1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 17.00, ale my poprowadzimy przez cały okrągły rok wraz z Koronka do Miłosierdzia Bożego i naszymi modlitwami..

3. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które można zabrać, wychodząc ze świątyni. Nabożeństwa wypominkowe od soboty o godz. 8.00 rano i wieczorem o godz. 1700 podczas Mszy św.  - do 20 listopada.2019r .

4. Do modlitwy o powołania kapłańskie i misyjne zapraszamy w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00. Czcicielom Serca Bożego przypominamy o piątkowej Komunii św. wynagradzającej za grzechy.

5. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w Jasieniu o 7.30 i 11.00 na cmentarzu. Msza Święta w intencji zmarłych połączona z procesją zostanie odprawiona na cmentarzu 11.00, a  w Jabłońcu o godz. 9.00 , a w Jasionnej o godz.8.00 , a Jurzynie na cmentarzu nabożeństwo wypominkowe o 9.30. Wieczorem nie będzie Mszy św..

6. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w Jasieniu o 8.00 i   o godz. 9.30 .z wypominkami i wieczorem o 17.00. Na wioskach o godz. 11.00 z wypominkami

7. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia rano wieczór. pół godziny przed Mszami św.

8.. Porządek Mszy św. w niedzielę jest   bez zmian. W dni powszednie Msze św. są o 7.00 rano za wyjątkiem poniedziałku i wieczorem po nabożeństwie różańcowym o 17.30.

9. Dziękujemy wiernym z ul. Tenisowej nr 12 i kwiatowa   za troskę o świątynię , a w przyszłym tygodniu prosimy dalej  ul. Tenisowa 14, 16, 18..

10. Dziękujemy róży p.w. PANI Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota ZWOLINSKA WESOLOWSKA. za adorowanie Pana wraz z Maryją  na różańcu, a w przyszłym tygodniu proszę roże p.w. M B Nieustającej Pomocy – zelatorka – pani Stanisława Pazdan.

11. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

12. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

13.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,

·         1 XI – wszyscy święci Pańscy.

14. Jutro ma imieniny Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński. Pamiętamy o Nim i innych SOLENIZANTACH TADEUSZACH.