1551 roku założył Zgromadzenie Księży Oratorianów, nazywane też od jego imienia Zgromadzeniem Księży Filipinów (wspomnienie obowiązkowe);
•         29 V – św. Urszula Ledóchowska, dziewica, która w 1920 roku założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego do pracy wychowawczej nad młodzieżą (wspomnienie obowiązkowe).

17. Sobotę – 30 maja w Gorzowskiej Katedrze święcenia kapłańskie.

18. W przyszłą niedzielę będzie uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Trójcy
 
Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości , pokoju ducha i wszelkich łask Bożych i opieki  Pani Różańca świętego i świętych Patronów

 
 
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (17.05.2015r.)
1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego .Módlmy się za dzieci, które tydzień temu po raz pierwszy uczestniczyły  we Mszy, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Módlmy się także za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.
 
2. Nabożeństwo majowe w dni powszednie przed Mszą Świętą wieczorną o godzinie 17.30, a dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 17.30
 
3. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.
 
4. W środę o godz. 17.30 nowenna połączona z nabożeństwem majowym ,a po nim Msza święta wieczorna.
 
5. W sobotę wieczorem – Msza Święta z wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Na czuwanie modlitewne zapraszamy młodzież, która w ubiegłym roku i w tym roku,  przyjmie sakrament bierzmowania.
 
6. Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Misyjny Dzień Chorych, Parafialny Dzień Wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła, a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
 
7. Porządek Mszy świętych za tydzień nie ulega zmianie. Msza święta w Jasieniu o 7.30, 9.30, 12.00 i 18.00, a w Jasionnej o 10.30. , a Jabłońcu o 9.00. W dni powszednie Msze św. tylko  wieczorem 0 18.00., a w sobotę o 17.00.  Nabożeństwo majowe każdego dnia o 17.30 przed Mszą św.

8.  Bóg zapłać wiernym z ul  Obrońców 11- 24 za posprzątanie świątyni i ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy ul  Obrońców  26 do końca

9. Polecamy Tygodnik ‘Niedziela „ i „ Gościa Niedzielnego’.

10. W tym tygodniu różaniec  prowadziła  0 16.45  róża p.w. św. Michała – zelator – pan Tadeusz Skórzewski, a w przyszłym tygodniu o 16.45 prowadzi róża p.w. MB Królowej Polski – zelatorka – pani Władysława Juszczyńska..

11. Pielgrzymka na Pola Lednickie. 6 czerwca 2015 roku. Pod hasłem: W Imię Ducha Świętego! wspólnie będziemy prosić o dary Ducha Świętego i z radością przeżywać obecność Chrystusa pośród nas. A kiedy zajdzie słońce będziemy Go uwielbiać w Najświętszym Ponad dwadzieścia lat temu w Częstochowie Święty Jan Paweł II wyciągnął nad nami ręce i przekazał nam Ducha Świętego, bierzmując symbolicznie młodzież całego świata. Pragniemy ten gest powtórzyć i odnowić. Papież Franciszek włoży ręce na naszych biskupów, a ci z kolei na zgromadzonych nad Lednicą kapłanów. Kapłani przekażą Ducha Świętego młodzieży. Gest nałożenia rąk będzie wielkim i czytelnym znakiem umocnienia i posłania. Zabierz ze sobą innych - przyjaciół, chłopaka/dziewczynę, brata, siostrę... Nie może Ciebie zabraknąć. Jedź po dary Ducha Świętego i daj się  porwać Jego miłości!  Czas, żebyś już zapłonął!
Wyjazd o godzinie 5:00 6 czerwca przy GOK-u w Jasieniu. Koszt 50 zł

12. ZAPRASZAM na Pieszą Pielgrzymkę z Jasienia na Jasną Górę, 30 lipca-12 sierpnia. Zachęcam aby w swoich planach wakacyjnych ująć pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, w szczególności młodzież aby mogła doświadczyć Kościoła żywego i pielgrzymującego. Wszystkich, którzy nie mogą czynnie pielgrzymować zapraszam do duchowego pielgrzymowania poprzez modlitewne towarzyszenie pielgrzymce. Zachęcam też aby przekazywać intencje, które pielgrzymi zaniosą przed Tron Królowej Polski. Koszt uczestnictwa jednego pielgrzyma 150 zł.

13. Polecamy tygodnik ‘Niedziela” i ‘ Gościa niedzielnego”

14. Dziękujemy wiernym za ofiary na renowację i utrzymanie świątyń.

15. Dzisiejsza taca idzie na Światowe Dni Młodzieży 2016 – Kraków.

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości , pokoju ducha i wszelkich łask Bożych i opieki  Pani Różańca świętego i świętych Patronów

 
VI NIEDZIELA WIELKANOCY (10.05.2015r.)
Strażacy
1. Dziś – szósta niedziela Wielkanocy, która uświadamia nam że Pan Jezus chce włączyć do Kościoła także pogan. Dla pozyskania ich dla Chrystusa duże znaczenie ma nasza miłość wzajemna i jedność. W naszej parafii dzieci klas drugich mają dziś swoją I Komunii Świętą. Uroczysta Msza święta I Komunijna  jest o 9.30, a po południu nabożeństwo majowe o 16.00 ze złożeniem  przyrzeczeń I komunijnych i rozdawaniem  pamiątkowych obrazków Módlmy się za wszystkie dzieci  i za siebie, prosząc o łaskę pogłębienia przyjaźni z Jezusem obecnym w Eucharystii. Cały tydzień będziemy przeżywać jako BIAŁY TYDZIEŃ. Zapraszamy do świątyni dzieci, rodziców i całe rodziny. Jutro o 7.00 Dzieci Komunijne pojadą w pielgrzymce do Chrystusa Króla, aby prosić o błogosławieństwo  i  Pani Rokitniańskiej, Patronki Naszej Diecezji , aby jej powierzyć swoje życie..
 
2. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Rozpoczęcie liturgii w kościele parafialnym o godz. 17.30, a następnie procesja ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych: a) jutro – do krzyża misyjnego, b) we wtorek - do krzyża misyjnego), c) w środę – do kapliczki M B  Fatimskiej. Potem modlitwa w punkcie docelowym procesji. W drodze powrotnej do kościoła śpiew litanii loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny ze względu na miesiąc maj. Po powrocie do kościoła – Msza Święta.
 
3. W środę przypada również wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 31. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Msza Święta i procesja fatimska o godz. 18.00 Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy skrócimy do odmówienia samej modlitwy rzymskiej.
 
4. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Macieja, Apostoła. Rano Msza święta o godzinie 5.00 rano . Tego dnia udajemy się w parafialnej  pielgrzymce do Sanktuariów Europy. Będziemy w LOURDES, La Salette, Altotting. Svata hora , Ars .  Prosimy o łączność modlitewną. Będziemy Was wszystkich polecać Bogu poprzez wstawiennictwo Naszej  Matki Niepokalanej i Królowej. W przyszłą niedzielę przy ołtarzu  będzie posługiwał ks. prof. Jan Balbus C M.
 
5. W sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

6. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy,

7. Dzisiaj  MSZE ŚWIĘTE  będą odprawiane  w Jasieniu o 7.30, 9.30 ( I KOMUNIA) 12.00 I 18.00, a w Jasionnej  o godzinie 8.00 rano ,a  w Jabłońcu o 12.00.  W dni powszednie Msze św.  rano o 7.00  będą  tylko  w poniedziałek, wtorek, środa , a w  czwartek o 5.00. Potem msza św. będzie na pielgrzymce.

8. Bóg zapłać wiernym z ul  Obrońców 11- 24 za posprzątanie świątyni i ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy ul  Obrońców  26 – do końca

9. Polecamy Tygodnik ‘Niedziela „ i „ Gościa Niedzielnego’.

10. W tym tygodniu różaniec  prowadziła róża p. w . św. Józefa   zelator Stanisław  Kawa  - dziękujemy. W przyszłym tygodniu o 16.45  poprowadzi róża p.w. św. Michała Archanioła  – zelator  Stanisław Skórzewski

11. Pielgrzymka dzieci I-Komunijnych do Rokitna odbędzie się 11 maja o godz. 7:00. Wyjazd spod kościoła.

12. Pielgrzymka na Pola Lednickie. 6 czerwca 2015 roku. Pod hasłem: W Imię Ducha Świętego! wspólnie będziemy prosić o dary Ducha Świętego i z radością przeżywać obecność Chrystusa pośród nas. A kiedy zajdzie słońce będziemy Go uwielbiać w Najświętszym Ponad dwadzieścia lat temu w Częstochowie Święty Jan Paweł II wyciągnął nad nami ręce i przekazał nam Ducha Świętego, bierzmując symbolicznie młodzież całego świata. Pragniemy ten gest powtórzyć i odnowić. Papież Franciszek włoży ręce na naszych biskupów, a ci z kolei na zgromadzonych nad Lednicą kapłanów. Kapłani przekażą Ducha Świętego młodzieży. Gest nałożenia rąk będzie wielkim i czytelnym znakiem umocnienia i posłania. Zabierz ze sobą innych - przyjaciół, chłopaka/dziewczynę, brata, siostrę... Nie może Ciebie zabraknąć. Jedź po dary Ducha Świętego i daj się  porwać Jego miłości!  Czas, żebyś już zapłonął!
Wyjazd o godzinie 5:00 6 czerwca przy GOK-u w Jasieniu. Koszt 50 zł

13. ZAPRASZAM na Pieszą Pielgrzymkę z Jasienia na Jasną Górę, 30 lipca-12 sierpnia. Zachęcam aby w swoich planach wakacyjnych ująć pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, w szczególności młodzież aby mogła doświadczyć Kościoła żywego i pielgrzymującego. Wszystkich, którzy nie mogą czynnie pielgrzymować zapraszam do duchowego pielgrzymowania poprzez modlitewne towarzyszenie pielgrzymce. Zachęcam też aby przekazywać intencje, które pielgrzymi zaniosą przed Tron Królowej Polski. Koszt uczestnictwa jednego pielgrzyma 150 zł.

14. Dzisiaj w Polsce jest zbiórka na pomoc ludziom w Nepalu – wsparcie po strasznym trzęsieniu ziemi.

15. W sobotę 16 maja będą święcenia diakonatu w Konkatedrze w Zielonej  Górze. Przyszłych diakonów polecamy Waszym modlitwom.

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości , pokoju ducha i wszelkich łask Bożych i opieki  Pani Różańca świętego i świętych Patronów
 

 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Od 01.07.2006 odwiedziło nas: 1540673 osób.