Aktualności
Kronika
Parafia
Kancelaria
Galeria
Linki
Kontakt
  AKTUALNOŚCI | NOWY OŁTARZ | REMONTY,NAPRAWY,INWESTYCJE |  
.
II NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻE (27.04.2014)
www.karol-wojtyla.org - oficjalna strona kanonizacyjna

W RZYMIE O GODZINIE  10.00  ODBĘDZIE SIĘ  KANONIZACJA  BŁ  JANA PAWŁA II i Bł. JANA XXIII ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W OGLĄDANIU TRANSMISJI Z KANONIZACJI OBU ŚWIĘTYCH.

 1. Msze święte w naszej parafii będą o 7.30 w Jasieniu , o 9.00 w Jasieniu, Jabłońcu i Jasionnej i wieczorem o 18.00 .

 2. Druga niedziela Wielkanocy, jest zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas.

 3. Niedziela ta  rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia, który do 2012 roku był obchodzony w Polsce w październiku. Natomiast od zeszłego roku decyzją Episkopatu został przeniesiony na tydzień po dzisiejszej niedzieli. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy samy mogli go doświadczać.

 4. Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

 5. Niedziela Miłosierdzia jest także ogólnopolskim dniem modlitwy za kierowców z inicjatywy Polskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu, w skrócie MIVA. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach, ale też jako kierujący różnymi pojazdami starajmy się zawsze przestrzegać przepisów dbając w ten sposób o życie własne i innych.

 6. W poniedziałek, 28 kwietnia, będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski. Została ona przeniesiona, jak już wspominaliśmy, ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, która jest tak samo ważna jak uroczystość Zmartwychwstania i dlatego obchody wszelkich innych uroczystości należy przenieść na dni następujące po niej, zaś obchody mniejszej rangi, jak święta czy wspomnienia, są w danym roku opuszczane.

 7. Zaś we wtorek, 29 kwietnia, przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku papież Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

 8. W połowie tygodnia wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz.17.30 Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel. Na początku maja będziemy przeżywali też wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii.1 maja Msze święte będą o 9.00 rano w Jasieniu i o 18.00, a w Jabłońcu będzie o 9.00 za zmarłą Bożenę Antczak Adoracja eucharystyczna będzie od godz. 17.00. Po Mszy świętej wieczornej będzie montaż słowno- muzyczny „Droga do świętości” przygotowany przez GOK Gimnazjum Jasieniu.  W pierwszy piątek miesiąca w liturgii wspominamy św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła i św. Zygmunta –imieniny ma pan Zygmunt Kaszewski =nasz kościelny. Po Mszy świętej porannej odwiedzimy chorych parafii z racji I Piątku miesiąca. Od godziny 11.00 będzie Spowiedź Święta dzieci I Komunijnych, rodziców, chrzestnych i bliskich. A w pierwszą sobotę miesiąca przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30,  11.00 , 13.00 ( za  Ojczyznę) na basenie i o godzinie 9.00 w obu świątyniach filialnych. Nie będzie Mszy świętej  sobotniej o 17.00 –

 9. W niedzielę 4 maja ulega zmianie porządek Mszy świętych z racji I KOMUNII ŚWIĘTEJ NASZYCH DZIECI. W Jasieniu Msze święte będą o 7.30 , 9.30 ( I  KOMUNIA ŚWIETA), 12.00  i 18.00, W JASIONNEJ  o 8.00,  a W Jabłońcu o 12.00. Nabożeństwo majowe dla dzieci Komunijnych i bliskich będzie o 16.00. Zostaną wręczone obrazki I Komunijne. Od poniedziałku będzie trwał Biały Tydzień dla dzieci Komunijnych .Zapraszamy Was Drogie DZIECI z Waszymi BLISKIMI  na  Nabożeństwo Majowe o 17.30 i później na Mszę świętą o 18.00. W środę pojedziecie do w pielgrzymce do MATKI Bożej W Rokitnie.

 10. Kościół sprzątają wierni z ul. Powstańców Warszawskich  11 – do końca. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego Zmartwychwstaniu.

 11. Zmiana Tajemnic Różańca świętego będzie 1 maja po Mszy świętej o  godz. 9.00 i w Jabłońcu, a w Jasionnej  3 maja  po Mszy św. o godz.. 9.00

 Intencja ogólna: Aby środki przekazu były narzędziami w służbie prawdy i pokoju.

 Intencja misyjna: Aby Maryja, Gwiazda Ewangelizacji, kierowała misją Kościoła, głoszącego Chrystusa wszystkim narodom.

 Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, radości pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańca świętego i wszystkich świętych Patronów.

 
NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (20.04.2014r.)
1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

2. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3. Przeżywamy jutro  drugi dzień paschalnej radości, która – jak już mówiliśmy  – rozciąga się na cały tydzień następujący po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Ten tydzień jest zatem jakby przedłużonym dniem świętowania tajemnicy naszego odkupienia. Niech będzie on tak właśnie przeżywany w naszych rodzinach i wśród przyjaciół.

4. Nie zapominajmy jednak o osobach chorych czy samotnych, opuszczonych, dla których te dni mogą być szczególnie trudne do przeżycia. Niech ten wolny dzień stanie się okazją, by również im poświecić czas i uwagę. Możemy złożyć im wizytę np. całą rodziną, wprowadzając w ten sposób dzieci w praktykę miłosierdzia.

5. Tradycyjnie ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział teologiczny w Zielonej Górze. Starajmy się na różne sposoby wspierać dzieło chrześcijańskiego wychowania, aby nigdy w naszym społeczeństwie nie brakowało nie tylko ludzi wykształconych, lecz także głęboko zaangażowanych w życie społeczne, a zarazem wyznających chrześcijański system wartości.

6. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego też liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, przypadająca 23 kwietnia, została w tym roku przeniesiona na 28 kwietnia, już po zakończeniu oktawy Wielkanocy.

7. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek. Radość z dokonanego zbawienia ma się przenieść również na ten grunt. W pierwotnym Kościele obowiązywał zakaz poszczenia przez cały okres wielkanocny. Nawet jeśli ktoś miał post nakazany jako pokutę za grzechy, musiał się powstrzymać z jej wypełnieniem aż do zakończenia okresu wielkanocnego.

8. Życzę raz jeszcze pogodnego przeżywania tego czasu. Niech we wszystkich naszych działaniach towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.

9. Odpust w Jasionnej będzie   26 KWIETNIA  o godz.15.30 w Kaplicy – Koronka do Miłosierdzia Bożego  a  PRZY KRZYŻU będzie MSZA ŚWIETA O 16.15. Sumiastą i kaznodzieją będzie ks. Kan. ADAM STARUSZEK.   JASIEŃ I JABŁONIEC IDZIE W PIELGRZYMCE PIESZEJ DO JASIONNEJ.

10. W sobotę  - 26.kwietnia podczas Mszy świętej o godzinie 17.00 będzie udzielany Sakrament Małżeństwa- EDYTA MARIA KICHARD – MARCIN JAN ŁUŻNY. Nowożeńcy przygotowują  również świątynię.

11. ZA TYDZIEŃ  BĘDZIE DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻE W RZYMIE O GODZINIE  10.00  ODBĘDZIE SIĘ  KANONIZACJA  BŁ  JANA PAWŁA II i Bł. JANA XXIII ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W OGLĄDANIU TRANSMISJI Z KANONIZACJI OBU ŚWIĘTYCH.

12. Msze święte w naszej parafii będą o 7.30 w Jasieniu , o 9.00 w Jasieniu, Jabłońcu i Jasionnej i wieczorem o 18.00 .

13. 2. niedzielę Wielkanocy,  JEST zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas.

14.  Niedziela ta  rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia, który do 2012 roku był obchodzony w Polsce w październiku. Natomiast od zeszłego roku decyzją Episkopatu został przeniesiony na tydzień po dzisiejszej niedzieli. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy samy mogli go doświadczać.

15. Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

16. Niedziela Miłosierdzia jest także ogólnopolskim dniem modlitwy za kierowców z inicjatywy Polskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu, w skrócie MIVA. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach, ale też jako kierujący różnymi pojazdami starajmy się zawsze przestrzegać przepisów dbając w ten sposób o życie własne i innych.

17.  W poniedziałek, 28 kwietnia, będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski. Została ona przeniesiona, jak już wspominaliśmy, ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, która jest tak samo ważna jak uroczystość Zmartwychwstania i dlatego obchody wszelkich innych uroczystości należy przenieść na dni następujące po niej, zaś obchody mniejszej rangi, jak święta czy wspomnienia, są w danym roku opuszczane.

18.  Zaś we wtorek, 29 kwietnia, przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku papież Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

19. W połowie tygodnia wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz.17.30 Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel. Na początku maja będziemy przeżywali też wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii.1 maja Msze święte będą o 9.00 rano w Jasieniu i o 18.00, a w Jabłońcu będzie o 9.00 za zmarłą Bożenę Antczak Adoracja eucharystyczna będzie od godz. 17.00. Po Mszy świętej wieczornej będzie montaż słowno- muzyczny „Droga do świętości” przygotowany przez GOK Gimnazjum Jasieniu.  W pierwszy piątek miesiąca w liturgii wspominamy św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła i św. Zygmunta –imieniny ma pan Zygmunt Kaszewski =nasz kościelny. Po Mszy świętej porannej odwiedzimy chorych parafii z racji I Piątku miesiąca. Od godziny 11.00 będzie Spowiedź Święta dzieci I Komunijnych, rodziców, chrzestnych i bliskich. A w pierwszą sobotę miesiąca przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30,  11.00 , 13.00 ( za  Ojczyznę) na basenie i o godzinie 9.00 w obu świątyniach filialnych. Nie będzie Mszy świętej  sobotniej o 17.00 –

20. W niedzielę 4 maja ulega zmianie porządek Mszy świętych z racji I KOMUNII ŚWIĘTEJ NASZYCH DZIECI. W Jasieniu Msze święte będą o 7.30 , 9.30 ( I  KOMUNIA ŚWIETA), 12.00 I 18.00, W JASIONNEJ  O 8.00, A W Jabłońcu o 12.00.
Nabożeństwo majowe dla dzieci Komunijnych i bliskich będzie o 16.00.Zostana wręczone obrazki I Komunijne. Od poniedziałku będzie trwał Biały Tydzień dla dzieci Komunijnych .Zapraszamy Was Drogie DZIECI z Waszymi BLISKIMI  na  Nabożeństwo Majowe o 17.30 i póżniej na Mszę świętą o 18.00. W środę pojedziecie do w pielgrzymce do MATKI Bożej W Rokitnie.

21. Kościół sprzątają wierni z ul. Powstańców Warszawskich  11 – do końca.
W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego Zmartwychwstaniu.

22. Zmiana Tajemnic Różańca świętego będzie 1 maja po Mszy świętej o  godz. 9.00 i w Jabłońcu, a w Jasionnej  4 maja  po Mszy św. o godz.. 8.00

Intencja ogólna: Aby środki przekazu były narzędziami w służbie prawdy i pokoju.

Intencja misyjna: Aby Maryja, Gwiazda Ewangelizacji, kierowała misją Kościoła, głoszącego Chrystusa wszystkim narodom.

Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, radości pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańca świętego i wszystkich świętych Patronów.

 
Triduum Paschalne - fotorelacja
Wielki Czwartek – ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.
Wielki Piątek – dzień śmierci Jezusa Chrystusa na Krzyżu.
Wielka Sobota – dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie. Święcenie pokarmów wielkanocnych.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
 
NIEDZIELA PALMOWA 2014 - relacja
 
DROGA KRZYŻOWA 2014 - relacja
 
1
2
3
4
5
6
7
8
...
23
Od 01.07.2006 odwiedziło nas: 388159 osób.