1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.
2. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź w naszym kościele codziennie w godz.6.30 i 17.00
3. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Taca z Gorzkich Żali idzie n a kwiaty do Bożego Grobu.
4. Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek o godz. 20.00- pójdziemy  ulicami Jasienia.
5. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.
6. Serdecznie zachęcamy do nabywania palm wykonanych przez siostry z naszej parafii/ Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na kwiaty do Bożego Grobu.
Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, poświęcone przygotowaniu świątecznej liturgii, w sobotę o godz. 10.00.
7. Zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Obrazy  aż do początku Wigilii Wielkanocnej.
8. W środę 10 kwietnia rocznica katastrofy Smoleńskiej.
9. W sobotę 13 kwietnia jest rocznica zbrodni Katyńskiej.
10. W dniach 13- 14.04, będą Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży.
11. Spotkanie kandydatów do bierzmowania: Klasy 8 we wtorek 9 kwietnia 2019 r  .Klasy 7 w środę 10 kwietnia 2019. Spotkania rozpoczynają się Mszą święta o godzinie 18:00. Obecność obowiązkowa.
12. W CZWARTEK ( 11.04) PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ BĘDZIE KATECHEZA PRZEDCHRZCIELNA DLA RODZICÓW I CHRZESTNYCH  W DOMU KATECHETYCZNYM.
13. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi Krzyżowej na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej (www.edk.org.pl).
14. Dziękuję wiernym z ul. Lubska 7-20 za posprzątanie i  ofiary na świątynię, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Lubska 21-30.
15..Dziękujemy róży p. w. M B Nieustającej Pomocy- zelatorka – pani Stanisława Pazdan  za modlitwy i ofiary, a dzisiaj ster przyjmuje róża p. w.   N M P Wniebowziętej – zelatorka – pani Teresa Maczka.
16. Msze św. w niedzielę będą bez zmian, a w dni powszednie rano o 7.00 i wieczorem o 18.00, a w sobotę o 17.00.
17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.

Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.