1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 16.30 październikowym nabożeństwie. Msza św. będzie zawsze po nabożeństwie różańcowym. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).
2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.
3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada pod koniec tygodnia, w sobotę, 7 października. W NASZEJ PARAFII BĘDZIE ODPUST PARAFIALNY, NA KTÓRY SERDECZNIE ZAPRASZAMY DROGICH WIERNYCH  NIE TYLKO Z JASIENIA , ALE TAKŻE Z FILII. PORZĄDEK MSZY ŚW BĘDZIE NASTĘPUJĄCY; 9.00, 11.00-( UROCZYSTA MSZA ŚW. CELEBROWANA PRZEZ KS. BISKUPA DIECEZJALNEGO STEFANA REGMUNTA. PODCZAS MSZY ŚW ZOSTANIE UDZIELONY SAKRAMENT BIERZMOWANIA NASZEJ MŁODZIEŻY I POŚWIĘCONE ZOSTANĄ RÓŻAŃCE  I KSIĄZECZKI DLA DZIECI I KOMUNIJNYCH – PO MSZY ŚW PROCESJA WOKÓŁ  KOŚCIOŁA) I MSZA WIECZORNA  O 17.00. W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, po porannej  Mszy Świętej o godz.9.00 również wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z różańcem – serdecznie zapraszam czcicieli Matki Bożej.
4. Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Zaś młodzież studencka – nasi synowie i córki, wnukowie wkrótce rozpoczną kolejny rok studiów. Te wszystkie intencje powierzajmy w osobistych modlitwach miłosiernemu Bogu.

5. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca- będzie TRIDUUM PRZED ODPUSTEM, KTÓRE ROZPOCZNIEMY O 17.00. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 21.30 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 6.30, a wieczorem o 17.00 nabożeństwo różańcowe i pierwszopiątkowe , a po nim  Msza .
7. W pierwszy w pierwszy piątek miesiąca z sakramentami świętymi – KS PROBOSZCZ udajemy się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 7.30. KS. WIKARIUSZ ODWIEDZI CHORYCH 2.PAŻDZIERNIKA OD 7.30.
8. Dzisiaj jest zmiana tajemnic różańca świętego w Jasieniu i na wioskach. Tutaj na miejscu jest konferencja ascetyczna. Intencja na październik jest następująca;
Intencja ogólna: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra
9. Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.
10 .Dziękujemy róży p.w. Pani Wniebowziętej – zelatorka – pani Teresa Maczka  za ofiary i modlitwy, a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronka będą prowadzić panie z róży p.w.  Matki Bożej Bolesnej – zelatorka – pani Janina Górniak.
11. Dziękujemy wiernym ul Kościuszki 1- 8 z ubiegłego tygodnia  za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Kościuszki 10-24.
12. Dziękujemy za ofiary  na remont naszej świątyni.
13. W TYGODNIU Msze św. będą o 7.00 rano i wieczorem po nabożeństwie październikowym o 16.30.
14. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00 będzie katecheza chrzcielna –pierwsza nauka; następne 22.10 i 29.10.
15.  Taca z dzisiejszej niedzieli idzie na renowację naszej świątyni.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła (wspomnienie obowiązkowe); w jego liturgiczne wspomnienie imieniny obchodzi Ojciec Święty Franciszek – przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu polecajmy go Bożej Opatrzności;
•    5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski (wspomnienie obowiązkowe).

SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA ZYCZYMY WSZELKICH ŁASK I BOŻEGO BLOGOSLAWIEŃSTWA I OPIEKI PANI RÓŻANCA SW NA KAŻDY DZIEŃ