1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławimy palmy, odczytujemy fragment o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i pragniemy naśladować tłumy, które wiwatowały na Jego cześć. W sposób szczególny i bardzo uroczysty wyrazimy to na początku Mszy Świętej z udziałem naszych najmłodszych parafian. Przejdziemy wokół kościoła i będziemy śpiewać i wyznawać wiarę, że Jezus Chrystus jest naszym Królem, naszym Panem i Mesjaszem. W rękach będziemy nieść nie tylko palmowe gałązki, ale i przygotowane transparenty. Na zakończenie liturgii przewidziany jest konkurs na największą i najpiękniejszą palmę .
2. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo gorzkich żali z ostatnią nauką pasyjną.
3. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne. Aby rzeczywiście je owocnie i pięknie przeżyć, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemieniał, czynił lepszymi. Pan Jezus, jak słyszeliśmy o tym w odczytanym opisie Męki Pańskiej, na krzyżu modlił się za swoich oprawców i obiecał raj skruszonemu łotrowi. On także i nas przyjmuje i ogarnia swoim miłosierdziem, zatem otwórzmy się na to uzdrawiające działanie Jego łaski.
4. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 w Jabłońcu i Jasieniu Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo, szczególnie uwielbią Boga dzieci rocznicowe -Komunijne . Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji (dawniej nazywanego „ciemnicą”). Adoracja potrwa do godz. 21.00  Podczas procesji będziemy śpiewać hymn Pange lingua (Sław języku tajemnicę), za którego odmówienie tego wieczoru można uzyskać odpust zupełny. Adorację wznowimy w Wielki Piątek wspólną poranną modlitwą Kościoła –  o godz. 8.00, a następnie adoracja będzie prowadzona przez przedstawicieli grup apostolskich naszej parafii według porządku wywieszonego w gablocie aż do rozpoczęcia liturgii Męki Pańskiej- i w internecie – strona parafii.
5. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00, wcześniej, bo o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian na drogę krzyżową. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie do godz. 21.00 i przez Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej. Podczas adoracji odśpiewamy trzy części gorzkich żali i podobnie jak było w przypadku adoracji w tzw. ciemnicy, zapraszamy do prowadzenia modlitwy adoracyjnej wszystkie grupy i stowarzyszenia parafialne według ustalonego porządku. Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego – zachęcamy do indywidualnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia.
6. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Zapraszamy od godz. 8.00 na poranną modlitwę Kościoła, oraz zachęcamy do przyjścia do świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się znaleźć czas w przedświątecznym zabieganiu, zarówno w Wielki Piątek, jak i Wielką Sobotę na indywidualną modlitwę przed naszym Panem i Zbawicielem.
7.Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 19.00  rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej w Jasieniu i Jabłońcu. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny.
8. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania w Jasieniu i Jabłońcu o godz. 6.00  uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię. Prosimy o przygotowanie procesji. Przychodzimy z książeczkami do nabożeństwa.
W pierwszy DZIEŃ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH MSZE ŚW. w JASIENIU O 6.00; 10.00 , O 12.O0 (CHRZTY) i NIE MA MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 18.00. MSZA ŚW. W JASIONNEJ O GODZ. 9.00.
9. W II DZIEŃ ŚWIAT MSZE ŚWIĘTE  BĘDĄ ODPRAWIANE JAK W NIEDZIELE. TACA Z II DNIA ŚWIĄT WIELKANOCY IDZIE NA KUL. I WYDZIAŁ TEOLOGICZNY W ZIELONEJ GÓRZE.
10 . Caritas kontynuuje akcję pomocową. Przy wyjściu ze świątyni możemy nabyć wielkanocne ŚWIECE.
11. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego. 7. Porządek Mszy św. nie ulega zmianie. W tygodniu  Msze św o 18.00 tylko w sobotę o 17.00 . Różaniec , Koronka i modlitwy dnia  każdego dnia o 16.00.
12.W Niedzielę PALMOWĄ są   Światowy Dzień Młodzieży w Diecezji..
13. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gość niedzielny, „Rycerz Niepokalanej”.
14. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.
15. Bóg zapłać wiernym  z ul. Lubskiej 21 - 30, za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie ul. Lubska 32 – do końca i Witosa
16. Dziękujemy róży p. w. N M P Wniebowziętej - za modlitwy tygodniowe i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p. w. M B Bolesnej – zelatorka – pani Janina Górniak

17. Poświęcenie pokarmów w naszej parafii jest w WIELKĄ SOBOTĘ ;

JASIEŃ - 12.00, 13.00, 13.30 i 18.00.
MIRKOWICE - 14.00                                        
JURZYN - 14.00
ŚWIBNA - 14.15
JASIONNA – 14.15
JABŁONIEC -14.30
BRONICE – 14.30
GOLIN -14.45
ZIELENIEC -14.45
LISIA GÓRA – 15.00


18. Z racji TRIDUUM PASCHALNEGO prosimy ministrantów i lektorów i schole  na zbiórki w WIELKI CZWARTEK, PIĄTEK I W. SOBOTĘ NA GODZ. 11.00 do salki. Obecność obowiązkowa.
19. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i piękne przeżycie Drogi Krzyżowej w piątek- ulicami miasta JASIENIA. BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM.
20.  Odpust w Jasionnej będzie    o godz.11.00 w Kaplicy – Koronka do Miłosierdzia Bożego  a  PRZY KRZYŻU będzie MSZA ŚWIETA O 11.30. Sumiastą i kaznodzieją będzie ks. wikariusz Michał PŁONCZAK z Zielonej Gry. Wiernych z Jasienia  i Jabłońcu zapraszamy na odpust do JASIONNEJ .
21. WSZYSTKIM WIERNYM ŻYCZYMY GŁĘBOKIEGO PRZEŻYCIA TRIDUUM PASCHALNEGO. ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY I ROZWAŻAŃ MĘKI PANA JEZUSA,  
22. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego Zmartwychwstaniu.

 Niech Chrystus, nasz Zbawiciel, błogosławi solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia.