1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.
2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.
3. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 17.30.
4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 7.00 i 18.00, a na wioskach o 16.30. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
6.  Bóg zapłać za ofiary złożone  na renowacje naszej świątyni.
7. Bóg zapłać wiernym  - z ul. Tenisowej 5-7  i nowożeńcom  Sabina i Krzysztof Gazda za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy ul. Tenisowa 9-11
8. Dziękujemy róży p.w. św. Józefa - za modlitwy tygodniowe i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p.w. św. Michała  – zelator – pan Tadeusz Skórzewski
9. W niedziele porządek Mszy św. jest bez zmian.  Mszę św. w dni powszednie są o godzinie 7,00 i  18.00, a w sobotę o 17.00
10. W dzisiejszą  niedzielę  (1 niedziela czerwca) jest zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej i 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.
11. W tym tygodniu jest  I czwartek miesiąca.
12. Dzisiaj jest zmiana tajemnic różańca św. Intencje na czerwiec - Apostolstwa  Modlitwy są  następujące: powszechna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności
13. Wprzyszłą niedziele jest zbiórka do puszek na kul, taca idzie na Kościół w Jasieniu.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
•    5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.
 Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.