Dzisiaj polecamy Bogu z racji Imienin  naszego Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, ks. Szymona Kluja i wszystkich Drogich Solenizantów z tej i tamtej strony.
1.Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.
2. W tym tygodniu, w czwartek 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku 7.30. w Jasionnej będzie Msza św. o 8.00, potem procesja na cmentarz z wypominkami; w  Jurzynie o  9.30 na cmentarzu- modlitwa i wypominki, a  w Jabłońcu o godz. 9.00 z procesja i wypominkami.. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. W Jasieniu na cmentarzu będzie  Msza Święta o godz. 11.00 ,  a po niej procesja o godz. 11.50 z wypominkami. Za zmarłych w wypominkach będziemy się modlić do 20 listopada, a potem w wypominkach rocznych.
3. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.
4. W piątek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym piątek miesiąca, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte w godz. 8.00, 10,00 i 17.30, a w Jasionnej i Jabłońcu o godz. 16.00 z wypominkami. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od godz. 16.00 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką Miłosierdzia, Pośredniczką. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty w tych dniach od godz. 16.00, zwłaszcza że z daru odpustu możemy skorzystać tylko z czystym sercem, wolnym od grzechów i wszelkich przywiązań.
6. W pierwszy sobotę  miesiąca z sakramentami świętymi uda się ks. Proboszcz i Wikariusz do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 7.30 .
7. W dzisiejszą  niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.
8. WYPOMINIKI – zbliża się  szczególny czas modlitwy za naszych zmarłych w Kościele. Kartki wypominkowe są już wyłożone. Prosimy  o czytelne pisanie imion i nazwisk bliskich zmarłych.
9.. W niedziele porządek Mszy św.  w naszej parafii jest bez zmian. W dni powszednie Msze św. będą  o 7.00  rano  i wieczorem po nabożeństwie różańcowym  o 16.30, a potem Msza św. wieczorna o 17.00 z wypominkami.
10. Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.
11.Dziękujemy róży p.w. św. Józefa  - zelator Stanisław Kawa i za ofiary i modlitwy, a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronka będą prowadzić panie z róży p.w. św. Michała – zelator – pan Tadeusz Skórzewski.
12. Dziękuję wiernym z ul. Agrestowa, Akacjowa, Brzozowa za posprzątanie i  ofiary na świątynię, a w przyszłym tygodniu prosimy ul; I Armii – numery parzyste.
13. Dziękujemy za ofiary  na remont naszej świątyni.
15.  Za tydzień będzie zmiana tajemnic różańca świętego  po Mszy św. o 7.30 z konferencja w Jasieniu i na wioskach.
INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LISTOPAD JEST NASTĘPUJACA:
•   powszechna: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.
  SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA ZYCZYMY WSZELKICH ŁASK I BOŻEGO BLOGOSLAWIEŃSTWA I OPIEKI PANI RÓŻANCA SW NA KAŻDY DZIEŃ