1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
2. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 18.00.Msza św, a po niej spotkanie do Bierzmowania.
4. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do współpracy nowych wolontariuszy. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej..
5. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni w dni powszednie od godz. 17.00.
6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
7. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej..
8. Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.
9. Dzisiaj jest Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna.
10. Dziękujemy za ofiary składane na renowacje świątyni. Prace ustawicznie trwają .
11. Dziękujemy wiernym z ul. Plac Wolności za troskę o świątynię, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Tenisowa 1 -3..
10. Dziękujemy róża  p.w.  M B N Cierpliwie Słuchającej   – zelatorka = pani Bożena LECHOCKA za adorowanie Pana wraz z Maryja; w przyszłym tygodniu róża P.W. św. S. Faustyny – zelatorka – pani Stanisława Komorowska
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    23 IX –  św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,  
•    27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
•    28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.