1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.
2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.00 w Jasieniu i w kościołach filialnych.  Różaniec św. przez miesiąc październik prowadzą:
Niedziela – róża tygodnia; poniedziałek – p. mgr Teresa Adolińska  kl. IV – VIII;
Wtorek  – ks. Mgr Tomasz Szydełko- KL 0-III; środa – Apostolat Maryjny ;czwartek – Róże Żeńskie; piątek – Róże Męskie ; sobota Akcja Katolicka i Duchowa Adopcja.
4. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym i różańcowym.  Jutro w PONIEDZIAŁEK – 7 PAŹDZIERNIKA MAMY ODPUST W NASZEJ PARAFII KU CZCI MATKI BOŻEJ RÓŻANCOWEI I BIERZMOWANIE. GOŚCIĆ BĘDZIEMY KSIĘDZA BISKUPA PAWŁA SOCHĘ .i kapłanów z dekanatu. KS.BISKUP  BĘDZIE GŁOWNYM CELEBRANSEM O GODZ. 17.00. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00 rano, 10.00 i 17.00 odpustowa z bierzmowaniem. Po tej Mszy św. będzie uroczysta procesja dziękczynna wokół świątyni. SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY.
5. Porządek Mszy św. w niedzielę jest bez zmian. W dni powszednie rano o 7.00 ,a wieczorek o godz.17.30, po nabożeństwie różańcowym.
6. Dziękujemy za ofiary składane na renowacje świątyni. Prace ustawicznie trwają .
7. Dziękujemy wiernym z ul. Tenisowa 5-7 za troskę o świątynię, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Tenisowa 9-11..
8. Dziękujemy róża p .w .św.  Józefa - zelator  - pan Stanisław Kawa  za adorowanie Pana wraz z Maryja; w przyszłym tygodniu róża p.w. św. Michała – zelator – pan Tadeusz Skórzewski.
9. Dzisiaj  po Mszy porannej i na wioskach będzie zmiana tajemnic różańca św.
Intencja Apostolstwa Modlitwy jest na październik następująca;
Intencja ewangelizacyjna: Aby tchnienie Ducha św. wzbudziło nową wiosnę misyjna w Kościele; i za studentów i nauczycieli akademickich.
10. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.
11. Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego.
12. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.17.30.
13. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski .Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
14. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy  Niedziela. Gość niedzielny i Rycerz Niepokalanej..
15. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.