1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
3. Zbliża się czas wyjazdu pielgrzymki Apostolatu Maryjnego do Krakowa i na Jasną Górę. Wyjazd będzie z Jasienia o godz. 3.00 rano – a powrót w godzinach wieczornych w sobotę.
4. W czwartek 25 lipca pragniemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. Msza Święta, a po niej możliwość błogosławieństwa pojazdów o godz. 18.00.
5. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
6. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.
7. W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele w Jasieniu o godz. 7.30, 12.00 i 18.00; w Jabłońcu o godz. 9.00, a w Jasionnej o godz. 10.30. . Biuro parafialne będzie czynne w środę od 15.00 – 16.00.. Wakacyjny plan dostępny jest na stronie internetowej oraz na tablicy informacyjnej.
8. Prosimy o wpłaty na Pielgrzymkę do Krakowa i Częstochowy w dniach  26-27.07.2019 z Apostolatem Maryjnym i są jeszcze miejsca na Pielgrzymkę do Medjugorie we wrześniu; a także wpłacamy II ratę  - 1200.oo złotych
9. Dziękujemy róży p.w. Siostry FAUSTYNY -zelatorka – pani Stanisława Komorowska za modlitwę Różańcową  tygodniową i Koronkę , ster przyjmuje róża p.w. św. Józefa –  zelator – pan Stanisław Kawa.
10.  Dziękuję wiernym z ul. Sienkiewicza 1-15 za przygotowanie świątyni do liturgii niedzielnej, a w przyszłym tygodniu proszę wiernych z ulicy Sienkiewicza 16 – do końca.
11. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ– 28.07.2019 JEST ODPUST KU CZCI ŚW ANNY W JABŁOŃCU. UROCZYSTA MSZA ŚW. ODPUSTOWA O 11.00. SUMISTĄ I KAZNODZIEJĄ JEST KS. REDAKTOR GOŚCIA NIEDZIELNEGO  MARCIN SIEWRUK. Za tydzień w Jasionnej Msza św. będzie o godzinie 9.00 rano.
12. Dzisiaj w parafii gościmy OJCÓW OBLATÓW z Gorzowa Wlkp., którzy przybliżą nam posługę misyjną  oblatów w Polsce i na świecie. Będzie można nabyć różne materiały wraz z misyjnym kalendarzem na rok 2020. Nabywając  kalendarz wspieramy misyjną posługę oblatów w świecie.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
•    23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
•    24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
•    25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
•    26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.