NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY

II  NIEDZIELA ADWENTU

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

2.Już po raz dwudziesty, za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj  obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.

W poczuciu solidarności z Kościołem za wschodnią granicą Polski przeżywamy dzisiaj  Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który wspieramy naszymi modlitwami oraz ofiarami, zbieranymi do puszek przed kościołem.

3. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 17.00 (PONIEDZIAŁEK I WTOREK Z UDZIAŁEM DZIECI) i o adwentowej spowiedzi św. .która będzie 2 grudnia w Jasieniu od godz.15.15, w Jasionnej od 15.30, a w Jabłońcu od 16.30,a o 17.00 Msza św. . Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

4. W środę naszym parafialnym zwyczajem przez wstawiennictwo Maryi podczas nowenny i Eucharystii o godz.17.00 będziemy polecać Bożej Opatrzności nasze dobre przygotowanie na przyjście na świat Jej Syna, a naszego Zbawiciela. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.

5. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

6. W piątek 13 grudnia o godz. 10.00 będzie celebrowana  uroczysta Msza św. dziękczynno-błagalna z okazji 60 lecia Szkoły Podstawowej w Jasieniu. Zaproszeni są wszyscy uczniowie dawni i obecni i wszyscy wierni.

7. W PRZYSZŁĄ SOBOTĘ mSZA ŚW BĘDZIE O GODZINIE 16.00, A PO NIEJ  WIGILIA BOZONARODZENIOWA Z OPŁATKIEM I WIECZERZĄ. ZAPROSZENIE DO MIESZKAŃCÓW KIERUJE PAN BURMISTRZ JASIENIA Z ZARZĄDEM.

8. W przyszłą niedzielę będzie dzień solidarności z kapłanami seniorami. Taca pójdzie na utrzymanie DOMU KSIĘŻY EMERYTÓW  W ZIELONEJ GÓRZE.

9.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy w tym tygodniu Gość Niedzielny, Niedziela ,Rycerz Niepokalanej .

10.  Porządek Mszy św. w niedzielę jest bez zmian. W dni powszednie Msze św. są o 7.00 rano  a  wieczorem każdego dnia o godz.17.00. W poniedziałek i wtorek  będą roraty z udziałem dzieci o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci na roraty z sercami pełnymi dobrych uczynków i lampionami. Otwieramy konkurs na LAMPION 2019- będą nagrody.!!!

11. Dziękujemy wiernym z ul. Wąska 4 a i b. za troskę o świątynię , a w przyszłym tygodniu prosimy dalej  ul. Wąska 5 a, b i c.

12. Dziękujemy róży p.w. św. Faustyny zelatorka – pani  Stanisława Komorowska   - za adorowanie Pana wraz z Maryją  na różańcu, a w przyszłym tygodniu proszę roże p.w. św. Józefa – zelator  pan Stanisław Kawa .

13. Dzi9siejsza tana idzie na remont naszej świątyni.

W tym tygodniu patronują nam:

·         13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.

·         14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła

Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia wraz z modlitwą . ZYCZYMY OWOCNEGO ,ADWENTU I PIĘKNEJ ŚPOWIEDZI ŚW.