1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 17.30,  a na wioskach o godz.  18.00
3. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się 25.05.2019 godz, 10.00 w Zielonej Gorze. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym radosnym wydarzeniu.
4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
5. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
6. Dobiega końca czas egzaminów maturalnych.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY I RYCERZ NIEPOKALANEJ.
8. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Porządek Mszy św w dni powszednie o 7.00  i 18.00, a w  niedzielę jest bez zmian.
9. Dziękujemy za posprzątanie świątyni wiernym z ul.Obrońców 26- do końca ,a za tydzięń ul.3 Maja, Modra i MIckiewicza
10. Dziękujemy róży św Józefa – zelatoe pan Stanisław Kawa za modlitwy tygodniowe, ster przyjmuje dzisiaj róża św. Michała – zelator – pan Tadeusz Skórzewski
11. W dniach 21- 23 maja będzie Piesza Pielgrzymka w intecji powołań  do Rokitna.
12. Są jeszcze wolne miejsca na wrześniową pielgrzmkę do Medjugorie i krajów sasiednich. Zapisy przyjmuje pan Walerek - KOSCIELNY.
13.  W czwartek tj 23.maja po Mszy św. wieczornej w Domu Katechetycznym   odbedą się katechezy przedchrzcielne. OBECNOŚC OBOWIĄZKOWA!! BĘDZIE TO OSTATNIE SPOTKANIE PRZED WAKACJAMI.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.  

Kochani!!! „Wczoraj rozpoczeła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie" dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne, charytatywne ,naukowe, artystyczne , edukacyjne i wychowawcze.Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe infermacje  na plakacie i na stronie internetowej www.darna100.pl”