1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17.30, a  w sobotę o 16.30,  wieczorem gromadzimy się przy kapliczkach.

7.   Bóg zapłać za ofiary złożone  na renowacje naszej świątyni.

8. Bóg zapłać wiernym  z ul. Tenisowa 1-3 za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy ul. Tenisowa 5-7
9. Dziękujemy róży p.w. M Cierpliwie Słuchającej – zelatorka – pani Bożena Lechocka  - za modlitwy tygodniowe i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p.w.  Faustyna – zelatorka- pani Stanisława Komorowska.

10. W niedziele porządek Mszy św. jest bez zmian.  Mszę św. w dni powszednie są o godzinie 7,00 i  18.00, a w sobotę o 17.00

11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

12. W sobotę  26 maja o godz.  10.00 w Zielonej Górze odbędą się  święcenia prezbiteratu. 6 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Wśród kandydatów do kapłaństwa jest nasz kleryk, diakon mgr DARIUSZ KOROLIK. Polecamy Bogu wszystkich sześciu, a szczególnie polecamy Chrystusowi Najwyższemu  Kaplanowi naszego  Dariusza Korolika. Zachęcamy do udziału w ceremonii świeceń kapłańskich pobliskiej Zielonej Górze. Za tydzień w niedzielę o godz.  12.00 będą w Jasieniu Prymicje ks. Dariusza Korolika, na które My Kapłani posługujący w Jasieniu  wraz z neoprezbiterem serdecznie zapraszamy.  Oprócz owoców Eucharystii otrzymamy prymicyjne błogosławieństwo.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·        26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.