Kontakt
  AKTUALNOŚCI | NOWY OŁTARZ | REMONTY,NAPRAWY,INWESTYCJE | Modlitwa Kół Żywego Różańca 2014/2015 |
.
Nowe tabernakulum. (7.10.2008r.)
Świątynia w Jasieniu została wzbogacone o nowe tabernakulum. Jest to dzieło artysty Ryszarda Mikołajczaka z Zielonej Góry. Poświęcenia tabernakulum dokonał ks. Prof. Legat Papieski O. Hugolin Langkammer podczas Mszy świętej odpustowej 7 paździenika 2008r.

Nowy ołtarz (11.O3 2007r.)

11.O3 2007r. podczas wizytacji kanonicznej odnowiona jasieńska świątynia wraz z nowym ołtarzem została poświęcona przez KS. BISKUPA DIECEZJALNEGO ADAMA DYCZKOWSKIEGO. Cały ołtarz główny, jak i soborowy oraz chrzcielnica i ambonka są wykonane z drewna dębowego, a rzeźby z drewna lipowego.

Autorem projektu ołtarza jest Pan Otto Hattmann. Maryję Różańcową oraz płaskorzeźby wykonał Pan Henryk Domaradzki. Ołtarz zamontował Pan Jan Najdek.

Płaskorzeźby przedstawiają tajemnice różańca św.
1. Narodzenie Pana Jezusa
2. Chrzest w Jordanie
3. Ukrzyżowanie
4. Zmartwychwstanie

Matka Boża Różańcowa na ręce trzyma różańce.

Różańce
są darem OJCA ŚW JANA PAWŁA II, BENEDYKTA XVI, a także są z Lourdes, z Fatimy i z La Salette.

W 2008r Nasza Pani Różańcowa otrzymała kolejne dwa różańce przywiezione przez naszego ks. Proboszcza z podróży na „wschód”. Jeden pochodzi z katedry lwowskiej, drugi jest darem sióstr niepokalanek z Jazłowca.

W czwartek 17 kwietnia o godz. 17.00 podczas Mszy św została poświęcona korona i UKORONOWANA NASZA PANI RÓŻAŃCOWA Z JASIEŃSKIEGO OŁTARZA. POŚWIĘCENIA I KORONACJI DOKONAŁ BISKUP PAWEŁ SOCHA.

pokaż wszystkie zdjęcia

Od 01.07.2006 odwiedziło nas: 1683136 osób.