.
ks. Tytus Korczyk
ks. Tytus Korczyk ur. 15 kwietnia 1895 w Kołomyi w rodzinie kolejarskiej, zm. 4 grudnia 1975 w Legnicy.
Absolwent Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 19 maja 1919 r. przyjął święcenia kapłańskie. Duszpasterską posługę sprawował na wschodzie II Rzeczypospolitej, m.in. w Stanisławowie, Haliczu, Delatyniu i Bitkowie. W grudniu 1945 r. objął probostwo w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Jasieniu. Wraz z repatriantami z Bitkowa przywiózł ze sobą część przedmiotów liturgicznych oraz figurę Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia.

W 1958 r. został proboszczem parafii Trójcy Świętej w Legnicy, zaś w 1971 r. Honorowym Kanonikiem Kapituły Metropolitalnej (godność tę nadał mu biskup wrocławski Bolesław Kominek). W 1975 r. papież Paweł VI wyróżnił go tytułem Kapelana Honorowego Ojca Świętego. Zmarł w Legnicy, gdzie został pochowany na Cmentarzu Komunalnym.

Od 01.07.2006 odwiedziło nas: 1683137 osób.