kliknij więcej zdjęć1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia. Święto naszego Seminarium Duchownego. Ofiary z tacy idą na seminarium.

Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

2. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne. Od wielu lat działa w naszej parafii. Zainteresowanych tą inicjatywą zapraszamy na  spotkanie, które odbędzie się w środę po  Mszy wieczornej na plebanii..

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.17.00.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy w tym tygodniu Gość Niedzielny, Niedziela ,Rycerz Niepokalanej .

6.  Porządek Mszy św. w niedzielę jest   bez zmian. W dni powszednie Msze św. są o 7.00 rano za wyjątkiem poniedziałku i wieczorem 17.00 .

7. Dziękujemy wiernym z ul. Tokarskiej za troskę o świątynię , a w przyszłym tygodniu prosimy dalej  ul. Wąska 2 a-b-c 9,11,13

8. Dziękujemy róży p.w. NM Niepokalanej Poczętej – zelatorka – pani Józefa Materna   za adorowanie Pana wraz z Maryją  na różańcu, a w przyszłym tygodniu proszę roże p.w. M Bożej Cierpliwie  Słuchającej -zelatorka – pani Bożena Lechocka. .

9. Dziękujemy za ofiary na renowację kościoła.

10. Za tydzień po Mszy św. o godz. 7.30   będzie Spotkanie -różańcowych – Konferencja i zmiana tajemnic, również w kościołach filialnych.

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA GRUDZIEŃ 2019 R

Intencja powszechna:Aby każdy kraj postanowił podjąć konieczne kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi młodych, zwłaszcza tych, którzy cierpią

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·       30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

12.  Zbliża się koronacja Pani Paradyskiej, stąd rozprowadzamy cegiełki wśród parafian na koronę dla Pani Paradyskiej. Wysokość ofiary zależy od woli darczyńcy. Ofiarodawcy mogą ,według swej woli, przekazać Seminarium  - za pośrednictwem  Księży SWOJE DANE OSOBOWE, do czego posłuży odrywana część „ cegiełki