1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.
2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Wstrzemięźliwość obejmuje wszystkich , którzy ukończyli 14 rok życia.
3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
4. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.
PASTERKA W JABŁOŃCU I JASIONNEJ BĘDZIE  O GODZINIE 22.00 , A JASIENIU –JAK CO ROKU - O GODZINIE 24.00
5. Wcześniej, w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. W naszej świątyni okazja do przedświątecznej spowiedzi św. jeszcze do piątku włącznie.

6. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz.10.00, 12.,00 I O 16.00 – MSZA  ŚW ŚLUBNA – MAGDALENA JĘDRASZAK – SEBASTIAN ZYSK
NIEBĘDZIE MSZY ŚW O GODZ.7.30.
7. Porządek Mszy świętych w niedzielę nie ulega zmianie. Msze św. w Jasieniu będą rano  o 7.00 rano , a wieczorem  będzie każdego dnia o 17.00 , we wtorek o godz..16.00.. Różaniec , Koronka i modlitwy każdego dnia będą o 16.00, RORATY  są  W PONIEDZIAŁEK, WTOREK I SRODĘ Z  UDZIAŁEM DZIECI. PRZYCHODZIMY Z LAMPIONAMI, KTÓRE BĘDĄ BRAŁY UDZIAL W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZY. Zakończenie rorat z dziećmi i konkurs na lampion w środę po roratach. We wtorek na roraty  przynosimy do zakrystii swoje wyklejanki. Będą miłe nagrody.  Tego dnia o godz.17.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Jasieniu  na które zaprasza PAN BURMISTRZ MIASTA I GMINY JASIEŃ..
8. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
9. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni. Dzisiaj  ofiary złożone na tacę  przeznaczamy na dalszą renowację świątyni
10.Bóg zapłać wiernym z ul. XX – lecia 10,14,16,18 i Sybiraków i  za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul .Okrzei 1 – 10.
11. Dziękujemy róży p.w. św. M B Niestającej Pomocy – zelatorka – pani Stanisława Pazdan za modlitwy tygodniowe  i ofiary -  a  w przyszłym tygodniu prosimy  róża . p.w. M B Wniebowziętej – zelatorka Teresa Mączka.
12. Były roznoszone  pobłogosławione w kościele opłatki wigilijne. Można się w nie zaopatrzyć także w zakrystii. Ofiary z opłatków przeznaczamy na ubezpieczenia kościołów i plebani i cmentarzy i opłaty za energię.
13. Dzisiaj  po MSZY św. będzie konferencja formacyjna dla Rodziców dzieci I Komunijnych – obecność obowiązkowa.
14. W sobotę 24 grudnia pamiętamy o Imieninach ks. Biskupa Seniora ADAMA Dyczkowskiego, ks. Kan Adamie STARUSZKU i zmarłym ks. Adamie Baranie.
15. W czwartek po Mszy św. wieczornej  będzie dekorowanie choinek i ustawianie żłóbka. Prosimy o pomoc katechetki z rodzinami , młodzież i chętnych – wrażliwych i uczynnych ludzi.
16. W sobotę-  24 grudnia od godz. 12.00 do 14.00  będzie można wziąć do domu z kościoła Światło  Betlejemskie- dar harcerzy jasieńskich.
Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Panny Maryi