1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 17.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym Nie będzie  Mszy św. o godz. 7.30.

4. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie- Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 rano.

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi o godz. 7.00.

7. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy także do licznego udziału w orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12..00. Będzie poświęcenie kadzidła i kredy. TACA IDZIE NA POTRZEBY MISYJNE KOŚCIOIŁA.

8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

9. W dni powszednie Msze św. będą  o 7.00  rano  a nie ma  wieczorem – kolęda. W sobotę będzie Msza św. wieczorem o 17.00. Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską -po kolędzie -jest aktem publicznego wyznania wiary , a zarazem znakiem jedności i żywej więzi z Kosciołem Domowym i tym samym Kościołem Powszechnym.

10 Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze

11.  Codziennie  odmawiamy różaniec , koronkę i modlitwy  o 7.30 rano. Dziękuje róży p.w. Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej – zelatorka – pani Bożena Lechocka  i za ofiary i modlitwy , a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronkę poprowadzi róża p.w. św. Faustyna – zelatorka – pani Stanisława Komorowska.

12. Dziękuję wiernym z ul. 3 Maja, Modra i Mickiewicza   za  posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, w przyszłym tygodniu proszę ul. Ogrod0wa 1 – 13.

13. Dziękujemy za ofiary  na remont naszej świątyni.

14. Odwiedziny chorych: Ks. ; KS. Proboszcz – 5.01. po Mszy św. porannej ;ks. Wikariusz  8.01.2018 od  7.30.

15. ZMIANA Tajemnic Różańca św. będzie W Niedzielę  7 O1.2018r. po Mszy św.o 7.30 z konferencja, a także w kościołach filialnych.

INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA STYCZEŃ 2018 R.

Intencja ewangelizacyjna:Aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi, mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.