1.  W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.
2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.
3. Przedłużając radość dzisiejszej uroczystości, weźmy udział w Orszaku Trzech Króli.
4. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców  -  Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń
5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 7.00 rano..
6. Po przerwie świątecznej powracamy do stałego porządku spotkań formacyjnych. Dzisiaj jest spotkanie wspólnot różańcowych w Jasieniu po Mszy św.  o godz..7.30 z konferencją i na wioskach.
INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA STYCZEŃ 2019 JEST NASTĘPUJACA:
Intencja ewangelizacyjna: Za ludzi młodych, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, aby naśladując Maryję, odpowiadali na powołanie Pana, by przekazywać światu radość płynącą z Ewangelii
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej-  Niedziela i Gość niedzielny, a także Rycerz Niepokalanej.
8. Za tydzień taca pójdzie na renowację naszej świątyni.
9.  Dziękujemy róży p.w. św. Michała – zelator – pan Tadeusz Skórzewski- za modlitwy i ofiary, a dzisiaj ster przyjmuje róża p.w. M B Królowej Polski – zelatorka – pani Władysława Juszczyńska/
10. Dziękuję wiernym z ul. Jana Pawła II  22- do końca za posprzątanie i  ofiary na świątynię, a w przyszłym tygodniu prosimy ul.  Jasna i Konopnickiej
11. W dni powszednie  Msza św. rano o 7.00  , wieczorem tylko w sobotę o 17.00.
Drodzy Bracia i Siostry!!!chwała Pańska się objawiła pośród nas i zawsze będzie się objawiać, a ż do powtórnego Jego  przyjścia. W rytmie wydarzeniach czasu, wspominamy i przeżywamy tajemnice zbawieni. Czasem całego i roku liturgicznego jest święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego , które osiąga szczyt w Niedzielę Zmartwychwstania. W tym roku WIELKONOC będziemy obchodzili 21 kwietnia.; a 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała.
Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.