1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.
2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.
3. Porządek Mszy św. od dzisiejszej niedzieli jest następujący: Jasień 7.30, 10.00 , 12.00 i 18.00 ; Jabłoniec godz. 9.00; Jasionna o 10.30. W dni powszednie msze św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00 w sobotę o 17.00. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 jest poświęcenie tornistrów z zawartością uczniom klas I.  Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
4. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w piątek o godz. 18.00.
5. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 7.00
6. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.
7. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.
8. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Informacje o zapisach i spotkaniach organizacyjnych znajdziemy na tablicy informacyjnej.
9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Niedzielę, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.
10. Dziękujemy za ofiary składane na renowacje świątyni. Prace ustawicznie trwają . Dzisiejsza taca idzie na nasz  Kościół .
11. Dziękujemy wiernym z ul. Okrzei 11 - 30 za troskę o świątynię, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Okrzei 32 do końca.
12. Dziękujemy róża  p.w.  M B Bolesnej – zelatorka = pani Janina Górniak  za adorowanie Pana wraz z Maryja; w przyszłym tygodniu róża MB Niepokalane Poczętej – zelatorka pani- Józefa Materna.
13. W PRZYSZŁĄ NIEDZILĘ JEST ZBIÓRKA DO PUSZEK NA KUL
14.  W DZISIEJSZĄ NIEDZIĘLĘ JEST POŚWIĘCENIE ZIARNA SIEWNEGO. Dzisiaj jest uroczystość NARODZENIA NMPANNY; MATKI BOŻEJ SIEWNEJ.
15. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.
14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.