Aktualności
Kronika
Parafia
Kancelaria
Galeria
Linki
Kontakt
  AKTUALNOŚCI | NOWY OŁTARZ | REMONTY,NAPRAWY,INWESTYCJE | Modlitwa Kół Żywego Różańca 2014/2015 |  
.
W nadziei bowiem zostaliśmy zbawieni (Rz 8,24)
  Kochani  BRACIA I SIOSTRY!!!
                
                            W okresie Wielkiego Postu na różny sposób przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Sposób i znaczenie tego przygotowania bardzo dobrze streszcza modlitwa Kościoła:” Miłosierny Boże, niech okres pokuty i modlitwy przygotuje serca Twoich wiernych , aby mogli godnie przeżyć misterium paschalne i przekazać światu radosna nowinę o zbawieniu (wtorek IV Tygodnia Wielkiego Postu).

Stojąc w tych dniach przed Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa – Najwyższego Kapłana – życzę otwarcia serca na łaski płynące z Ogrójca, Kalwarii i Grobu Pańskiego, odwagi w towarzyszeniu Bogu w Jego cierpieniu i wytrwania w głoszeniu Dobrej Nowiny, że Jezus zmartwychwstał i żyje pośród nas, że pragnie spotkać swoich uczniów w Galilei.

                   Życzmy sobie nawzajem, abyśmy, z odnowioną nadzieją i w mocy Ducha Świętego przekazywali światu radosną nowinę o zbawieniu. Niech ta prawda rozświetla codzienność i każdego dnia, na nowo, nadaje sens chrześcijańskiej konsekracji.

Niech Maryja, Jutrzenka nowego świata i Matka Pięknej Miłości uczy chronić odwieczną miłość Boga w sercu i świadczyć o niej w życiu.

 

                                               Z darem modlitwy i serdecznymi pozdrowieniami

                                                       KS. ROMAN WRÓBEL
                                                       KS. SZYMON KLUJ
 
NIEDZIELA WIELKANOCNA - ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (05.04.2015)
1. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Głównie w te dni śpiewa się „Alleluja”, po hebrajsku „Hallelujah”, co w tłumaczeniu na język polski: „Chwalmy Pana”.
Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Msze Święte dziś o godz. 6.00, 9.00 w Jasieniu i Jabłońcu. 10.00, 12.00 (chrzty) i   o 14..00 – Msza święta ślubna. W Jasionnej Msza święta będzie o 9.00.  Nie ma dzisiaj Mszy św. o 18.00
 
2. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Chociaż nie jest on świętem obowiązkowym, to jednak w Polsce ma uroczysty charakter. Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Nasze jutrzejsze uczestnictwo w Eucharystii niech będzie wyrazem naszej miłości ku Bogu i zadośćuczynieniem za nasze grzechy, a zwłaszcza za opuszczone Msze Święte w niedziele i święta obowiązkowe, oraz za brak należytego skupienia podczas liturgii. Dzisiejsza składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby KUL i Instytut Teologiczny w Zielonej Górze.

3. W środę podczas Mszy świętej o 18.00  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę.
 
5. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 71. Tydzień Miłosierdzia Przedstawiciele naszej parafii wezmą udział w diecezjalnych obchodach święta Caritas w Zielonej Górze., a pozostałych członków parafialnego oddziału Caritas i wolontariuszy zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną w naszym kościele o godz. 12.00

6. W przyszłą niedzielę  to jest 12 kwietnia  jest Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej na Jasną Górę.

7. W przyszłą niedziele będzie zbiórka  do puszek  na działalność charytatywną  Caritas Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej.

8. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

9. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.

10. Msze w tygodniu będą  wieczorem o godzinie 18.00, a rano o 7.00  tylko we wtorek i sobotę

11. Odpust w Jasionnej będzie   12 KWIETNIA  o godz.11.30 w Kaplicy – Koronka do Miłosierdzia Bożego  a  PRZY KRZYŻU będzie MSZA ŚWIETA O 12.00. Sumiastą i kaznodzieją będzie ks. Mgr Paweł Terzyk z Zielonej Góry. Jasionna czeka z sercem otwartym na pielgrzymów.

12. Bóg zapłać wiernym z ul  Lubska 1 – 6.za posprzątanie świątyni i ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy ul  LUBSKA 7 -20.

13. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego Zmartwychwstaniu.

14. Polecamy Tygodnik ‘Niedziela „ i „ Gościa Niedzielnego’.

15. W tym tygodniu różaniec  prowadzi róża  p.w. M B Bolesnej – zelatorka   pani Janina Górniak. Dzisiaj   w Wielkanoc odmawiamy prywatnie.

WSZYSTKIM WIERNYM ŻYCZYMY GŁĘBOKIEGO PRZEŻYĆ PASCHALNYCH. Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość... 
DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA 2015
RELACJA FILMOWA
 
NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (29.03.2015r.)
NIEDZIELA PALMOWA 2015
1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż w Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

2. Już tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli Chrystusa i ciągle odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.

3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

4. Porządek Mszy św. w naszej parafii jest bez zmian. Dzisiaj o godz.17.00 są Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali pójdą na kwiaty do Bożego Grobu.

5. DZISIAJ JEST ZMIANA TAJEMNIC Różańca św. po Mszy o 7.30 z konferencją i na wioskach.

INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY – KWIECIEŃ 2015 R - WSPÓLNOTY RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO

Ogólna: Aby ludzie uczyli się szanować i troszczyć o stworzenie jako o dar Boży.

Misyjna: Aby prześladowani chrześcijanie odczuwali umacniającą obecność zmartwychwstałego Pana i solidarność całego Kościoła.

6. W tym tygodniu Msze św. OD WTORKU DO ŚRODY (WŁĄCZNIE) będą odprawiane o 7.00 rano i wieczorem o 18.00.W środę będzie Nowenna do N. M . Nieustającej Pomocy.  JUTRO TJ. W PONIEDZIAŁEK NIE MA MSZY ŚW. O 7.00 RANO, A BĘDZIE O 14.00 POGRZEBOWA  ZA ŚP. HENRYKA OSTOICZA

7. Każdego dnia gromadzimy się na modlitwie różańcowej, Koronce do Bożego Miłosierdzia i Modlitwie za kapłanów o godzinie 16.00. Modlitwom przewodniczy  róża pod wezwaniem św. M B Wniebowziętej – zelatorka – pani Teresa Mączka., a od Niedzieli Wielkanocy różaniec prowadzi  róża p.w. Matki Bożej Bolesnej – zelatorka – pani Janina Górniak.. W I Dzień Wielkanocy modlitwy różańcowe  są prywatne w domu.

8. Prosimy o przystrojenie krzyży, które są w obrębie parafii.

9. W WIELKI Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły (tylko raz do syta), a w Wielką Sobotę zachowujemy Post do Wigilii Paschalnej. Nie spożywamy mięsa Na liturgie Wielkiej Soboty przynosimy do świątyni gromnice.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej -naszego „Tygodnika Niedziela” , „Gościa niedzielnego” i „ Rycerza Niepokalanej”

11. Bóg zapłać za ofiary składane na renowację świątyń w naszej parafii.

12.  Triduum Paschalne .                                                                                                                                        

WIEKI CZWARTEK.- Dzień ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa.
W Wielki Czwartek rano Eucharystia celebrowana jest jedynie w katedrze. Jest to Msza św. Krzyżma, podczas której błogosławione są oleje używane do namaszczenia chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania. Tego dnia w katedrze gromadzi się duchowieństwo diecezjalne pod przewodnictwem biskupa ordynariusza, aby odnowić przyrzeczenia kapłańskie. Zapraszamy na tę piękną Mszę wszystkich chętnych, a zwłaszcza ministrantów i lektorów.
W parafiach natomiast celebrowana jest w tym dniu jedna Msza św., zwana MSZĄ WIECZERZY PAŃSKIEJ, która jest pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona czas Triduum Paschalnego. Po śpiewie „CHWAŁA NA WYSOKOŚCI BOGU” zamilkną dzwony. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz.
Msza święta w  Jasieniu i Jabłońcu o godz.1830. Podczas tych Mszy św. będziemy Bogu dziękować za Jego obecność wśród nas i za kapłanów.
DZIECI KLAS III MAJĄ SWOJĄ I ROCZNICĘ PEŁNEGO UCZESTNICTWA WE MSZY ŚW. Zapraszamy rodziców, chrzestnych - wszystkich. Po Mszy św. przeniesienie PANA JEZUSA do ciemnicy – adorujemy do 22.00.

WIELKI PIĄTEK – Dzień, w którym umarł CHRYSTUS. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. TYLKO WIERNYM BĘDZIE UDZIELONA KOMUNIA ŚW. Liturgia Wielkiego Piątku składa się z adoracji krzyża , komunii, przeniesienia JEZUSA do grobu. Adoracja będzie do 22.00. Przy Bożym Grobie staż pełnić będą strażacy, harcerze i zapraszamy wszystkich wiernych.

Liturgia Wielkie Piątku będzie w Jabłońcu i w Jasieniu o godzinie 18.30 . DROGA KRZYŻOWA JEST TYLKO JEDNA O GODZ. 17.30.  Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego.

WIELKA SOBOTA - Wigilia Paschalna w Jabłońcu i  w Jasieniu o godzinie 19.30. Liturgia Wielkiej Soboty składa się z poświęcenia ognia, paschału, a także z liturgii Słowa Bożego , Liturgii Chrzcielnej i liturgii Eucharystii. Wielka Sobota jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto zatem w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.
W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkie grupy parafialne.

REZUREKCJA I PORANEK WIELKANOCY - UROCZYSTA MSZA ŚW. Z PROCESJA WOKÓŁ KOŚCIOŁA W JASIENIU I JABŁOŃCU O GODZ.6.00 RANO.
Prosimy o przygotowanie procesji. Przychodzimy z książeczkami do nabożeństwa.
W pierwszy DZIEŃ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH MSZE ŚW. w JASIENIU O 6.00; 10.00 , O 12.O0 (CHRZTY)i o 15.00 ślubna  WIOLETTA CZAPRAKA I MARCIN KULESZ. NIE MA MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 1800.

MSZA ŚW. W JASIONNEJ O GODZ. 9.00.
W II DZIEŃ ŚWIAT MSZE ŚWIĘTE  BĘDĄ ODPRAWIANE JAK W NIEDZIELE. TACA Z II DNIA ŚWIĄT WIELKANOCY IDZIE NA KUL. I WYDZIAŁ TEOLOGICZNY W ZIELONEJ GÓRZE.

13. Poświęcenie pokarmów w naszej parafii jest w WIELKĄ SOBOTĘ ;

JASIEŃ - 12.00, 13.00, 13.30 i 18.00.
MIRKOWICE - 14.00
JURZYN - 14.00
ŚWIBNA - 14.15
JASIONNA – 14.15
JABŁONIEC -14.30
BRONICE – 14.30
GOLIN -14.45
ZIELENIEC -14.45
LISIA GÓRA – 15.00

14. Zwyczajem lat ubiegłych zapraszamy do nabywania – CENA 7.00 Z Ł„Paschalisów”. Symboliczny miniaturowy Paschalis - dla wielu stał się nieodłącznym elementem Wielkanocy. Paschaliki  rozprowadza zespół CARITAS. WSPIERAJMY UBOGICH.

15. Bóg zapłać wiernym z ul Krucza, Mała  i Młynarska za posprzątanie świątyni i ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy ul  LUBSKA 1 – 6.

16. Prosimy ministrantów ,lektorów i schole  na zbiórki w WIELKI CZWARTEK, PIĄTEK I W. SOBOTĘ NA GODZ. 11.00 do salki. Obecność obowiązkowa.

17. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i piękne przeżycie Drogi Krzyżowej w piątek- ulicami miasta JASIENIA. BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM.

18. Telewizja kablowa będzie emitować całe TRIDUUM PASCHALNE. Program dla telewizji przygotowuje pan STANISŁAW BUCZYŃSKI.

19. Odpust w Jasionnej będzie   12 KWIETNIA  o godz.11.30 w Kaplicy – Koronka do Miłosierdzia Bożego'  a  PRZY KRZYŻU będzie MSZA ŚWIETA O 12.00. Sumiastą i kaznodzieją będzie ks. Mgr Paweł Terzyk z Zielonej Góry. Jasionna czeka z sercem otwartym na pielgrzymów.

20.  WSZYSTKIM WIERNYM ŻYCZYMY GŁĘBOKIEGO PRZEŻYCIA TRIDUUM PASCHALNEGO. ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY I ROZWAŻAŃ MĘKI PANA JEZUSA,
W PONIEDZIAŁEK O GODZ.16.00 w KOŚCIELE JEST PRÓBA PRZED UROCZYROCZYSTOŚCIĄ ROCZNICOWĄ PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA. Po próbie będzie okazja do spowiedzi świętej dla dzieci rocznicowych i ich bliskich.

21. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego Zmartwychwstaniu.
 
Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, radości pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańca świętego i wszystkich świętych Patronów.
 
Duchowa Adopcja Jasień 2015

PODCZAS MSZY ŚWIĘTEJ CELEBROWANEJ KU CZCI MARYI W DZIEŃ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO W KAPLICY W JASIONNEJ ZŁOŻONO PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. 9 OSÓB PODJĘŁO SIĘ DUCHOWEJ ADOPCJI. NIECH BÓG BĘDZIE UWIELBIONY NASZYM ŻYCIEM I TYCH KTÓRYCH POWOŁA DO ISTNIENIA. UWIELBIAJMY PANA I JEGO I NASZĄ MATKĘ.
Duchowa Adopcja - Jasionna
 
1
2
3
4
5
6
Od 01.07.2006 odwiedziło nas: 1439614 osób.