Aktualności
Kronika
Parafia
Kancelaria
Galeria
Linki
Kontakt
  AKTUALNOŚCI | NOWY OŁTARZ | REMONTY,NAPRAWY,INWESTYCJE | Modlitwa Kół Żywego Różańca 2014/2015 |  
.
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (02.08.2015r.)
1. Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.
Postarajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu. Podjętą przez nas decyzję o abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy czas odnotujmy w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która została wyłożona na stoliku przed ołtarzem bocznym. Tam również znajdują się deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do pobrania i wypełnienia przez osoby pragnące wstąpić w jej szeregi. Narzeczonym i ich rodzinom sugerujemy przemyślenie sprawy urządzenia wesela bez alkoholu. Takich udanych wesel bez alkoholu odbyło się już wiele w naszym kraju. Zainteresowanym chętnie pomożemy nawiązać kontakt z wodzirejami wesel bezalkoholowych.

2. W środę o godz. 18.00 - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas  Mszy Świętej wieczornej.

3. W czwartek – pierwszy w tym miesiącu – święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 18.00, a w Jabłońcu o godzinie 16.30.  Gorąco zachęcamy parafian i gości do uczestnictwa w świątecznej Eucharystii.

4. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – w środę i czwartek od godz. 17.00, a w sam pierwszy piątek:  po południu – od godz.17.00 Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej usłużą chorym w piątek i  niedzielę. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej chorych oczekujących na wizytę. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła.

5. Porządek Mszy świętych uległ zmianie. Msza święta w wakacje w Jasieniu o 7.30,  12.00 i 18.00, a w Jasionnej o 10.30  , a Jabłońcu o 9.00 W dni powszednie Msze św. tylko wieczorem o 18.00., a w sobotę o 16.00 będzie Msza święta niedzielna ślubna  : KATARZYNA DANUTA SZCZEPANIK – ROBERT BRZEZIŃSKI, a o 17.00 Msza św. niedzielna.

7. Bóg zapłać wiernym z ul. XX–Lecia 1a–b, ul.Cmentarna za posprzątanie świątyni i ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy ul XX – lecia 3 a- b + nowożeńcy.

8. W tym tygodniu różaniec prowadziła o 16.45 róża p.w. N M O Królowej Polski - zelatorka – pani Władysława Juszczyńska , a w przyszłym tygodniu o 16.45 prowadzi róża p. w . M B Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota Zwolińska - Wesołowska

10. Polecamy tygodnik "Niedziela” i "Gościa niedzielnego”, i do odbioru w zakrystii jest” Rycerz Niepokalanej „

11. Dziękujemy wiernym za ofiary na remont  Jasieńskiej Świątyni  i utrzymanie pozostałych  świątyń.

12. Dzisiaj po  Mszy św. o 8.30 będzie zmiana Tajemnic Różańca świętego w Jasieniu i na wioskach  warz z konferencją comiesięczną.

INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA SIERPIEŃ 2015R

Ogólna: Aby wolontariusze wspaniałomyślnie angażowali się w służbę ludziom potrzebującym.
Misyjna: Abyśmy zapominając o sobie, umieli stawać się bliskimi tych wszystkich, którzy znajdują się na peryferiach społeczeństwa.

13. Łączymy się z pielgrzymami kroczącymi na Jasną Górę  do naszej Matki i Królowej, szczególnie wspieramy  ks. Szymona KLUJA ii naszych patników, którzy niosą przed tron Naszej Matki nasze życiowe sprawy.

14. W posłudze duszpasterskiej wspiera nas  dzisiaj i za tydzień Ks. Kanonik  Adam Staruszek .

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy. Żył w latach 1786–1859. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów (wspomnienie obowiązkowe);
8 VIII – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale jego dzieło trwa do dziś (wspomnienie obowiązkowe).

Wszystkim Jubilatom  i Solenizantom , życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.

 
 
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (26.07.2015r.)
1. Dzisiaj  jest  odpust w JABŁOŃCU o godzinie 11.00  ku czci św. Anny  Sumistą i kaznodzieją będzie kustosz Sanktuarium w Grodowcu k/Głogowa ks. lic mgr Mariusz KOŁODZIEJ.  Zapraszamy do udziału wszystkich wiernych w imieniu wierzących modlących się w świątyni w Jabłońcu.

2. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Zarówno w pierwszym czytaniu mszalnym, jak i w Ewangelii była mowa o cudownym rozmnożeniu chleba. To była wyjątkowa interwencja Chrystusa. Zwykle człowiek zdobywa chleb dzięki swojej pracy. Dziś swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą.

3. W środę o godz. 18.00  – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00 Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

5. Za tydzień – osiemnasta niedziela w ciągu roku. W kościołach parafialnych można w tym dniu zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli, chyba że dekretem biskupa diecezjalnego został on przeniesiony na inny dzień w roku liturgicznym.

Aby zyskać odpust zupełny, trzeba wypełnić przepisany czyn pobożny i zwykłe warunki odpustu. W tym wypadku przepisanym czynem pobożnym jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Zwykłe warunki odpustu to: spowiedź sakramentalna, Komunia i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Nadto do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub na sposób pomocy za jedną duszę w  czyśćcu cierpiącą.

6. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia. Zachęcamy też do wstępowania w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i urządzania wesel bez alkoholu.

7. Porządek Mszy świętych uległ zmianie. Msza święta w wakacje w Jasieniu o 7.30,  12.00 i 18.00, a w Jasionnej o 10.30  , a Jabłońcu o 9.00 W dni powszednie Msze św. tylko wieczorem o 18.00., a w sobotę o 17.00 będzie Msza święta niedzielna.

8. Bóg zapłać wiernym z ul .Sienkiewicza 16 – do końca za posprzątanie świątyni i ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy ul XX – lecia 1 a- b , ul. Cmentarna .

9. W tym tygodniu różaniec  prowadziła  0 16.45  róża p.w. św. Michała – zelator – Pan Stanisław Skórzewski  , a w przyszłym tygodniu o 16.45 prowadzi róża p. w .N M P KRÓLOWEJ POLSKI – zelatorka – pani Władysława Juszczyńska.

10. ZAPRASZAM na Pieszą Pielgrzymkę z Jasienia na Jasną Górę, 30 lipca-12 sierpnia. Zachęcam aby w swoich planach wakacyjnych ująć pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, w szczególności młodzież aby mogła doświadczyć Kościoła żywego i pielgrzymującego. Wszystkich, którzy nie mogą czynnie pielgrzymować zapraszam do duchowego pielgrzymowania poprzez modlitewne towarzyszenie pielgrzymce. Zachęcam też aby przekazywać intencje, które pielgrzymi zaniosą przed Tron Królowej Polski. Koszt uczestnictwa jednego pielgrzyma 150 zł.

11. Polecamy tygodnik ‘Niedziela” i ‘ Gościa niedzielnego”, i do odbioru w zakrystii jest” Rycerz Niepokalanej „

12. Dziękujemy wiernym za ofiary na remont  Jasieńskiej Świątyni  i utrzymanie pozostałych  świątyń.

13. Za tydzień po Mszy św. o 8.30 będzie zmiana Tajemnic Różańca świętego w Jasieniu i na wioskach

INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA SIERPIEŃ 2015 R
Ogólna: Aby wolontariusze wspaniałomyślnie angażowali się w służbę ludziom potrzebującym.
Misyjna: Abyśmy zapominając o sobie, umieli stawać się bliskimi tych wszystkich, którzy znajdują się na peryferiach społeczeństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·        29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii, znana z Ewangelii, patronka gospodyń domowych i hotelarzy (wspomnienie obowiązkowe);
·        31 VII – św. Ignacy z Loyoli, prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, z pochodzenia Hiszpan, który żył na przełomie XV i XVI wieku, patron rekolekcji i ćwiczeń duchownych (wspomnienie obowiązkowe);
·        1 VIII – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, nazywanego też Zgromadzeniem Redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe).

Wszystkim Jubilatom  i Solenizantom , życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.
Na zakończenie mszy wręczono jubilatom list gratulacyjny od księdza biskupa wraz z życzeniami.
list gratulacyjny
 
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (19.07.2015r.)
1. Dziś – szesnasta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.
2. W środę o godz.18.00  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.
3. W czwartek – będziemy obchodzić święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Pochodziła ze Szwecji i wiele wniosła w życie narodów europejskich, dlatego w 1999 roku Jan Paweł II ogłosił ją patronką Europy. Żyła w XIV wieku, ale przykład jej życia najpierw jako żony i matki, a potem jako zakonnicy, jest ciągle aktualny.
4. W sobotę przypada święto św. Jakuba Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym. Jest on drugim męczennikiem po św. Szczepanie. Został ścięty mieczem w 44 roku po narodzeniu Chrystusa. Szczególnym miejscem jego kultu i celem pielgrzymek (udających się także z Polski) jest Santiago de Compostela w Hiszpanii.
Również w sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji na parkingu obok kościoła odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w sobotę o godz. 17.00. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.
5. Za tydzień – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi
6. Porządek Mszy świętych uległ zmianie. Msza święta w wakacje w Jasieniu o 7.30,  12.00 i 18.00, a w Jasionnej o 9.00  , a Jabłońcu o 11.00(ODPUSTOWA). W dni powszednie Msze św. tylko wieczorem o 18.00., a w sobotę o 17.00 będzie Msza święta niedzielna.
7. Bóg zapłać wiernym z ul .Sienkiewicza 1- 15 za posprzątanie świątyni i ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy ul  Sienkiewicza 16- do końca.
8. W tym tygodniu różaniec  prowadziła  0 16.45  róża p.w. św. Józefa – zelator – pan Stanisław Kawa  , a w przyszłym tygodniu o 16.45 prowadzi róża p. w . św. Michała zelator Tadeusz Skórzewski.
9. ZAPRASZAM na Pieszą Pielgrzymkę z Jasienia na Jasną Górę, 30 lipca-12 sierpnia. Zachęcam aby w swoich planach wakacyjnych ująć pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, w szczególności młodzież aby mogła doświadczyć Kościoła żywego i pielgrzymującego. Wszystkich, którzy nie mogą czynnie pielgrzymować zapraszam do duchowego pielgrzymowania poprzez modlitewne towarzyszenie pielgrzymce. Zachęcam też aby przekazywać intencje, które pielgrzymi zaniosą przed Tron Królowej Polski. Koszt uczestnictwa jednego pielgrzyma 150 zł.
10. Polecamy tygodnik ‘Niedziela” i ‘ Gościa niedzielnego”, i do odbioru w zakrystii jest” Rycerz Niepokalanej „
11. Dziękujemy wiernym za ofiary na remont  Jasieńskiej Świątyni  i utrzymanie pozostałych  świątyń.
12. Za tydzień będzie odpust w JABŁOŃCU o godzinie 11.00  ku czci św. Anny  . Sumistą i kaznodzieją będzie kustosz Sanktuarium w Grodowcu k/Głogowa ks. lic mgr Mariusz KOŁODZIEJ.  Zapraszamy do udziału wszystkich wiernych w imieniu wierzących modlących się w świątyni w Jabłońcu.
13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 20 VII – bł. Czesław, prezbiter, dominikanin, bardzo mocno związany z Wrocławiem. Tam spoczywają jego relikwie. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale i dziś od niego możemy się uczyć wierności powołaniu ( wspomnienie obowiązkowe);
• 22 VII – św. Maria Magdalena, nazywana „Apostołką Apostołów” z uwagi na to, że zaniosła im radosną wiadomość o zmartwychwstaniu Chrystusa, którego spotkała w poranek wielkanocny (wspomnienie obowiązkowe);
• 24 VII – św. Kinga, dziewica, pochodząca z Węgier, znana jako miłosierna pani Ziemi Sądeckiej, żyła w XIII wieku, ale jej kult przetrwał i rozwijał się w ciągu wieków. Kanonizował ją dopiero Jan Paweł II w 1999 roku w Starym Sączu (wspomnienie obowiązkowe).
Wszystkim Jubilatom  i Solenizantom , życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.
 
XV NIEDZIELA ZWYKŁA (12.07.2015r.)
1. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich. Spotkania naszych parafian z gośćmi przybyłymi do nas na wypoczynek stanowią dobrą okazję do wypełniania tego zadania.

2. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

3. W środę o godz. 18.00– nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie Mszy  świętej wieczornej. Na wspólną modlitwę zapraszamy parafian i gości.

4. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej. Będzie to dla nas dobra okazja do poznania historii szkaplerza Najświętszej Maryi Panny i podjęcia decyzji o jego noszeniu, a także poznania zakonu karmelitańskiego, szerzącego nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej. Zainteresowanych tymi sprawami zapraszamy na mszę wieczorną w czwartek.

5. Za tydzień – szesnasta niedziela w ciągu roku. Składka na tacę przeznaczona będzie na remont naszej świątyni.

6. Porządek Mszy świętych uległ zmianie. Msza święta w wakacje w Jasieniu o 7.30,  12.00 i 18.00, a w Jasionnej o 10.30 , a Jabłońcu o 9.00. W dni powszednie Msze św. tylko wieczorem o 18.00., a w sobotę o 17.00 będzie Msza święta niedzielna.

7. Bóg zapłać wiernym z ul . Sportowa za posprzątanie świątyni i ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy ul  Sienkiewicza 1-15.

8. W tym tygodniu różaniec  prowadziła  0 16.45  róża p.w. św. Siostry Faustyny – zelatorka – pani Stanisława Komorowska  , a w przyszłym tygodniu o 16.45 prowadzi róża p. w . św. Jozefa – zelator – pan Stanisław Kawa.

9. ZAPRASZAM na Pieszą Pielgrzymkę z Jasienia na Jasną Górę, 30 lipca-12 sierpnia. Zachęcam aby w swoich planach wakacyjnych ująć pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, w szczególności młodzież aby mogła doświadczyć Kościoła żywego i pielgrzymującego. Wszystkich, którzy nie mogą czynnie pielgrzymować zapraszam do duchowego pielgrzymowania poprzez modlitewne towarzyszenie pielgrzymce. Zachęcam też aby przekazywać intencje, które pielgrzymi zaniosą przed Tron Królowej Polski. Koszt uczestnictwa jednego pielgrzyma 150 zł.

10. Polecamy tygodnik ‘Niedziela” i ‘ Gościa niedzielnego”, i do odbioru w zakrystii jest” Rycerz Niepokalanej „

11. Dziękujemy wiernym za ofiary na remont  Jasieńskiej Świątyni  i utrzymanie pozostałych  świątyń.

12. W czwartek – 2 lipca wyruszyła Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników  Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej z Otynia na  Jasną Górę.

13. W ubiegłą  niedzielę  - 5 lipca  wyruszyła Rowerowa Pielgrzymka z Rzepina  na Jasną Górę.

14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

15. 13 VII – święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy żyli na przełomie X i XI wieku i przez pewien czas przebywali w Tropiu nad Dunajcem z myślą o pociągnięciu tamtejszych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe);

16. 15 VII – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza, który jako przełożony generalny zakonu franciszkanów przyczynił się do jego rozwoju (wspomnienie obowiązkowe);

17. 16 VII – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel.

18. W czwartek po Mszy świętej wieczornej będzie  katecheza chrzcielna w Domu Katechetycznym. Obecność obowiązkowa.

Witam wszystkich przybyłych do naszej świątyni na Eucharystię. Dziękuję za Wasze świadectwo wiary  i życzę miłego odpoczynku w gronie  bliskich i znajomych.

Wszystkim Jubilatom  i Solenizantom , życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.
 
1
2
3
4
5
6
7
8
...
11
Od 01.07.2006 odwiedziło nas: 1573642 osób.