Aktualności
Kronika
Parafia
Kancelaria
Galeria
Linki
Kontakt
  AKTUALNOŚCI | NOWY OŁTARZ | REMONTY,NAPRAWY,INWESTYCJE |  
.
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (07.09.2014r)
1. Dziś przeżywamy 23. niedzielę w ciągu roku. Liturgia tego dnia przypomina nam o praktyce braterskiego upomnienia, które jednak ma wypływać z miłości do drugiego człowieka i opierać się na przestrzeganiu podanych przez Pana Jezusa zasad. Warto, byśmy się zastanowili, kiedy ostatni raz, w duchu dobrze rozumianej miłości bliźniego, podjęliśmy się zwrócenia uwagi drugiej osobie. Pomyślmy też o tym, jak my sami reagujemy na zwrócenie nam uwagi. Niech to wezwanie stanie się również okazją do podejmowania w naszych rodzinach dialogu, który będzie prowadził do rozwiązywania trudnych problemów i lepszego wzajemnego rozumienia się.

2. W najbliższy poniedziałek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Także w piątek, 12 września, w liturgii wspominamy Jej Najświętsze Imię. Wspomnienie to możemy określić jako „imieniny” Matki Bożej. Ma ono nam przypomnieć o wszystkich łaskach, jakie otrzymujemy od Boga, wzywając wstawiennictwa Tej najlepszej z matek i posługując się Jej imieniem. Poświęcenie ziarna siewnego w Jasieniu  na Mszach świętych o 9.00 i 18.00, a na wioskach w przyszłą niedzielę.

3.  Za nami pierwszy tydzień zajęć szkolnych. Starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań.

4. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie są składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej Warto też, abyśmy zwrócili uwagę na pomoc sąsiedzką, abyśmy zainteresowali się, czego potrzebują osoby żyjące obok nas. Może się bowiem zdarzyć tak, że mamy coś, co nam samym jest niepotrzebne, a byłoby przydatne naszym sąsiadom i odwrotnie. Taka postawa uczy wzajemnej solidarności i otwartości na drugiego człowieka. Natomiast osoby, który chciałby się bardziej bezpośrednio zaangażować w pracę parafialnego koła Caritas zapraszamy na spotkania , które są w naszej parafii, czy też o włączenie się do Akcji Katolickiej.

5. W przyszłą niedzielę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.

6.  Dzisiaj  po Mszy świętej o 7.30 i na wioskach będzie zmiana tajemnic Różańca świętego wraz z konferencją.

7. INTENCJE  APOSTOLSTWA MODLITWY NA WRZESIEŃ 2014 :

8.  Intencja ogólna: Aby niepełnosprawni umysłowo otaczani byli miłością i pomocą, których potrzebują, by godnie żyć.

9.  Intencja misyjna: Aby chrześcijanie, natchnieni Słowem Bożym, angażowali się w służbę chorym i cierpiącym.

10. W niedzielę   Mszę święte już będą w Jasieniu o 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00 ,a w Jabłońcu o 9.00 , a w  Jasionnej o 10.30. W dni powszednie jest Msza święte o 7.00 rano i wieczorem  o 18.00, a  w sobotę o  17.00 - Ślubna. W  niedzielę w czasie Mszy świętej o godzinie 10.00 będą poświęcone tornistry  dzieciom rozpoczynającym klasę  I.

11. Modlitwie różańcowej, Koronce do Bożego Miłosierdzia o  17.15  przewodniczy w tym tygodniu  róża  p.w.  N M Bolesnej – zelatorka – pani Janina Górniak

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej -naszego „Tygodnika Niedziela” , „Gościa niedzielnego” i „ Rycerza Niepokalanej”

13. Bóg zapłać ofiary składane na renowację świątyń w naszej parafii i Domu Katechetycznego.

14. Bóg zapłać rodzinom z ul. Tenisowa 20, 22, 24  i za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, a w sobotę przyszłą prosimy  wiernych z ul. Waryńskiego – numery parzyste. W sobotę 0 17.00 będzie Msza święta ślubna : ALEKSANDRA SABIK – RAFAŁ ADAMCZEWSKI. Nowożeńcy włączają się w dekorowanie świątyni.

15. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, zaliczany jest do ojców Kościoła z IV wieku; ze względu na zdolności oratorskie i pojednawcze nadano mu przydomek „Chryzostom, czyli  Złotousty”; pozostawił po sobie ogromną spuściznę literacką (wspomnienie obowiązkowe

16. W czwartek po Mszy świętej wieczornej będzie katecheza chrzcielna.

17. Za tydzień w Parafii Serca Jezusowego w Lubsku po  Mszy św. o 18.00  rozpoczyna się KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Zachęcamy do udziału.

Solenizantom i  Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańca świętego i wszystkich świętych

 
KS.BISKUP IRENEUSZ PĘKALSKI W JASIENIU.
 
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (31.08.2014)
1.    Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by choć przez krótką, lecz intensywną modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi będziemy się spotykać, jak też naszych domowników i bliskich naszemu sercu. Spowiedź dzieci i młodzieży z racji Nowego Roku szkolnego będzie przez cały tydzień w ramach katechezy.

2.    Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły będzie jutro o 8.00 w Jasieniu i 0 8.30 w Golinie. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych odbędzie się  w przyszłą niedzielę na Mszy o 10.00 w Jasieniu i w na Mszy świętej w kościołach filialnych. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

3.    Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

4.    W nadchodzącym tygodniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Nie zaniedbujmy tego zwyczaju, aby się kiedyś nie okazało, że brakuje nam kapłanów, którzy sprawowaliby dla nas sakramenty.
5.    A przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Na wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi) księża będą oczekiwać w konfesjonałach od godz.6.30 rano i od 17.00 wieczorem - każdego dnia  Natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 18.00 Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Zacznijcie go, kochani, z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do każdego zakątka waszych serc. W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Odwiedziny chorych będą w sobotę od 7.30 obu kapłanów.
6.    Za tydzień po Mszy świętej o 7.30 i na wioskach będzie zmiana tajemnic Różańca świętego wraz z konferencją.

7.    INTENCJE  APOSTOLSTWA MODLITWY NA WRZESIEŃ 2014 :
8.    Intencja ogólna: Aby niepełnosprawni umysłowo otaczani byli miłością i pomocą, których potrzebują, by godnie żyć.
9.    Intencja misyjna: Aby chrześcijanie, natchnieni Słowem Bożym, angażowali się w służbę chorym i cierpiącym.

10.    Od dzisiejszej  niedzieli  Mszę święte już będą w Jasieniu o 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00 ,a w Jabłońcu o 9.00 , a w  Jasionnej o 10.30. W dni powszednie jest Msza święte o 7.00 rano i wieczorem  o 18.00, a  w sobotę o  17.00.
11.    Modlitwie różańcowej, Koronce do Bożego Miłosierdzia o  17.15  przewodniczy w tym tygodniu  róża  p.w.  N M P WNIEBOWZIĘTEJ – ZELATORKA – PANI Teresa Maczka.
12.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej -naszego „Tygodnika Niedziela” , „Gościa niedzielnego” i „ Rycerza Niepokalanej”
13.    Bóg zapłać ofiary składane na renowację świątyń w naszej parafii i Domu Katechetycznego.
14.    Bóg zapłać rodzinom z ul. Tenisowa 14,16,18  i za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, a w sobotę przyszłą prosimy  wiernych z ul. Tenisowa 20,22,24.
15.    W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
16.    1 IX – św. Bronisława (ok. 1200-1259), dziewica; jej krewnymi byli m.in. św. Jacek Odrowąż i bł. Czesław; żywiła głębokie nabożeństwo do Męki Pana Jezusa, które to doprowadziło ją na szczyty kontemplacji; na wszelkie dramatyczne wydarzenia w swoim życiu potrafiła patrzeć z wiarą i zaufaniem do Boga (wspomnienie obowiązkowe);
17.    3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła; od jego imienia pochodzi nazwa śpiewu liturgicznego określanego jako „śpiew gregoriański”, który przez Sobór Watykański II został uznany za własny śpiew liturgii rzymskiej; od tego papieża pochodzi też zwyczaj odprawia 30 Mszy św. za zmarłych zwanych „gregorianką” (wspomnienie obowiązkowe).
18.    W przyszłą niedzielę  7 września będzie odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ( Matki Bożej Siewnej) w Rokitnie – Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu „Światło –Życie, Kościoła Domowego i służby Liturgicznej Ołtarza do Rokitna.

Solenizantom i  Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańca świętego i wszystkich świętych
 
ks. Tadeusz Dobrucki - Pożegnanie

źródło: http://www.wnmpzary.pl/W dniu 12 sierpnia 2014 roku, w 67 roku życia i 41 roku kapłaństwa, zakończył swoją ziemska pielgrzymkę
ś.p. ks. prałat kanonik
TADEUSZ DOBRUCKI
proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Żarach

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. prałata Tadeusza Dobruckiego odbędą się w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Żarach (ul. 11 listopada 30) i będą miały następujący przebieg:

wtorek – 19 sierpnia 2014 r.
godz. 18.45 wprowadzenie trumny z ciałem do kościoła, rozpoczęcie czuwania modlitewnego
godz. 21.00 Msza św. koncelebrowana

środa – 20 sierpnia 2014 r.
godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta
Bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. nastąpi złożenie ciała do grobu.


Film
List od Arcybiskupa Józefa Michalika
Arcybiskup Wojciech Ziemba
 
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (24.08.2014)
W ŚRODĘ -20 SIERPNIA 2014 R O GODZINIE 11.00 W KOŚCIELE  W.N.M. PANNY  W ŻARACH POGRZEB KS. PRAŁATA KAN. TADEUSZA DOBRUCKIEGO. POLECAMY JEGO DUSZĘ BOŻEMU MIŁOSIERDZIU!!!

1. Przeżywamy dziś 21. niedzielę w ciągu roku. W liturgii słowa usłyszeliśmy kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa: „A wy za kogo mnie uważacie”? Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażanej w czynach i postępowaniu.

2. Przed nami ostatni tydzień miesiąca trzeźwości, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tym do nabywania prasy katolickiej, którą możemy znaleźć pod chorem.

3. Wszystkich zaś, którzy nie radzą już sobie z problemem nadmiernego spożywana alkoholu, jak też ich bliskim, przypominamy, że fachową, kompleksową pomoc mogą otrzymać w Jasieniu , działa grupa A A .

4. W nadchodzący wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Msze św. w naszym kościele będą o godz.18.00.

5. A w piątek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. To wspomnienie ukazuje nam, do czego może prowadzić wierność prawdzie. Jan jako poprzednik Chrystusa nigdy nie odstąpił od wzywania do przemiany życia, nawet jeśli w ostateczności właśnie przez to stracił swoje życie. Niech to wspomnienie stanie się dla nas okazją do refleksji nad tym, na ile my jesteśmy gotowi unikać wygodnego kompromisu, gdy chodzi o prawdę i życiową wierność chrześcijańskiej hierarchii wartości. Niech rozpoczynający się dziś tydzień będzie dla nas okazją do czynienia dobra, a tym samym do dawania świadectwa o naszej przynależności do Chrystusa.

6. W zakrystii/kancelarii parafialnej możemy zgłaszać chorych z naszych rodzin, którzy pragną skorzystać z sakramentu pojednania z racji zbliżającego się pierwszego piątku miesiąca. Będziemy ich odwiedzać w sobotę 6 września  od 7.30.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  27 VIII – św. Monika, matka świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie; może być wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci wybierających niewłaściwe drogi w życiu (wspomnienie obowiązkowe);
  28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

W przyszłą niedzielę  Mszę święte już będą w Jasieniu o 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00 ,a w Jabłońcu o 9.00 , a w  Jasionnej o 10.30. W dni powszednie jest Msza święta o 18.00, a  w sobotę o 16.00 i  17.00.


7. Modlitwie różańcowej, Koronce do Bożego Miłosierdzia o  17.15  przewodniczy w tym tygodniu  róża  p.w.  M B Nieustającej  Pomocy – zelatorka – pani Stanislawa Pazdan.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej -naszego „Tygodnika Niedziela” , „Gościa niedzielnego” i „ Rycerza Niepokalanej”

9. Bóg zapłać ofiary składane na renowację świątyń w naszej parafii i Domu Katechetycznego.

10. Bóg zapłać rodzinom z ul. Tenisowa 12  i za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, a w sobotę przyszłą prosimy  wiernych z ul. Tenisowa 14,16,18.

Solenizantom i  Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańca świętego i wszystkich świętych Patronów.
 
1
2
3
4
5
6
7
8
...
29
Od 01.07.2006 odwiedziło nas: 452255 osób.