1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
2. W naszej wspólnocie parafialnej modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
3. Dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 17.30 ofiarujemy w tej właśnie intencji, a na wioskach o 18.00.W sobotę nabożeństwo majowe będzie o 16.30.
4. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
5. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników.  Początek nabożeństw jutro o godz. 17.30.
6. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się w 25 05. o godz. 10.00 w Zielonej Gorze. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.
7. Taca z dziesiejszej niedzieli i dzie na renowację naszej światyni8. Zachecam do nabywaniew i czytanie prasy katolickiej: Niedziel, Gościa niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.
8.W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpiło 20   dzieci. Uroczystość I Komunii św . odbyła się tydzień temu. Dzieci I Komunijne   powierzyły swoje życie Jezusowi Królowi i  Pani Rokitniańskiej i Padyskiej.
9.    Porządek Mszy św w dni powszednie o 7.00  i 18.00, a w  niedzielę jest bez zmian.
10.    Dziękujemy za posprzątanie świątyni wiernym z ul.Obrońców 11 -24 ,a za tydzięń ul. Obrońców 26 – do końca.
11.    Dziękujemy róży św Siostry Faustyny – zelatorka – pani Stanisława Komorowska za modlitwy tygodniowe, ster przyjmuje dzisiaj róża św. Józefa – zelator- pan  Stanisław Kawa
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.
12.    W czwartek w naszuej parafii jest powitanie św Józefa z Kalisza. Powitany świetego w czwartek o ,17.45. Zatrzyma się w naszej parafii do piątku - godz. 16.00.
Program peregrynacji jest na stronie internetowej naszej parafii, na tablicy ogłoszeń. Zap[raszamy wszystkich wiernycj na spotkanie z Wielkim Świetym JÓZEFEM. O 20 GODZINIE BĘDZIE SPOTKANIE Z WSZYSTKIMI MĘŻCZYZNAMI NASZEJ PARAFII,
Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.