Kontakt
  MSZE | ODPUST, RELIKWIE | HISTORIA | KAPŁANI | LEKTORZY | SZAFARZE | RADA | ŚWIĄTYNIA | RÓŻE |
.
Dary dla Naszych świątyń.
(marzec 2010r.)
W Naszej Świątyni w darze dla Maryi zostały złożone różance z Holandii - SITTARD. JEST DAR KARMELITANEK OD SERCA JEZUSOWEGO Z WIZERUNKIE BŁOGOSLAWIONEJ SIOSTRY MARII TERESY OD JÓZEFA, A TAKŻE DWA RÓŻANCE Z MEKSYKU - JEDEN Z GŁADALUPE, A DRUGI Z SANKTUARIUM MARYJNEGO IZOMALI. Matka Boża z tego sanktuarium była koronowana przez sługę BOŻEGO JANA PAWŁA II. OBA TE RÓŻAŃCE OFIAROWAŁ PARAFII KSIĄDZ PROBOSZCZ RYSZARD WALNER.
(luty 2010r.)
Nasza Świątynia wzbogaciła się o Nowe Dary: Różańce - pochodzą z Jerozolimy, Nazaretu i Betlejem. Miały żywy kontakt z miejscami Zwiastowania, Narodzin, i Śmierci Męczeńskiej Naszego Pana. Otrzymaliśmy też różaniec z Pragi Czeskiej, Dar Kardynała Wilka. Różaniec pochodzi z Kościoła Ojców Karmelitów - Sanktuarium Praskiego Dzieciątka Jezus. Ryngraf Maryjny Jest to dar powstałego 8 grudnia 2009 roku Apostolatu Maryjnego w naszej jasieńskiej parafii - jako znak gotowości kroczenia pod znakiem Maryi przez nasze ziemskie życie.

Witraże
Witraże, ozdobne wypełnienie okna wykonane z kawałków kolorowego szkła wprawianych w ołowiane ramki w kościele w Jasieniu. Proj. Fr.Pacholski, Wyk. Zyg.Łoszyk, POZNAŃ
Symbolika 4 ewangelistów to: wół, lew, orzeł, człowiek. Ma ona swoje źródło w wizji czterech istot żyjących, o których mowa w księdze Ezechiela (1,1—14), jak i w apokaliptycznym widzeniu św. Jana (Ap 4,6—8). Cztery tajemnicze znaki wzbogaciły swe starotestamentowe znaczenie o nowy aspekt: stały się symbolami Chrystusa, a zarazem czterech ewangelistów.

Najczęściej Markowi, którego Ewangelia jest najprostsza i najbardziej ludzka przydzielono symbol człowieka,
Mateuszowi - lwa, gdyż widział on Jezusa - Mesjasza, jako Lwa z pokolenia Dawida.
Wół ma reprezentować Łukasza. Jest zwierzęciem roboczym i ofiarnym, a tak właśnie przedstawia Łukasz Jezusa: jako sługę i jako tego, który złożył ofiarę na krzyżu za całą ludzkość.
Oorzeł wyobrażać ma Jana, ponieważ ze wszystkich stworzeń tylko orzeł potrafi patrzeć prosto w słońce, a właśnie ze wszystkich pisarzy Nowego Testamentu Ewangelista Jan ma najbardziej przenikliwe spojrzenie, pomagające rozróżniać odwieczne tajemnice, odwieczne prawdy, przenikające umysł Boży.

Droga krzyżowa - Jasień
fot.S.Górski, 2008r. Stacje drogi krzyżowej.

Nowy ołtarz (projekt i wykonanie)
Projekt nowego ołtarza dla naszej świątyni. Opracował: Otton Hakman i Henryk Domaradzki.

pokaż wszystkie zdjęcia

Ołtarz główny jasieńskiej świątyni na przestrzeni lat

Od 01.07.2006 odwiedziło nas: 1683136 osób.