1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. 
2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem. 
3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do środy o godz. 17.00 do piątku  z wszystkimi wiernymi.. Msze Święte roratne z udziałem dzieci będą odprawiane o godz. 17.00 – poniedziałek, wtorek i środa.. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów. 
4. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocna będzie adwentowa spowiedź, która będzie 13.12(grudnia) czwartek od godz.  15.00 w Jasieniu wraz z Komunią św.; Jasionna od 15.30 plus Komunia św.; Jabłoniec  spowiedź św. od 16.30 , a o 17.00 Msza św.  Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu Nie odkładajmy na ostatnia chwilę. Będą obecni kapłani naszego dekanatu. 
5. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary. 
6. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środy o godz. 17.00.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta w godz. 6.30 rano i wieczorem od 16.00. 
8. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz.  9.00 i 17.00. Poświecenie medalików dla dzieci I Komunijnych będzie w niedzielę o godz.10.00 na Mszy św. dla dzieci.
9. Dar życia jest szczególnym znakiem miłości Pana Boga, niestety ciągle zagrożonym zwłaszcza na pierwszym, najbardziej bezbronnym etapie. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. 8 grudnia 2018 r. w Rokitnie, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ks. biskup Stefan Regmunt o godzinie 11.00 w Bazylice 
celebrować będzie Mszę Świętą, w czasie której lekarze ginekolodzy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ginekologów Chrześcijańskich  
powierzą siebie i swoją zawodową działalność Niepokalanej. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich, którzy pragną wesprzeć ich duchowo.
Podczas tej uroczystej Eucharystii pragniemy dziękować Bogu za dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i za każde uratowane przez tę krucjatę istnienie. 
Zapraszamy do Rokitna wszystkich, którzy złożyli deklarację Duchowej Adopcji oraz obrońców życia. 
10. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel. 
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 
12. Dziękujemy za ofiary na renowację naszej świątyni. Za tydzień taca idzie na remont kościoła.
13. Dzisiaj  będzie zmiana tajemnic Różańca św. we wszystkich kościołach – wraz z konferencją.
INTENCJA APOSTOLSTWA MODLIYWY NA GRUDZIWN 2018 R
Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, właściwy dla dialogu z kulturami
14.  W niedziele porządek Mszy św.  w naszej parafii jest bez zmian. W dni powszednie Msze św. będą  o 7.00 rano i  wieczorem  o 17.00.  
15. Dziękujemy róży p.w. M B Bolesnej zelatorka – Pani Janina Górniak  za modlitwy i ofiary, a dzisiaj ster przyjmuje róża p.w. NM Niepokalanie Poczętej zelatorka  - pani Józefa Materna.
16.Dziękuję wiernym z ul. Strażacka 10, 12 i Pekin za posprzątanie i  ofiary na świątynię, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Graniczna.
Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.