1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.
2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
4.  Dobiega końca czas egzaminów maturalnych.
5. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
6. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. W Lubsku będzie Msza św odpustowa o godz. 18.00  w Kościele Nawiedzenia NM Panny.
7. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 16.30.
8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu o stałych godzinach. Odpust w parafii Drągowina o godz. 13.00. Ks Proboszcz Krzysztof Cochła serdecznie zaprasza wiernych z Jasienia.
9Zbliża się coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcamy do udziału zwłaszcza tegorocznych maturzystów oraz wszystkich, którym nie jest jeszcze znana inicjatywa Lednicy. Bliższe informacje na plebanii.

 10. Porządek Mszy św w dni powszednie o 7.00  i 18.00, a w  niedzielę jest bez zmian.
11. Dziękujemy za posprzątanie świątyni wiernym z ul.3 Maja, Modra i Mickiewicza ,a za tydzięń ul.Ogrodowa 1 – 13.
12. Dziękujemy róży św Michała – zelator – pan Tadeusz Skórzewski za modlitwy tygodniowe, ster przyjmuje dzisiaj róża św. Matki Bożej Krolowej Polski – zelatorka – pani WłADYSłAWA JUSZCZYŃSKA.
13. Są jeszcze wolne miejsca na wrześniową pielgrzmkę do Medjugorie i krajów sasiednich. Zapisy przyjmuje pan Walerek - KOSCIELNY.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
•    31 V – święto Nawiedzenia NMP,
•    1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.
14. W sobotę -1.06. 2019 będzie Msza św, ślubna  w Jabłońcu o godz. 16,00  -TOMASZ ANTONI SIWAK – PAULINA KUCHTA
15. W piątek 31 .05 ks Proboszcz odwiedzi swoich podopiecznych z racji I piatku miesiąca. Ks.Wikariusz uczyni to w sobotę 1 .06.2019 r od godziny 7.30.
Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.