1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
2. Dzisiejsze nabożeństwo wieczorne o godz. 18.00 odprawimy w intencji o trzeźwość polskich rodzi i całego narodu.
3. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księdza proboszcza ks. Romana Wróbla i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
 4. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. W Jasieniu odprawiamy o godz. 7.30, 12.00   i 18.00; w kościołach filialnych : Jabłoniec o godz. 9.00 i Jasionna o godz. 10.30. W dni powszednie Msza św.  jest o 18.00, a w sobotę o godz. 17.00. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
5. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów. Grupa z naszej diecezji/ parafii dotrze do Częstochowy 12.08. 2019 r..
6.  We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 18.00.
7. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej: Niedziela, Gość niedzielny i Rycerz Niepokalanej..
8. Dziękujemy za ofiary składane na renowację naszej świątyni. Za tydzień na remont idzie cała taca niedzielna.
9. Dziękujemy róży męskiej p. w. Św. Michała - zelator – pan Tadeusz  Skórzewski za modlitwy różańcowi i koronki; a dzisiaj ster przejmuje róża p.w. Pani Królowej Polski – zelatorka pani Władysława Juszczyńska
10. Dziękujemy wiernym z ul XX –lecia   a-b i Cmentarna za troskę o świątynię; w przyszłym tygodniu prosimy ul. XX – lecia 3 a- b.
11. Dzisiaj jest zmiana Tajemnic Różańca św. wraz z konferencją po Mszy św. . 0 7.30 i na wioskach.
INTECJA NA SIERPIE APOSTOLSTWA MODLITWY JEST NASTĘPUJACA:
Intencja ewangelizacyjna: Aby rodziny, dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej „ labolatorium” hunanizacji.
12. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.
13. W przyszłą niedzielę jest zbiórka do puszki na KUL I Wydział Teologiczny w  Zielonej Górze.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
•    8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
•    9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
•    10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

ODPUST W JABŁOŃCU 2019 ( kliknij - więcej zdjęć )