1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.
2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary do puszki i dary materialne, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym parafianom. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
3. Dzisiaj jest zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej.
4. W poniedziałek, 29 kwietnia jest Dzień  Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II
5. Za tydzień -5 maja – 0 9.30 w Jasieniu I KOMUNIA ŚW. Msza św w  Jasionnej będzie o 8.00, a w Jabłońcu o 12.00.
6. Chorych odwiedzimy ; 2 maja piątek od. 7.30- ks. Proboszcz- i ks.  Wikariusz
7.  I MAJA jest zmiana  Tajemnic Różańca św. z konferencja w Jasieniu po Mszy św. o 9.00 i na wioskach, a na wioskach zmiana będzie 3 maja po Mszach św.

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MAJ 2019 R
•    Intencja ewangelizacyjna: Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem nadziei dla tego kontynentu.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.
9.  Bóg zapłać wiernym  z ul. Obrońców 1 -10 i Witosa za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie ul. Obrońców 11-24.
10. Dziękujemy róży p w. M B Niepokalani Poczętej - za modlitwy tygodniowe i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p. w . M B Cierpliwie Słuchającej – zelatorka – pani Bożena Lechocka
11. Odpust w Jasionnej jest dzisiaj - 28  KWIETNIA  o godz.11.00 w Kaplicy – Koronka do Miłosierdzia Bożego  a  petem będzie MSZA ŚWIETA o 11.30. Sumiastą i kaznodzieją będzie ks. wikariusz Michał Płończak z Zielonej Góry. Wiernych z Jasienia  i Jabłońca zapraszamy na odpust do Jasionnej. . Wierni modlący się w Jasionnej czekają na wszystkich z chlebem i solą.
12. W środę 1 maja – jest Józefa Rzemieślnika- patrona ludzi pracy, rozpoczynamy nabożeństwa majowe poświęconej czci Najświętszej Maryi Panny .Nabożeństwa w Jasieniu przed Mszami świętymi, a na wioskach o 18.00.
13. W piątek 3 maja rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja i Królowej Polski. Porządek Mszy św jak w niedzielę.
Podczas MSZY ŚW. O 12.00 BEDZIEMY SIĘ MODLIĆ NA NASZĄ OJCZYZNĘ.- intencja P. Burmistrza wraz zarządem.
14. W przyszłą niedziele – 5 maja – mamy I KOMUNIĘ ŚW. O GODZ. 9.30
Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia