1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.  We Mszy Świętej o godz. 17.00  będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Tego Dnia –od 7.30 będzie odwiedzał chorych ks. Proboszcz,  a  ks. Wikariusz odwiedzi w I sobotę miesiąca.

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi  przez cały tydzień od godz.6.30 i .16.00.

5. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz.9.00 i 17.30 i na wioskach o 16.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

6. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

7. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 7.00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

8. W niedzielę porządek Mszy św.  w naszej parafii jest bez zmian. W dni powszednie Msze św. będą  o 7.00  rano i wieczorem o 17.00. W sobotę będzie Msza św. wieczorem o 17.00.

9. Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze

10. Codziennie  odmawiamy różaniec , koronkę i modlitwy  o 16.15 . Dziękuje róży p.w. św. N M P  Królowej Polski – zelatorka – pani Władysława Juszczyńska –   za ofiary i modlitwy , a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronkę poprowadzi róża p.w. Pani Fatimskiej – zelatorka –pani Dorota Zwolińska Wesołowska..

11.Dziękuję wiernym z ul. Piątkowskiego, Podmokła i Ptasia za  posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, w przyszłym tygodniu proszę ul. Powstańców Warszawskich 1- 10 i Sowia.

12. Dziękujemy za ofiary  na remont naszej świątyni..

13. Za tydzień  będzie zmiana Tajemnic Różańca św. po Mszy św. o 7.30 z konferencją i na wioskach.

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LUTY 2018R

Intencja powszechna:Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.

W tym tygodniu patronuje nam:

·         31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.

Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.