1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz.10.00 , po której wyruszy procesja, tymi samymi ulicami co roku ubiegłego. W Jasieniu Msze św. będą o 7.30 i 10.00, Jasionna o 8.00 rano, Jabłoniec o 9.00.
3. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy następujące grupy parafialne/ mieszkańców ulicy. Ołtarz  I Kościelnej, ołtarz II I Armii,  ołtarz III -Powstańców Warszawskich, ołtarz IV Plac Wolności i Piątkowskiego.
4. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 16.00 .
5. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 17.30.
6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas porannego  nabożeństwa o godz. 7.30.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.; Niedziela, Gość niedzielny i Rycerz Niepokalanej.
Porządek Mszy św w dni powszednie o 7.00  i 18.00, a w  niedzielę jest bez zmian. We wtorek rano Msza św o godz. 9.00 – Zakończenie Roku Szkolnego w Jasieniu . a w Golinie o godz. 8.30.
9. Dziękujemy za posprzątanie świątyni wiernym z ul. Polna, Rogali i Przemysłowa., a za tydzień ul. Piątkowskiego, Podmokła i Ptasia..
10. Dziękujemy róży św. pw. M B Nieustającej Pomocy –  zelatorka  – pani Stanisława Pazdan  za modlitwy tygodniowe, ster przyjmuje dzisiaj róża  pw. Pani WNIEBOWZIETEJ – PANI TERESA MĄCZKA.
11. Są jeszcze wolne miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Medjugorie i krajów sąsiednich. Zapisy przyjmuje pan Walerek – KOŚCIELNY.
12. W dzisiejszą  niedzielę  jest  zbiórka do puszek- NA GRONO WSPIERAJACYCH UBOGICH..
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
•    21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny

Instalacja multimediów w kościele w Jasieniu

ŻARY. Marsz Dla Życia i Rodziny (2019)