Aktualności
Kronika
Parafia
Kancelaria
Galeria
Linki
Kontakt
  AKTUALNOŚCI | NOWY OŁTARZ | REMONTY,NAPRAWY,INWESTYCJE | Modlitwa Kół Żywego Różańca 2014/2015 |  
.
IV NIEDZIELA WIELKANOCY (26.04.2014r.)
1. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 52. Światowego Dnia Modlitw o Powołania, rozpoczynającego okresowe dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w naszej Ojczyźnie – Tydzień Modlitw o Powołania.
      
2. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia – jest również dniem modlitwy za kierowców. Jest to inicjatywa polskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu, w skrócie MIVA Polska. To stowarzyszenie zachęca kierowców do składania ofiar w wysokości jednego grosza za każdy szczęśliwie przejechany kilometr na środki transportu dla misjonarzy. Wspomnianą wyżej ofiarę będzie można złożyć po błogosławieństwie pojazdów, które odbędzie się po tej Mszy Świętej na parkingu obok kościoła.

3. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. U nas o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas Mszy św. wieczornej.

4. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem w środę i czwartek od godz.17.00, a w sam pierwszy piątek rano pół godziny przed Mszą Świętą, zaś wieczorem od godz. 17.00. Kapłani odwiedzą chorych.

6. W piątek – pierwszy w maju – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz.7.00 Przed Mszą Świętą wieczorną – nabożeństwo majowe. Składka na tacę zostanie przekazana na potrzeby misyjne. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz.7.30. Nadzwyczajni szafarze Komunii świętej udadzą się do chorych w niedzielę. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o zgłoszenia wizyt domowych.

7. Nabożeństwo majowe w niedziele w miejsce nieszporów o godz. 17.30

8. W SOBOTĘ - 2 maja 2015 obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Została ona w tym roku przeniesiona z 3 maja na 2 maja; z tego powodu, że zbiegła się z piątą niedzielą Wielkanocy, która w tabeli pierwszeństwa dni liturgicznych zajmuje wyższe miejsce. Msze Święte w naszym kościele będą  o godz. 7.30,  12.00 -  intencja od Burmistrza Jasienia za  Ojczyznę i nasze miasto i gminę ( NABOŻEŃSTWO MAJOWE PO MSZY O 12.00 ) i 17.00 , a w  Jasionnej i Jabłońcu o 10.00.  Najświętsza Maryja Panna jest naszą Matką i Królową, dlatego mamy szczególny powód do oddawania Jej czci. Niech wyrazi się ona w wierności Jasnogórskim Ślubom Narodu, które dziś ponowiliśmy, i w uczestnictwie w nabożeństwach majowych.

9. W sobotę – 2 maja  po MSZY ŚW. O GODZ. 7.30 będzie  zmiana Tajemnic Różanach świętego z konferencją :

10. INTENCJE  APOSTOLSTWA MODLITWY NA MAJ 2015 R.

11. Intencja ogólna: Abyśmy, odrzucając kulturę obojętności, mogli zajmować się cierpieniami bliźniego, a szczególnie chorych i ubogich.

12. Intencja ewangelizacyjna: Aby wstawiennictwo Maryi pomagało chrześcijanom żyjącym w zsekularyzowanych środowiskach z gotowością głosić Jezusa.

13. Msze w tygodniu będą  wieczorem o godzinie 18.00, a rano o 7.00  tylko we wtorek o 6.00,   w sobotę -  7.30,  12,00 i 17.00 – w JASIENIU, A NA WIOSKACH O 10.00

14. Bóg zapłać wiernym z ul  Lubska 32 DO KOŃCA I NOWOŻEŃCOM. za posprzątanie świątyni i ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy ul  Obrońców  1 – 10, ul, Spokojna.

15. Polecamy Tygodnik ‘Niedziela „ i „ Gościa Niedzielnego’.

16. W tym tygodniu różaniec  prowadziła   róża p.w. M B Cierpliwie Słuchającej – zelatorka – pani Bożena Lechocka, dziękujemy. W przyszłym tygodniu poprowadzi róża p.w. Ś W .Siostry Faustyny – zelatorka – pani Stanisława Komorowska

17. Dzisiaj po MSZY św. o 10.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnymi.

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości , pokoju ducha i wszelkich łask Bożych i opieki  Pani Różańca świętego i świętych Patronów.
 
Obłóczyny i lektorat w Paradyżu
fot.Krzysztof Król
Ośmiu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu przyjęło 19.04.2015r. strój duchowny i posługę lektoratu. ( Kliknij na zdjęcie aby przeczytać więcej w GOŚĆ Niedzielny )
 
III NIEDZIELA WIELKANOCY (19.04.2015r.)
1. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Przypomina nam on, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

2. W środę o godz. 18.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas Mszy św. wieczornej.

3. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji misjonarzy, dla których św. Wojciech jest wzorem.
 
4. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje. U nas o godz.16.45 procesja z kościoła parafialnego do krzyża przydrożnego przy kościele, modlitwy w miejscu docelowym procesji, a po powrocie procesji do kościoła – Msza Święta. Na procesję należy przygotować feretrony i chorągwie. Zachęcamy parafian do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.
 
5. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.
 
6. Ponadto przyszła niedziela jako ostatnia niedziela kwietnia będzie ogólnopolskim dniem modlitw za kierowców z inicjatywy polskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz Misyjnych Środków Transportu, w skrócie: MIVA Polska.
U nas po każdej Mszy Świętej – błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu obok kościoła. Ofiary składane przy tej okazji przez kierowców lub właścicieli pojazdów będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 
7. Msze w tygodniu będą  wieczorem o godzinie 18.00, a rano o 7.00  tylko we wtorek o 6.00

8. Bóg zapłać wiernym z ul  Lubska 21 - 30za posprzątanie świątyni i ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy ul  LUBSKA  32 do końca.

9. Polecamy Tygodnik ‘Niedziela „ i „ Gościa Niedzielnego’.

10. W tym tygodniu różaniec  prowadziła róża  p.w. M Niepokalanie Poczętej– zelatorka   pani Józefa MATERNA, a w tym  tygodniu  róża p.w. M B Cierpliwie Słuchającej – zelatorka – pani Bożena Lechocka.

11. Dzisiaj po MSZY św. o 10.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnymi.

   Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości , pokoju ducha i wszelkich łask Bożych i opieki  Pani Różańca świętego i świętych Patronów.
 
II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (12.04.2015r.)
1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego.

2. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia Do roku 2012 Tydzień Miłosierdzia obchodzono w październiku, a od 2013 roku rozpoczyna się go w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.
 
4. W czwartek przypada 87. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego.
 
5. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.
 
6. W dzisiejszą  niedzielę  to  jest Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej na Jasną Górę.

7. W dzisiejszą  niedzielę jest zbiórka  do puszek  na działalność charytatywną  Caritas Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej.

8. Msze w tygodniu będą  wieczorem o godzinie 18.00, a rano o 7.00  tylko we wtorek o 6.00

9. Dzisiaj jest odpust w Jasionnej  o godz.11.30 w Kaplicy – Koronka do Miłosierdzia Bożego  a  PRZY KRZYŻU będzie MSZA ŚWIETA O 12.00. Sumiastą i kaznodzieją będzie ks. Mgr Paweł Terzyk z Zielonej Góry. Jasionna czeka z sercem otwartym na pielgrzymów.

10. Bóg zapłać wiernym z ul  Lubska 7 - 20.za posprzątanie świątyni i ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy ul  LUBSKA 21  30.

11. Polecamy Tygodnik ‘Niedziela „ i „ Gościa Niedzielnego’.

12. W tym tygodniu różaniec  prowadzi róża  p.w. M Niepokalanie Poczętej– zelatorka   pani Józefa MATERNA

WSZYSTKIM WIERNYM ŻYCZYMY GŁĘBOKIEGO PRZEŻYCIA TRIDUUM PASCHALNEGO. ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY I ROZWAŻAŃ MĘKI PANA JEZUSA,  
 
ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE - MĘKI, ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA JEZUSA CHRYSTUSA - RELACJA 2015 JASIEŃ
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
WIELKA SOBOTA , WIGILIA PASCHALNA
WIELKI PIĄTEK
WIELKI CZWARTEK
 
1
2
3
4
5
6
7
Od 01.07.2006 odwiedziło nas: 1487718 osób.