1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.
2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.
3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 16.30  w Jasieniu i o 17.00 na filiach.
4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.
5. W przyszłą niedzielę  28.10 obchodzi imieniny ks. Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński i Ks. Szymon Kluj – pamiętajmy o modlitwie i życzeniach.
6. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych, dobroczyńców, nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny i dusze w czyśćcu cierpiące. Polecimy Bogu w naszych modlitwach  w Kościele „wszystkie dusze, które są  w ręku Boga”.
9.  Bóg zapłać wiernym  nowożeńcom: Tomasz  Michalski –Katarzyna Romanow i Marian Mazur i Elżbieta Iskra za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, a za  tydzień prosimy wiernych z ul, Agrestowa, Akacjowa i Brzozowa.
10. Dziękujemy róży p.w. św. Józefa zelator – Stanisław Kawa - za modlitwy tygodniowe i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p.w. św. św. Michała – zelator – solenizant Tadeusz Skórzewski.
11. Dzisiaj  Msze św. w Jasieniu będą o 7.30,10.00, 12.00 i 18.00, a  na wioskach –Jabłoniec -9.00, Jasionna 10.30.  Mszę św. w dni powszednie są  tylko  o 17.00.00, a w sobotę – Msza św. o 7.00 i 17.00.
12. Zachęcamy do nabywania i czytania TYGODNIKA” NIEDZIELA  i GOŚCIA NIEDZIELNEGO i odbiór w zakrystii Rycerza Niepokalanej.
13..Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne ‘Bóg  zapłać” za ofiary składane na renowację naszej świątyni. Prace renowacyjne trwają. Dzisiejsza taca idzie na misje.
15. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 będzie konferencja dla rodziców dzieci I Komunijnych. Obecność  obowiązkowa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
•    22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.
Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia