1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo w Jasieniu i Jabłońcu o godz. 17.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 10.00, 12.00 i 18.00 w Jasieniu i w Jabłońcu o 9.00 i Jasionnej o 10.30.Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 w Jasieniu.. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
4. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców wg podanego planu.. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz w internecie  - na stronie parafii.
5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych o godz. o godz. 7.00. Do szczególnego udziału zapraszamy ministrantów i lektorów wraz z rodzicami.
6. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 7.00 rano. Tego dnia spowiedź święta w godz. 6.30.
Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy natomiast na sobotnią Mszę Świętą o godz. 7.00.
7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. Taca idzie na misje.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Niedziela i Gość niedzielny i Rycerz Niepokalanej.
9.  Dziękujemy róży p.w. św. Józefa – zelator –Stanisław Kawa- za modlitwy i ofiary, a dzisiaj ster przyjmuje róża p.w. św.  Michała – zelator – pan Tadeusz Skórzewski
10. Dziękuję wiernym z ul. Jana Pawła II  11-  21 za posprzątanie i  ofiary na świątynię, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Jana Pawła II 22 – do końca.
11. W dni powszednie  Msza św. rano o 7.00  , wieczorem tylko w sobotę o 17.00.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.