Święte Triduum Paschalne

Wielki Czwartek
Msza Wieczerzy Pańskiej odbędzie się tylko w Jasieniu o godz. 18:00. Dzień ustanowienia przez Chrystusa sakramentu Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Dziś swoje święto mają wszyscy kapłani. Dziękuję za życzliwość i modlitwę. Po liturgii Adoracja w ciemnicy do 21:00.

Wielki Piątek
Rozpoczęcie Adoracji Pana Jezusa w ciemnicy o godzinie 11:00 - prosimy, aby róże różańcowe czuwały modlitewnie przed Panem Jezusem. O godzinie 15:00 Droga Krzyżowa wynagradzająca za grzechy aborcji.
18:00 – Liturgia Męki Pańskiej w Jasieniu i Jabłońcu.
Po zakończonej liturgii Adoracja Pana Jezusa w grobie do godziny 21:00, w tym czasie w Jasieniu będzie można skorzystać z SAKRAMENTU POKUTY I POJEDNANIA. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych!

Wielka Sobota:
Kościół trwa przy adoracji Grobu Pańskiego
Rozpoczęcie Adoracji Pana Jezusa w grobie o godzinie 10:00. - prosimy, aby róże różańcowe czuwały modlitewnie przed Panem Jezusem.

Błogosławieństwo pokarmów:
JASIEŃ - 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00
Mirkowice - 10:00
Świbna - 10:20
Jabłoniec - 10:45
Golin - 11:00
Zieleniec - 11:15
Bronice - 11:30
Jasionna - 11:45
Jurzyn - 12:00
Lisia Góra- 12:20

Liturgia Wigilii Paschalnej
19:00 Jasień i Jabłoniec – przynosimy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
6:00 - Msze św. z procesją rezurekcyjną w Jasieniu i Jabłońcu
9:00 - Msze św. w Jasieniu i Jasionnej
12:00 - Msza św. w Jasieniu
Nie ma Mszy św. o godzinie 17:00.
Poniedziałek Wielkanocny
Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych, Taca przeznaczona na KUL.
Porządek Mszy św.:
9:00 - Jasień i Jasionna
10:30 - Jabłoniec
12:00 - Jasień
Nie ma Mszy św. o godzinie 17:00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA (24.03.2024)

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

1. Dziś świętujemy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej, tradycyjnie święcimy tego dnia palmy. W liturgii rozpoczyna się Wielki Tydzień. Serdecznie Bóg zapłać za wspólnie przeżytą Eucharystię.
2. W tym tygodniu od poniedziałku do środy Msze św. sprawowane będą tylko wieczorem o godzinie 17:00. W środę wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
4. Z racji na zbliżające się święta Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy do udekorowania przydrożnych krzyży.
5. Dziękujemy Róży pw. MB Fatimskiej za modlitwę, w tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża pw. MB Nieustającej Pomocy.
6. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni wiernym z Mirkowic. W tym tygodniu sprzątanie i dekorowanie kościoła na święta odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej. Według listy prosimy wiernych z ul. Agrestowej, ul. Akacjowej i ul. Brzozowej, a także wszystkich chętnych pragnących pomóc w przygotowaniu świątyni.
7. Jest nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czytaj aby być mądrym.
8. W Niedziele Bożego Miłosierdzia odpust w kaplicy filialnej w Jasionnej o godzinie 17:00. Przewodniczyć będzie ks. Przemysław Kasprzak proboszcz z Toporowa.
9. Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki na czas letni, śpimy godzinę krócej.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 Ks. Krzysztof Cochła – proboszcz

NIEDZIELA PALMOWA 2024

DROGA KRZYŻOWA 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (17.03.2024)

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

1. Dziś świętujemy V Niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie od tej niedzieli do końca Liturgii Meki Pańskiej w Wielki Piątek będą zasłonięte krzyże w świątyni. Serdecznie Bóg zapłać za wspólnie przeżytą Eucharystię.
2. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty Msze św. sprawowane będą rano o godz. 9:00 i wieczorem o godzinie 17:00.
3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Meki Pańskiej. Tradycyjnie tego dnia poświęcimy palmy, jako symbol gałązek palmowych, które mieszkańcy Jerozolimy ścielili pod nogi osiołka, na którym Pan Jezus wjeżdżał do tego miasta. Msze święte sprawowane będą według stałego porządku.
4. W Niedzielę Palmową przed Mszami świętymi będą rozprowadzane ręcznie wykonane palmy, przez nasze parafianki. Ofiary z ich sprzedaży przeznaczone będą na remont naszej świątyni.
5. Dziś kończymy Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie. Dziękujemy serdecznie księdzu kan. dr Andrzejowi Sapiesze za duchowe prowadzenie nas drogą tych wielkopostnych ćwiczeń duchowych. Dziękujemy za Wasz, drodzy Parafianie, udział w tym czasie i każdą spowiedź przygotowująca Wasze serca do Świąt Wielkanocnych.
6. We wtorek 19 marca Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
7. W środę wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
8. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Jasienia. Rozpocznie się ona o godzinie 18:00 w naszym kościele. Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu i włączenie się w niesienie krzyża, wspólny śpiew i modlitwę.
9. Dziś odbywa się zbiórka grona wspierających ubogich Caritas.
10. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej od Lubska do Gubina (około 41 km). Odbędzie się ona w piątek, 22 marca. Rozpoczęcie w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubsku Mszą świętą o godzinie 20.00.
11. Dziękujemy Róży pw. NMP Królowej Polski za modlitwę, w tym tygodniu modlitwę różancową prowadzi Róża pw. MB Fatimskiej.
12. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni wiernym z ul. Żeromskiego. A o tę przysługę w tym tygodniu prosimy wiernych z Mirkowic.
13. Jest nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czytaj aby być mądrym.
14. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 Ks. Krzysztof Cochła – proboszcz