Aktualności
Kronika
Parafia
Kancelaria
Galeria
Linki
Kontakt
  AKTUALNOŚCI | NOWY OŁTARZ | REMONTY,NAPRAWY,INWESTYCJE | Modlitwa Kół Żywego Różańca 2014/2015 |  
.
NOWY RARZĄD CARITASU 2015/2016

W czwartek  - 26 listopada 2015 r. po Mszy  świętej wieczornej odbyło się  spotkanie wolontariuszy Parafialnego Zespołu  Caritas  w Jasieniu. Przewodniczył  ks.  Prałat Roman Wróbel. Został wybrany nowy Z-ca Przewodniczącego   P Z C . Jest nim  Pani Marzena Kiewlicz.  Z tej funkcji zrezygnowała  Pani Alicja Grzelecka, która pozostała  dalej jako wolontariusz. Za pełnioną  funkcję  przez ostatnie 6 lat składamy serdeczne  "Bóg zapłać”, a nowej przewodniczącej życzymy Bożego Błogosławieństwa”, wytrwałości  oraz opieki  Matki Bożej Różańcowej. Szczęść Boże !!!

 
Nowy pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (23.11.2015r.)
Bp Tadeusz Lityński został nowym ordynariuszem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej . WIĘCEJ INFORMACJI
 
I NIEDZIELA ADWENTU (29.112015)
1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.
Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy. W PONIEDZIAŁEK, WTOREK I ŚRODA na godzinę  17.00  zapraszamy dzieci z lampionami.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od 7.30  odwiedzimy wszystkich chorych  , którzy są zgłoszeni.
W czwartek zapraszamy na  Mszę Świętą w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania o godz. 17.00, w sposób szczególny, z racji wspomnienia Świętego Franciszka Ksawerego, w intencji misji i misjonarzy. W pierwszy piątek zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, podczas której będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Msza Święta ku czci NSPJ o godz.17.00  wraz z nabożeństwem.
W pierwszą sobotę zwrócimy się w ufnej modlitwie do BOGA  za wstawiennictwem Maryi o godzinie  7.00 rano.

4. Dzisiaj jest św. Mikołaja, które spotka się z dziećmi w  Domu Kultury, szkołach i przedszkolach nasze parafii.

5.  W niedzielę   Mszę święte  w Jasieniu  są odprawiane o 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00 ,a w Jabłońcu o 9.00 , a w  Jasionnej o 10.30. W dni powszednie jest  Msza święta adwentowa rano o 7.00 ( we wtorek  o 6.00)  i  wieczorem  o 17.00 .

6.  Modlitwie różańcowej, Koronce do Bożego Miłosierdzia o  16.15  przewodniczyła w minionym  tygodniu  róża  p.w.  św. Siostry Faustyny – zelatorka – pani Stanisława Komorowska - dziękujemy; a w  tym tygodniu  prowadzi róża p.w. Świętego Józefa – delator – pan Stanisław Kawa.

7.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - „Tygodnika Niedziela” , „Gościa niedzielnego” i „ Rycerza Niepokalanej”

8.  Bóg zapłać za ofiary składane na renowację naszych świątyń .

9.  Bóg zapłać rodzinom z  ul. Waryńskiego (numery  nieparzyste) i za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, a w sobotę przyszłą prosimy  wiernych z ul. Żarska ( numery parzyste).

11. Dzisiaj  jest  zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o  7.30 z konferencja i na filiach.
Intencja ogólna na grudzień : Abyśmy wszyscy mogli doświadczać miłosierdzia Boga, który wciąż niestrudzenie nam przebacza.
Intencja ewangelizacyjna na grudzień: Aby rodziny, w szczególny sposób te, które cierpią, znajdowały w narodzinach Jezusa znak niezawodnej nadziei.

12. Od dzisiejszej niedzieli – jak co roku-  będą roznoszone opłatki wigilijne przez naszych parafian.

13. Caritas Parafialna od dzisiejszej niedzieli  rozprowadza świece wigilijne – małe-  w cenie 5 zł i duże -. 12 zł.

14. Spowiedź  Adwentowa w naszej Parafii będzie 17 grudnia od godziny 15.00 do 17.30. BĘDZIEMY GOŚCIĆ W KONFESJONAŁACH  WSZYSTKICH KAPŁANÓW Z DEKANATU. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę, bo może być problem z wyspowiadaniem się.

15. Dzisiaj w Parafii Górzyn o godzinie 13.00 będzie Msza św. odpustowa z procesją ku czci Niepokalanego Poczęcia N M Panny.

16. W przyszłą niedziele będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie..

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    30 XI – św. Andrzej Apostoł, Apostoł, który po spotkaniu Mistrza z Nazaretu podzielił się tą radosną nowiną z bratem, Szymonem Piotrem i przyprowadził go do Jezusa;
•    3 XII – św. Franciszek Ksawery, prezbiter i jezuita, który zasłynął jako jeden z największych ewangelizatorów Dalekiego Wschodu; w tym dniu przypada Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej;
•    4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym
i narażonym na utratę życia. Jej wspomnienie to dzień modlitw w intencji bezrobotnych – naszych parafian borykających się z tym problemem zawierzymy w czasie modlitwy adoracyjnej i Mszy Świętej.

Solenizantom i  Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości, pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańca świętego i wszystkich świętych.
 
Spotkanie chóru (17.11.2015r)
 
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (22.11.2015r.)
1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

2. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i naszego Seminarium Duchownego.
Kierujemy zaproszenie do dorosłych parafian, aby dołączyli do oddziału Akcji Katolickiej. Zachęcamy także młodzież do wstępowania w szeregi członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Działalność tych organizacji jest bardzo pożyteczna dla naszych parafii, diecezji i Kościoła powszechnego. Przynosi także wiele korzyści duchowych dla ich członków.

3. Z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego.
Z okazji święta patronalnego kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: p. organisty oraz dyrygentów chóru, scholi , a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do tych gremiów. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje.

4. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na świątynię.

5. W środę  o godz. 17.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy kolejarzy i ich rodziny z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia (dowolnego) św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy z IV w., patronki kolejarzy.

6. W sobotę na Mszy Świętej wieczornej/ w przyszłą niedzielę – pierwszą niedzielę Adwentu – poświęcenie świecy roratniej, lampionów adwentowych i wieńca adwentowego.

5.  W niedzielę   Mszę święte  w Jasieniu  są odprawiane o 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00 ,a w Jabłońcu o 9.00 , a w  Jasionnej o 10.30. W dni powszednie jest Msza święta rano o 7.00  i  wieczorem  o 17.00 z wypominkami

6.  Modlitwie różańcowej, Koronce do Bożego Miłosierdzia o  16.15  przewodniczyła w minionym  tygodniu  róża  p.w.  M B Cierpliwie SŁUCHAJĄCEJ – zelatorka – pani  Bożena Lechocka– dziękujemy; a w  tym tygodniu  prowadzi róża p.w.  Św. Siostry Faustyna – zelatorka – pani Stanisława Komorowska.

7.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej -naszego „Tygodnika Niedziela” , „Gościa niedzielnego” i „ Rycerza Niepokalanej”

8.  Bóg zapłać za ofiary składane na renowację naszych świątyń .

9.  Bóg zapłać rodzinom z  ul. Waryńskiego (numery) parzyste) i za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, a w sobotę przyszłą prosimy  wiernych z ul. Waryńskiego ( numery nieparzyste).

10. Zapraszamy dzieci i młodzież na zabawę andrzejkową w sobotę po mszy świętej, która odbędzie się w salkach parafialnych.

11. Zmiana tajemnic różańca świętego odbędzie się w niedzielę 29 listopada 2015 r.- za tydzień.
     Intencja ogólna na grudzień : Abyśmy wszyscy mogli doświadczać miłosierdzia Boga, który wciąż niestrudzenie nam przebacza.
     Intencja ewangelizacyjna na grudzień: Aby rodziny, w szczególny sposób te, które cierpią, znajdowały w narodzinach Jezusa znak niezawodnej nadziei.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    24 XI – święci męczennicy wietnamscy Andrzej Dung-lac, prezbiter, i Towarzysze, których 19 VI 1988 r. kanonizował papież Jan Paweł II (wspomnienie obowiązkowe);

•    św. Cecylia i św. Katarzyna, dziewice i męczennice.

Solenizantom i  Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości, pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańca świętego i wszystkich świętych.

 
1
2
3
4
5
6
7
8
...
18
Od 01.07.2006 odwiedziło nas: 1633951 osób.