Polska pod krzyżem od Bałtyku po Tatry - Jasień 2019

( kliknij - więcej zdjęć )

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.
2. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz. 17.00 oraz w niedziele po Mszy św. porannej, na wioskach o 17.00.
3. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni podczas Mszy Świętej we wtorek o godz. 17.30.
4. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym i różańcowym. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcimy dzieciom I Komunijnym różańce i książeczki. W PONIEDZIAŁEK – 7 PAŹDZIERNIKA  MAMY ODPUST W NASZEJ PARAFII KU CZCI MATKI BOŻEJ RÓŻANCOWEI I BIERZMOWANIE. GOŚCIĆ BĘDZIEMY KSIĘDZA BISKUPA PAWŁA SOCHĘ.ON BĘDZIE GŁOWNYM CELEBRANSEM O GODZ. 17.00. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00 rano, 10.00 i 17.00 odpustowa z bierzmowaniem. Po  tej Mszy św. będzie uroczysta procesja dziękczynna wokół świątyni.JUŻ SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY.
5. Porządek Mszy św. w niedzielę jest bez zmian. W dni powszednie rano o 7.00 ,a  wieczorek o godz.18.00, a  od wtorku – Nabożeństwo Różańcowe o 17.00, a po nim Msza. św.  wieczorna.
6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Spowiedź św. w piątek w godz. 6.30 i 17.00.Spowiedż przez cały tydzień przed Mszami św.  rano i wieczorem.
7. W piątek- ks. Proboszcz, a w sobotę Ks. Wikariusz -  od 7.30 z kapłańską posługą odwiedzą chorych.
8. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę po Mszach Świętych odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej..
10. W sobotę -5 października , I sobota miesiąca  -jest Diecezjalna Pielgrzymka Róż żywego Różańca do Rokitna.
11. Dziękujemy za ofiary składane na renowacje świątyni. Prace ustawicznie trwają .
12. Dziękujemy wiernym z ul. Tenisowa 1- 3 za troskę o świątynię, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Tenisowa 5-7..
13. Dziękujemy róża  p.w.  św. Faustyny-zelatorka – pani Stanisława Komorowska za adorowanie Pana wraz z Maryja; w przyszłym tygodniu róża p.w. św. Józefa – zelator – pan Stanisław Kawa
14. Za tydzień po Mszy porannej i na wioskach będzie zmiana tajemnic różańca św.
Intencja Apostolstwa Modlitwy jest na wrzesień następująca;
Intencja ewangelizacyjna: Aby tchnienie Ducha św. wzbudziło nową wiosnę misyjna w Kościele i za studentów i nauczycieli akademickich.
14. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
•    1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
•    2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
•    4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
•    5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.