Aktualności
Kronika
Parafia
Kancelaria
Galeria
Linki
Kontakt
!!! >> STRONA ARCHIWALNA OD DNIA 06.04.2016 << !!!
  AKTUALNOŚCI | NOWY OŁTARZ | REMONTY,NAPRAWY,INWESTYCJE | Modlitwa Kół Żywego Różańca 2014/2015 |  
.
III NIEDZIELA WIELKANOCY (10.04.2016r.)
1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom  i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.

2. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach.

3. Podczas dzisiejszych Mszy św. w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji Ojczyzny o jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji 96 ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem i za pomordowanych z rąk hitlerowskiego i sowieckiego okupanta.

4. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Porządek Mszy św. w niedziele będzie bez zmian, a w dni powszednie rano o 7.00 i wieczorem o 18.00, tylko w sobotę Msza św. niedzielna będzie o 17.00.

6. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”

7.Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni.

8. Bóg zapłać wiernym z ul GEODETÓWza posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul. Jana Pawła II NR 1-10..

9. Dziękujemy róży p.w. M.B Cierpliwie ŁUCHAJĄCEJ – ZELATORKA – pani Bożena Lechocka,   -  za modlitwy różańcowe, a w przyszłym tygodniu prosimy róża p.w. Św.   Siostry Faustyny – zelatorka – pani Stanisława Komorowska

10.   Pragniemy podzielić się radością, że wczoraj-  9 kwietnia 2016r na Mszy świętej  o godz.12.00 w Kościele p.w. Świętej  Trójcy w Lubaniu – nasza parafianka SIOSTRA MARIA KATARZYNA NOWICKA – złożyła  Profesję Wieczystą w Zgromadzeniu Sióstr Świętej Marii Magdaleny od Pokuty. Naszą Kochaną Parafianka polecamy Dobremu Bogu i Pani Różańca  Świętego, prosząc o łaskę wytrwania w powołaniu w miłości i świętości..

11. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

12. „Chodźcie, posilcie się!” – te słowa Pana Jezusa są zaproszeniem dla nas, abyśmy karmili się Jego słowem. Jeszcze raz zachęcamy i zapraszamy, byśmy w Tygodniu Biblijnym znaleźli czas choćby na krótką lekturę Świętych Ksiąg. Pan niech umacnia nas swoim błogosławieństwem na podjęcie tego zobowiązania i na codzienne prace i obowiązki.

13.W czwartek po  Mszy św. wieczornej będzie Katecheza Chrzcielna. Obecność obowiązkowa.

 
II NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (03.04.2016)

1.    Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Dzisiaj jest pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

2.    Dzisiaj nasi maturzyści są na Jasnej Gorze u naszej Matki I Królowej – oddają  się Jej w opiekę i proszą o rozpoznanie drogi życia.

3.    Dziś o godz.11.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne do Jasionnej , podczas którego wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu, a następnie w procesji udamy się do ołtarza przy krzyżu w centrum Jasionnej na uroczystą Mszę św. odpustową. Sumistą i kaznodzieja będzie ks . Kan. ANTONI ŁATKA ze Szlichtyngowe- proboszcz..

4.    Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00 w Jasieniu i o 16.30 w Jasionnej i Jabłońcu. Podczas Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.

5.    W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy
w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego. Porządek Mszy św. w niedziele będzie bez zmian, a w dni powszednie rano o 7.00 i wieczorem o 18.00, tylko w sobotę Msza św. niedzielna będzie o 17.00. W piątek  8.04 od 7.30 ks. Proboszcz odwiedzi chorych z racji I Piątku Miesiąca.

6.    W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości przez modlitwę różańcową i koronkę do Miłosierdzia Bożego.
W TYM TYGODNIU PATROMNUJĄ NAM:
7 IV – św. Jan Chrzciciel de la Salle, gorliwy duszpasterz wśród ubogich, pragnący ich dobrego wychowania i wykształcenia i zakładający dla nich szkoły i internaty; dla swego dzieła znalazł wielu ofiarodawców i pomocników, z których z czasem wyłoniło się Zgromadzenie Braci Szkół Chrześcijańskich.

7.    Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”

8.    Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni.

9.    Bóg zapłać wiernym z ul Buczka 10.12  i Pekin za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul. Graniczna.

10.     Dziękujemy róży p.w. Niepokalanie Poczętej – zelatorka pani Jozefa Materna,   -  za modlitwy różańcowe, a w przyszłym tygodniu prosimy róża p.w. M B Cierpliwie Słuchającej – zelatorka – pani Bożena Lechocka.

11.       W przyszłą niedzielę -10 kwietnia-będzie rocznica katastrofy pod Smoleńskiem.

12.      Pragniemy podzielić się radością, że  9 kwietnia 2016r na Mszy świętej  o godz.12.00 w Kościele p.w. Świętej  Trójcy w Lubaniu – nasza parafianka SIOSTRA MARIA KATARZYNA NOWICKA – złoży  Profesję Wieczystą w Zgromadzeniu Sióstr
Świętej Marii Magdaleny od Pokuty. Naszą Kochaną Parafianka polecamy Dobremu Bogu i Pani Różańca  Świętego, prosząc o łaskę wytrwania w powołaniu.

Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.
 
Triduum Paschalne
Niedziela
Wielka Sobota
Wielki Piątek
Wielki Czwartek
 
Pragniemy podzielić się radością, że  9 kwietnia 2016r na Mszy świętej  o godz.12.00 w Kościele p.w. Świętej  Trójcy w Lubaniu – nasza parafianka SIOSTRA MARIA KATARZYNA NOWICKA – złoży  Profesję Wieczystą w Zgromadzeniu Sióstr Świętej Marii Magdaleny od Pokuty. Naszą Kochaną Parafianka polecamy Dobremu Bogu i Pani Różańca  Świętego, prosząc o łaskę wytrwania w powołaniu.
 
NIEDZIELA WIELKANOCY ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (27.03.2016r)
1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.
Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

2. Dziś Msze Święte o godz.6.00, 10.00 i 12.00 .Nie ma MSZY Świętej o 18.00.

3. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka
z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w naszym kraju. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się
w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.
Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W dni powszednie Msze będą rano o 7.00( czwartek, piątek i sobota), a wieczorem każdego dnia o 18.00, tylko w sobotę o 17.00.

4. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

5. Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, Ks. Szymon odwiedzi chorych w piątek od 7.30, a ks. Proboszcz  w sobotę 8 kwietnia od 7.30  i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia.

6. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.

7. Odpust w Jasionnej będzie  3 KWIETNIA -   o godz.11.00 w Kaplicy – Koronka do Miłosierdzia Bożego  a  PRZY KRZYŻU będzie MSZA ŚWIETA O 11.30. Sumiastą i kaznodzieją będzie ks. Dziekan ze SZLICHTYNGOWEJ-mój kolega z roku studiów – ks. Kan. Antoni ŁATKA.  KS. ANDRZEJ MATERYŃSKI  wcześniej zapowiadany - z racji obowiązków nie mógł  podjąć się tej  posługi duszpasterskiej. Pozdrawia serdecznie i błogosławi .Bedzie późniejszym czasie. Wiernych z Jasienia  i Jabłońcu i okolic zapraszamy na odpust do JASIONNEJ .

8. Dziękujemy róży p.w.  NM Panny Bolesnej   - zelatorka pani Janina Górniak za modlitwy różańcowe, a w przyszłym tygodniu prosimy róża p.w. Niepokalanie Poczętej zelatorka  - pani Józefa Materna
 
1
2
3
4
5
6
7
8
...
25
Od 01.07.2006 odwiedziło nas: 1683136 osób.