1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. Dzisiaj jest zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych.
W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie o godz.17.00. Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, można składać w zakrystii.
3. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.
4. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

5. W niedziele porządek Mszy św.  w naszej parafii jest bez zmian. W dni powszednie Msze św. będą  o 7.00  rano  i wieczorem  o 17.00 z wypominkami.
7. Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.
8.  Codziennie różaniec w intencji zmarłych o 16.15. Dziękujemy róży p.w. św. Michała – zelator –pan Tadeusz Skórzewski za ofiary i modlitwy , a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronkę prowadzą panowie  z róży p.w. NM P Królowej Polski- zelatorka pani Władysława Juszczyńska.
9. Dziękuję wiernym z ul. Lubska 1-6,   za  posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, w przyszłym tygodniu proszę ul. Lubska 7-20.
10. Dziękujemy za ofiary  na remont naszej świątyni. Dzisiejsza  taca w całości idzie na remont kościoła.
11. Dzisiaj  po Mszy św. o 10.00 będzie katecheza chrzcielna, dla rodziców i chrzestnych. Obecność obowiązkowa. Za tydzień będzie trzecia niedziela synodalna.
12.  W sobotę 18 listopada od 10.30 będziemy wraz z katechetami  w Lubsku w Parafii  Serca Jezusowego na konferencji dekanalnej.
13. Za tydzień po Mszy św. o 10.30 będzie konferencja comiesięczna dla rodziców dzieci I Komunijnych.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe);  Będzie odpust w Sanktuarium w Międzyrzeczu.
•    17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka (wspomnienie obowiązkowe);
•    18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).

SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA ŻYCZYMY WSZELKICH ŁASK I BOŻEGO BLOGOSLAWIEŃSTWA I OPIEKI PANI RÓŻANCA SW NA KAŻDY DZIEŃ