Aktualności
Kronika
Parafia
Kancelaria
Galeria
Linki
Kontakt
  AKTUALNOŚCI | NOWY OŁTARZ | REMONTY,NAPRAWY,INWESTYCJE | Modlitwa Kół Żywego Różańca 2014/2015 |  
.
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (26.10.2014r)
1. Przeżywamy dziś 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października. Słowo Boże, które dziś słyszeliśmy podczas liturgii, podkreśla, że przed Bogiem wszyscy jesteśmy braćmi. Niech będzie to dla nas zaproszeniem do refleksji nad naszym stosunkiem do bliźnich, zwłaszcza tych, których nie znamy dobrze i którzy wydają się nam jacyś inni, różni od nas: ludzie ubodzy, pochodzący z innych krajów, mający odmienne poglądy itd. Pamiętajmy, że jako ludzie wierzący tworzymy jedną wspólnotę w Chrystusie, który jest naszą głową.

2. We wtorek 28.10.  czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Nie mamy o nich wielu wiadomości, prócz tego, że są wymieniani wśród dwunastu najbliższych uczniów Pana Jezusa. Obaj mogli być Jego krewnymi, aczkolwiek jeśli chodzi o Szymona, nie ma co do tego pewności. Od XVIII wieku w Polsce i w Austrii św. Juda Tadeusz jest wzywany jako patron spraw beznadziejnych. Pamiętamy  w modlitwie o zmarłym 2 miesiące temu ks. Tadeuszu Dobruckim i ks. Tadeuszu Demelu z Żar.

3. Kończy się miesiąc październik, który – jak pamiętamy – jest poświęconym modlitwie różańcowej. Jeśli ktoś do tej pory nie był jeszcze w tym miesiącu na nabożeństwie różańcowym, to może to uczynić właśnie w tym tygodniu. Wykorzystajmy te dni, które nam zostały, aby w tej prostej, lecz głębokiej modlitwie uwielbiać Boga razem z Jego i naszą Matką i prosić o łaski potrzebne zarówno nam samym, jak i naszym bliskim. Żyjącym możemy wypraszać łaski potrzebne do dobrego przeżywania codzienności, zaś dla zmarłych możemy prosić o miłosierdzie, aby jak najszybciej mogli oglądać Boże oblicze w niebie.

4. Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. A może w pobliżu grobu naszych bliskich znajduje się również jakiś inny opuszczony czy zapomniany grób, o który także moglibyśmy zadbać. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia, włączając w to również nasze dzieci, aby i one mogły od najmłodszych lat uczyć się szacunku dla miejsc spoczynku tych, którzy już od nas odeszli.

5. Jutro - we wtorek – ks. Szymon – wikariusz parafii w Jasieniu - obchodzi Imieniny; będzie okazja do złożenia życzeń  na Mszy świętej odprawianej przez Dostojnego Solenizanta  o godzinie 17.00. Zapraszam  do świątyni, dzieci, młodzież i dorosłych.

6. W nadchodzącą sobotę , 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych.
Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według następującego porządku
8.00 i 12.00 na cmentarzu z procesją i poświęceniem krzyży nagrobnych.,
a Jasionnej  również o  8.00 z procesją na cmentarz,
9.30 – Jurzyn- cmentarz ,
a o godzinie  9.30 Msza święta w  Jabłońcu z procesja i wypominkami.
Nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.00
. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Msza Święta na naszym cmentarzu, a po niej procesja. Modlitwa wypominkowa będzie podczas Mszy świętej wieczornej  przez cały listopad.

7. Namiast 2 listopada w Dzień Zaduszny będzie  porządek Mszy św. jak każdej niedzieli. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić za naszych zmarłych i nawiedzać ich groby.

8. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

9. W tym tygodniu przypada czwartek i pierwszy piątek  miesiąca. W naszych modlitwach będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. Będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia .

Odwiedziny chorych będą - w piątek – ks. Proboszcz , a ks. Wikariusz w sobotę od 7.30.

10. W niedzielę   Mszę święte  w Jasieniu  są odprawiane o 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00 ,a w Jabłońcu o 9.00 , a w  Jasionnej o 10.30. W dni powszednie jest Msza święta rano o 7.00-  i  wieczorem  o 17.00 z wypominkami

11. Modlitwie różańcowej, Koronce do Bożego Miłosierdzia o  16.15  przewodniczy w tym tygodniu  róża  p.w. M Bożej Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota Zwolińska –Wesołowska.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej -naszego „Tygodnika Niedziela” , „Gościa niedzielnego” i „ Rycerza Niepokalanej”

13. Bóg zapłać ofiary składane na renowację świątyń w naszej parafii i Domu Katechetycznego.

14. Bóg zapłać rodzinom z Mirkowic  i za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, a w sobotę przyszłą prosimy  wiernych z ul. Agrestowej, Akacjowej i Brzozowej..

15. Za tydzięń będzie zmiana tajemnic różańca św. w Jasieniu po Mszy św. o 7.30 z konferencją  i na wioskach.

INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA LISTOPAD 2014 R.

Intencja ogólna: Aby osoby, które cierpią z powodu samotności, zaznały bliskości Boga i wsparcia ze strony braci.

Intencja misyjna: Aby młodzi seminarzyści, zakonnicy i zakonnice mieli mądrych i dobrze przygotowanych formatorów.

Solenizantom i  Jubilatom nowego tygodnia życzymy

zdrowia, radości, pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańca świętego i wszystkich świętych.

 
 
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (19.10.2014r.)
W dzisiejszą niedzielę  w Polsce i u nas w parafii będzie liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej  Eucharystii i przystępujących do Komunii św. Dane zostaną przesłane do  Episkopatu w Warszawie.
 
1. Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przeżywamy go co roku, począwszy właśnie od trzeciej niedzieli miesiąca października.

Zatem w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz.8.30 również będzie poświęcone modlitwie właśnie w tej intencji.
 
2. Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże, w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy i rozważamy tajemnice różańcowe. Ta prosta modlitwa jest bardzo głęboka w swej wymowie i może nam pomóc w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotykanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach codziennie o godz.16.30 Niech nikogo nie zabraknie na modlitwie za wstawiennictwem naszej najlepszej Matki. Zapraszamy również tych, którzy do tej pory jeszcze nigdy w tym nabożeństwie nie uczestniczyli. Nie wstydźmy się tego, lecz miejmy odwagę przyjść po raz pierwszy.

3. W niedzielę   Mszę święte  w Jasieniu  są odprawiane o 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00 ,a w Jabłońcu o 9.00 , a w  Jasionnej o 10.30. W dni powszednie jest Msza święta rano o 7.00-  i  wieczorem  o 17.00., a w sobotę Msza św. będzie o godz. 16.00, a o 17.00 będzie koncert w wykonaniu  piosenkarza krzysztofa Koniarka- zaproszonego przez Pana A. Kamyszka.

4. Modlitwie różańcowej, Koronce do Bożego Miłosierdzia o  16.30  przewodniczy w tym tygodniu  róża  p.w.  Matki Bożej Królowej Polski – zelatorka – pani Władysława Juszczyńska.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej -naszego „Tygodnika Niedziela” , „Gościa niedzielnego” i „ Rycerza Niepokalanej”

6. Bóg zapłać ofiary składane na renowację świątyń w naszej parafii i Domu Katechetycznego.

7. Bóg zapłać rodzinom z ul. Żeromskiego  i za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, a w sobotę przyszłą prosimy  wiernych z Mirkowic.

8. W przyszłą niedzielę będzie początek Tygodnia Misyjnego. Będzie zbiórka do puszek na misje.

Dzisiaj po Mszy świętej o 10.00 będzie comiesięczna katecheza dla rodziców Dzieci I Komunijnych.

9. W CZWARTEK - 23.10.2014 O GODZ.17.00 W PARAFII NAWIEDZENIA N. M. PANNY W LUBSKU ODBĘDZIE SIĘ SAKRAMENT BIERZMOWANIA RÓWNIEŻ NASZEJ MŁODZIEŻY Z JASIENIA.

W tym tygodniu patronują nam:
20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter; przykład człowieka, któremu udało się połączyć naukę, pracę intelektualną z duszpasterstwem i troską o ubogich; ze swoich własnych, niezbyt wielkich dochodów wspomagał zarówno ludzi biednych, jak i studentów (wspomnienie obowiązkowe);

21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup; pochodził ze wschodnich kresów Polski i tam też w 1391 roku został biskupem w Haliczu, nowo erygowanej diecezji, gdzie gorliwie zajął się jej organizacją (wspomnienie obowiązkowe);

22 X – bł. Jan Paweł II (1920-2005), papież, którego większości z nas nie trzeba przypominać; ale warto wspomnieć, że był on pierwszym Polakiem, który zasiadł na Stolicy Piotrowej, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat; odbył liczne podróże apostolskie, w tym 8 do Polski (wspomnienie obowiązkowe).

Solenizantom i  Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości, pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańca świętego i wszystkich świętych.

 
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (12.10.2014r.)
1. Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XIV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie. Dni Papieskie są obchodzone w Polsce od 2001 roku jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przypada zawsze w niedzielę przed 16 października – rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

3. Dzisiejsza niedziela to również 2. niedziela miesiąca października. W naszej ojczyźnie tradycyjnie miesiąc ten jest poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. W naszych kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz.16.30, a na wioskach 0 17.00.

4. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godz.17.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.

5. A w nadchodzącą sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

6. W niedzielę   Mszę święte  w Jasieniu  są odprawiane o 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00 ,a w Jabłońcu o 9.00 , a w  Jasionnej o 10.30. W dni powszednie jest Msza święta rano o 7.00-  i  wieczorem  o 17.00.

7. Modlitwie różańcowej, Koronce do Bożego Miłosierdzia o  17.15  przewodniczy w tym tygodniu  róża  p.w.  Św. Michała – zelator – pan Tadeusz Skórzewski

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej -naszego „Tygodnika Niedziela” , „Gościa niedzielnego” i „ Rycerza Niepokalanej”

9. Bóg zapłać ofiary składane na renowację świątyń w naszej parafii i Domu Katechetycznego.

10. Bóg zapłać rodzinom z ul. Żarska  numery parzyste i za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, a w sobotę przyszłą prosimy  wiernych z ul. Żeromskiego.

11. W czwartek po Mszy świętej wieczornej  w Domu Katechetycznym będzie Katecheza chrzcielna.

12. W przyszłą niedzielę będzie początek Tygodnia Misyjnego. Będzie zbiórka do puszek na misje.

13. W przyszłą niedzielę  - 19 pażdziernika  będzie rocznica męczeńskiej śmierci  bł. K. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu za kapłana, który przypomniał nam, ze wolność jest w nas.

14. Za tydzień po Mszy świętej o 10.00 będzie comiesięczna katecheza dla rodziców Dzieci I Komunijnych.

W tym tygodniu patronują nam:

·        13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, odnowiciel życia zakonnego pod zaborem rosyjskim; apostołując w konfesjonale, dał początek licznym zgromadzeniom bezhabitowym, których członkinie mogły docierać do wielu różnych środowisk, by tak głosić ewangelię miłości (wspomnienie obowiązkowe);

·        15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktora Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką (wspomnienie obowiązkowe);

·        16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona na Śląsku zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym męstwem duchem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały (wspomnienie obowiązkowe);

·        17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; w drodze do Rzymu pisał listy do chrześcijan w tym mieście, aby nie starali się go uwolnić, gdyż pragnie być pszenicą zmielona zębami lwów, aby stać się czystym chlebem Chrystusa; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

15.  Za tydzień w Polsce i u nas w parafii będzie liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej  Eucharystii i przystępujących do Komunii św.

16. W sobotę 18.10.2014 r godz.17.00  w naszym kościele będzie Msza święta  w intencji Polaków Kresowych  i Mieszkańców  Jasienia oraz Uczestników Uroczystości. Tego dnia 0d godziny 15.30 będziemy w Jasieniu przeżywać VIII  DZIEŃ KRESOWY. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

Solenizantom i  Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości, pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańca świętego i wszystkich świętych.
PODZIĘKOWANIE ODPUSTOWE (07.10.2014r)
Najlepiej człowiek prosi, kiedy dziękuje.
                  - kard Stefan Wyszyński

Dlatego teraz  dziękuję Bogu za dar naszego spotkania, a Maryi Patronce parafii Jasieńskiej za Matczyną opiekę . Dziękuję za te piękne ,ciepłe jesienne dni i za atmosferę przeżywania dorocznej uroczystości odpustowej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom za uczczenie naszej Patronki  Maryi, Pani RÓŻAŃCOWEJ. Serdeczne podziękowania dla Ks. prof. dr Mariusza  Dudki za wygłoszenie Słowa Bożego i przewodniczenie odpustowej sumie, a także ks. prof. Dr Janowi Balbusowi CM, Kapłanom z dekanatu Lubsko i z terenu ( ks. proboszczom i wikariuszom); Szczególne podziękowania dla tych, którzy zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości Odpustowej – grupom parafialnym: grupom różańcowym , Akcji Katolickiej, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Caritas Parafialna, Apostolatowi Maryinemu, Przyjaciołom Paradyża, młodzieży oazowej, G.O.K, Nauczycielom , Katechetom z rodzinami, chórowi,  scholi dziecięcej i młodzieżowej za prowadzenie Triduum odpustowego i całego odpustu,  Bóg zapłać panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej – Sławomir Muzyka - za dar uświetnienia niedzielnej Mszy świętej – za zaproszenie Chóru z parafii św. Zbawiciela w Zielonej Górze, Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieniu  za uświetnienie Uroczystości, całej służbie liturgicznej: Panu Kościelnemu i Panu Organiście. Serdeczne podziękowania dla Ministrantów i Lektorów, Szafarzy oraz wiernym ubogacającym swoim aktywnym udziałem  Mszę św. odpustową  i za całą oprawę muzyczną. Podziękowania szczególne dla pań z naszej parafii, które upiekły ciasta i dzielą się z wszystkimi przybyłymi na uroczystość odpustową do Jasienia.

Doceniaj tych,
którzy Cię kochają.
Pomagaj tym,
którzy Cię potrzebują.

Przebacz tym,
którzy Cię skrzywdzili.

Zapomnij o tych,
którzy Cię opuścili.
A jeśli ktoś w życiu zada Ci cierpienie,
najszlachetniejszą zemstą,
jest przebaczenie !

św. Królowo  Różańca świętego – módl się za nami.

Relacja Filmowa
04.10.2014 św. Franciszka wspomnienie w Jasieniu.
Eucharystia celebrowana w świątyni razem z naszymi mniejszymi braćmi - żywymi stworzeniami. Trwa przygotowanie świątyni i naszych serc do Uroczystości Odpustowej ku Czci Pani Różańca Świętego.
 
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (05.10.2014r)
1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, która jest zarazem 27. niedzielą w ciągu roku. Liturgia tej niedzieli przypomina nam, że mamy się troszczyć o Chrystusowy Kościół, o jego rozwój, o wzrost wiary, nadziei i miłości w każdym z nas.
2. Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 16.30, a po nim Msza święta wieczorna, A W KOŚCIOŁACH FILIALNYCH NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWEJ BĘDZIE O 17.00.
3. W tym tygodniu, we wtorek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) dokładnie 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik o godz. 16.30.
4. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków tego kręgu modlitewnego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00,10.00 i 17.00 UROCZYSTA MSZA ŚWIETA ODPUSTOWA KU CZCI PANI RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO WRAZ Z PROCESJA DOOKOŁA KOŚCIOŁA. Do udziału zapraszamy dzieci, młodzież i doroslych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcenia różańców. Młodzież z klas III Gimnazjum podczas procesji niesie chorągwie.  SUMISTĄ I KAZNODZIEJA BĘDZIE KS. PROF. DR MARIUSZ DUDKA Z ZIELONEJ GÓRY. UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ROZPOCZNIEMY TRIDUUM . W niedzielę 5 pażdziernika 2014 o godzinie 12.00 Msza św. będzie ubogacona śpiewem chóru z Parafii Najść. Zbawiciela z Zielonej Góry, a po Mszy świętej wieczornej będą adoracje do Apelu o 21.00,  i tak będzie do wtorku. Program adoracji jest w Internecie i na tablicach ogłoszeń. Na adoracje zapraszamy wszystkich wdzięcznych Bogu I Pani Różańcowej za opiekę nad nami każdego dnia. WTORKOWY DZIEŃ W JASIENIU BĘDZIE DNIEM BARDZO UROCZYSTY; PRZEŻYJEMY GO Z MARYJĄ. Róże różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną cząstkę  różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec przez te osoby. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się w to dzieło włączyć, zachęcamy do udziału w spotkaniu w dniu 6.10, o godz. 17.30, w Jasieniu. Prosimy nasze panie o ciasta na uroczystość Pani Różańca Świętego, pragniemy ugościć wszystkich uczestników odpustowych.
5. W niedzielę   Mszę święte  w Jasieniu  są odprawiane o 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00 ,a w Jabłońcu o 9.00 , a w  Jasionnej o 10.30. W dni powszednie jest Msza święta rano o 7.00-  i  wieczorem  o 17.00, a  w sobotę o  16.00 – ŚLUBNA  MAJEWSKA – KLIMIŃSKI.
6. Modlitwie różańcowej, Koronce do Bożego Miłosierdzia o  17.15  przewodniczy w tym tygodniu  róża  p.w.  Św. Józefa – zelator – pan Stanisław Kawa
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej -naszego „Tygodnika Niedziela” , „Gościa niedzielnego” i „ Rycerza Niepokalanej”
8. Bóg zapłać ofiary składane na renowację świątyń w naszej parafii i Domu Katechetycznego.
9. Bóg zapłać rodzinom z ul. Żarska  numery nieparzyste i za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, a w sobotę przyszłą prosimy  wiernych z ul. Żarska numery nieparzyste i nowożeńcy MAREK KLIMIŃSKI I ALEKSANDRA JULIA MAJEWSKA.
10. W dzisiejszą  niedzielę jest zmiana tajemnic Różańca świętego z konferencję w Jasieniu po Mszy św. o 7.30, a na wioskach po Mszach świętych.
11.  INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA PAŹDZIERNIK 2014R.

Intencja ogólna: Aby Pan dał pokój najbardziej udręczonym przez wojnę i przemoc regionom świata.
Intencja misyjna: Aby Światowy Dzień Misyjny rozbudził w każdym wierzącym pasję i gorliwość, by nieść Ewangelię całemu światu.

12. W związku z parafialnym odpustem – prosimy jak co roku Drogie nasze Siostry- o wypieki kulinarne, którymi poczęstujemy uczestników uroczystości Maryjnej. W poniedziałek po południu przynosimy na plebanie ciasta. Bóg  zapłać.

W tym tygodniu patronuje nam: 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie obowiązkowe

Solenizantom i  Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości, pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańca świętego i wszystkich świętych.

 

 
Nabożeństwo Różańcowe w Październiku 2014.
Godz. 16.30              
Poniedziałek dzieci p.  Teresa Adolińska
Wtorek gimnazjum p. Elżbieta Michalska 
Środa  dzieci p. Maria Michajluk

Czwartek 2 X - Apostolat Maryjny  p. Teresa Haściło
9 X -  Caritas   p. Łucja Sagas
16 X- Akcja Katolicka p. Wojciech Łabudziński
23 X – Służba Liturgiczna Ołtarza Konrad Jenderse
30 X – Róża Rodziców p. Sławomir Kiewlicz

Piątek   - Róże Różańcowe – męskie – odpowiedzialny p. St. Kawa                                                      
Sobota  - Róże Różańcowe – żeńskie -odpowiedzialna p. Maria Prokopowicz                                                                                   
Niedziela  -  Po Mszy porannej odmawia grupa mająca dyżur w danym  tygodniu
 
1
2
3
4
5
6
7
8
...
31
Od 01.07.2006 odwiedziło nas: 476365 osób.