1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.
2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku: w Jasieniu o 7.30, 12,00 i 18,00 , a na wioskach: w Jabłońcu o 9.00 , a Jasionnej o godz. 10.30. W dni powszednie Msza św  w Jasieniu o godz. 18.00, a w  sobotę 0 17.00. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
3. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa o stałej porze.
4. Z powodu trwających wakacji najbliższe odwiedziny chorych z posługą duszpasterską w pierwszą sobotę września. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.
5. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.
6. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości.
7. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
8. Dziękujemy róży św. Józefa – zelator pan Stanisław Kawa z braćmi za tygodniowe modlitwy, dzisiaj ster przejmuje róża p.w. św. Michała – zelator – pan Tadeusz Skórzewski z braćmi.
9.Dziękujemu wiernym z ul Sienkiewicza 16- do końca z posprzątanie i ofiary na kwiaty, a w przyszłym tygodniu sprzątają wierni z ul. XX – LECIA a-b i ul Cmentarna.
10. Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.
11. Prosimy o wpłatę II raty na  Pielgrzymkę po  Bałkanach  we wrześniu od  16.09 -26.09.2019 r
12.  środę 31 lipca wyrusza -Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Nauczycieli „Warsztaty w Drodze” z Zielonej Góry na Jasną Górę.  Też tego dnia wyrusza Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej na Jasną Górę. 12 sierpnia będzie wejście  na Jasna Gorę.
13. Za tydzień będzie zmiana tajemnic różańca św. w Jasieniu i na wioskach.
Intencja Apostolstwa Modlitwy na sierpień : Aby rodziny,  dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej „labolatoriami humanizacji”
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,
•    31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,
•    1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów

( kliknij więcej zdjęć )