1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
3. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.00-  szczególnie klasy VII, VIII i przygotowujących się do Bierzmowania, a także dzieci z różnych klas. Św. Stanisław jest  Patronem dzieci i młodzieży.
4. W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Informacje o zapisach i spotkaniach organizacyjnych znajdziemy na tablicy informacyjnej.
5. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.
6. Jutro rano wyruszamy w pielgrzymce do sanktuariów Maryjnych na Bałkanach. Pielgrzymka potrwa od 16.09 – 25.09 .2019 r włącznie. Jutro Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki o 4.30 rano. W tygodniu Msze św. w Jasieniu  będą tylko wieczorem.
7. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Niedzielę, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.
8. Dziękujemy za ofiary składane na renowacje świątyni. Prace ustawicznie trwają .
9. Dziękujemy wiernym z ul. Okrzei 32 do końca za troskę o świątynię, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Plac Wolności.
10. Dziękujemy róża  p.w.  M B Niepokalanie Poczętej  – zelatorka = pani Józefa MATERNA za adorowanie Pana wraz z Maryja; w przyszłym tygodniu róża MB Cierpliwie Słuchającej – zelatorka -pani Bożena Lechocka..
11. W DZISIEJSZĄ NIEDZIELĘ JEST ZBIÓRKA DO PUSZEK NA KUL
12. Dzisiaj po Mszy  o godz. 10.00 jest konferencja dla rodziców dzieci I komunijnych. Obecność obowiązkowa.
13. W sobotę 21 września – jest Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.
14. W przyszłą niedzielę -22 września, jest Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
•    18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
•    20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
•    21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.
 

( kliknij - więcej zdjęć )